Video Standard - Club Brugge 0-3. Răzvan Marin a debutat pentru noua sa echipă

R Marin debut

Răzvan Marin ar putea debuta pentru Standard Liege la doar două zile după ce a ajuns semnat contractul. Internaționalul român s-a înțeles pe 4 ani și jumătate cu belgienii

Video Donnarumma, aproape de primul gol din carieră

cap donnarumma

Milan a atacat şi cu portarul în finalul derby-ului cu Napoli, pierdut cu 1-2 pe San Siro. Gianluigi Donnarumma a ratat ultima fază de gol a partidei.

Reacţia Soranei, după eşecul cu Muguruza: "Trebuia s-o fac să joace mai mult"

sorana-1

Sorana Cîrstea a fost eliminată în optimile de finală de la Australian Open de Garbine Muguruza (2-6, 3-6)

Barcelona caută antrenor. Lista posibililor înlocuitori ai lui Enrique. Anunţul făcut azi de catalani

enrique

Conducerea Barcelonei a spus că Luis Enrique nu a dorit să-și prelungească înțelegerea cu formația blaugrana. Actualul contract va expira în vara acestui an.

Cassano e aproape de retragere, la 34 de ani

cassano sampdoria

Antonio Cassano e aproape de finalul carierei. Atacantul în vârstă de 34 de ani a solicitat rezilierea contractului cu Sampdoria.

Federer, calificare dramatică în "sferturi", la Melbourne. Meci maraton cu Nishikori

federer

Roger Fededer s-a calificat dramatic în sferturile de finală de la Australian Open. Elveţianul l-a învins într-un meci de cinci seturi pe Kei Nishikori (cap de serie 5).

PSV își poate lua adio de la Ivan. Declarația oficialilor olteni. Mulțescu a anunțat achiziții

IVAN

Informația conform căreia Andrei Ivan (20 de ani) ar ajunge la PSV Eindhoven pentru 4 milioane de euro a fost negată de CS U Craiova

Rotariu, cel mai eficient tânăr jucător din Liga 1. Cifrele fotbalistului

rotariu

Site-ul oficial al Ligii Profesioniste de Fotbal anunţă că Dorin Rotariu este cel mai eficient jucător din Liga 1, după primele 21 de etape disputate.

Dat afară de la Steaua, și-a găsit imediat echipă! Mitrea. ”Nu regret nimic, asta este”

mitrea steaua

Bogdan Mitrea nu a stat foarte mult timp fără echipă după ce a fost dat afară de la Steaua. Fundașul a ajuns la un acord cu AEL Limassol, echipă aflată pe locul 3 în Cipru

Liță Dumitru, dorit de Barcelona în locul lui Cruyff: ”Statul român lua 3 sau 4 milioane de dolari”. Povești inedite

lita

În 1975, în timp ce marele Johan Cruyff se accidentase și urma să fie operat, conducerea FC Barcelona i-a propus lui Liță Dumitru să semneze și să joace în locul lui.

Reacţia Garbinei Muguruza după eliminarea Soranei Cîrstea

muguruza-2

Garbine Muguruza e în al nouălea cer după victoria în două seturi contra româncei Sorana Cîrstea, care a calificat-o în sferturile Australian Open.

Tudorie, noul Bărcăuan? Reghe l-a reprofilat pe tânărul atacant

tudorie 2

Steaua a început cel de-al doilea cantonament al iernii. Deși spera să primească întăriri pentru acest ultim stagiu de pregătire, Laurențiu Reghecampf a plecat în Antalya cu 24 de jucător

OFICIAL Golubovic a semnat cu CSM Poli Iaşi. Detaliile mutării

golubovic bun

Aşa cum a anunţat digisport.ro cu două zile în urmă, Bojan Golubovic a ajuns la un acord cu CSM Poli Iaşi

Video Fază incredibilă în Franţa. Verratti, sancţionat după o simplă pasă la portar

verratti pasa

Marco Verratti a fost protagonistul fazei începutului de an. Mijlocaşul italian al lui PSG a ales o soluţie neconvenţională la Nantes.

Video&Foto Topul atacanților surclasați de Sergio Ramos, fundaşul - golgheter

sergio 1

Ramos i-a întrecut pe atacanții Benzema, Bale, Chicharito, Dybala, Morata, Neymar și mulți alții, care au reușit în competițiile interne mai puține goluri

Zverev, după victoria carierei: "E ireal. Nu ştiu cum am reuşit anumite puncte"

zverev

Mischa Zverev a declarat, duminică, după ce l-a eliminat pe liderul mondial Andy Murray în optimi la Australian Open

Transferul anului pentru fotbalul românesc? ”Cred că Florin va alege Premier League”

fl andone-1

Florin Andone face furori în La Liga. Evoluțiile pe care l-a avut internaționalul român în acest sezon au atras atenția mai multor cluburi din Italia, dar și din Anglia

Buduru îl "trimite" pe Budescu la Steaua. Oferta excelentă făcută de Becali

budescu2

Constantin Budescu a părut că este la un pas de a semna cu Astra, după ce a devenit jucător liber de contract, lucru recunoscut şi de Marius Şumudică

Calvarul lui Zidane: 19 fotbaliști au suferit nu mai puțin de 26 de accidentări

real-1

Din întreg lotul pe care Zinedine Zidane îl are la dispoziție în acest sezon, doar goalkeeperii Casilla și Yanez, Nacho, Mariano și Asensio au ocolit infirmeria.

Au ratat duelul direct din "sferturi". Mergea şi Tecău, învinşi la Australian Open

mergea tecau-1

Perechile Horia Tecău/Jean-Julien Rojer (România/Olanda), cap de serie 11, şi Florin Mergea/Dominic Inglot (România/Marea Britanie), favorită 16, au fost eliminate

Video Steaua a revenit în Turcia. Ce jucători va avea Reghe la dispoziție. Programul amicalelor

steaua avion

Steaua a plecat în această dimineață în cel de-al doilea cantonament al iernii. După două zile de pauză, roș-albaștrii au luat din nou drumul Turciei.

Sorana Cîrstea, eliminată în optimi la Australian Open. N-a rezistat în faţa campioanei de la Roland Garros

sorana cirstea-2

Sorana Cîrstea se va duela cu Garbine Muguruza pentru un loc în sferturile de finală de la Australian Open, duminică dimineața, în al patrulea meci de pe Margaret Court Arena, nu mai devreme de ora 7:00 (ora României).

Încă o surpriză de proporţii la Australian Open! Andy Murray, eliminat în optimi

andy murray

Andy Murray, numărul 1 mondial, a fost eliminat încă din faza optimilor, la Australian Open. Britanicul a fost învins în 4 seturi de Mischa Zverev, 5-7, 7-5, 2-6, 4-6, după 3 ore şi 35 de minute.

Leicester - Glasgow Warriors 0-43. Scoţienii s-au calificat în sferturile Champions Cup

leicester tigers

Fosta dublă campioană a Europei la rugby, Leicester Tigers, a suferit cel mai dur eşec din istorie în cupele europene, 0-43 cu Glasgow Warriors.

Exclusiv Toşca a plecat cu Steaua în Antalya. Unde s-au împotmolit negocierile dintre Becali şi spanioli

tosaca turcia

Transferul lui Alin Toşca la Betis părea iminent, cel puţin aşa declarase Gigi Becali în exclusivitate pentru Digi Sport.

Video Villarreal – Valencia 0-2. ”Submarinul galben” și-a întrerupt seria de șase meciuri fără înfrângere

Valencia Villarreal

Valencia a învins, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 2-0, echipa Villarreal, în ultima etapă a turului și a obţinut a doua victorie consecutivă în La Liga.

Video Bordeaux - Toulouse 1-0. S-a marcat cel mai rapid gol din ultimii 5 ani!

Vada gol Bordeaux

Cel mai rapid gol al sezonului din Ligue 1 a decis soarta partidei dintre Bordeaux și Toulouse, scor 1-0. Argentinianul Vada a marcat pentru gazde după doar 14 secunde, acesta izbutind primul său gol în campionatul Franței.

Transferul lui Toşca lasă Steaua complet descoperită! Problemele din apărare îi dau coşmaruri lui Reghe