Ultimele stiri

Video Andone atacă din nou arbitrajul: "Trebuie să ne scape Federaţia de Colţescu, de Tudor... Știu când sunt cu temă"

rosu dinamo

Dinamo a pierdut ultimul meci de campionat disputat în 2016, 1-3 cu CSM Poli Iaşi, iar la finalul partidei din Copou, antrenorul alb-roşiilor, Ioan Andone, a atacat din nou arbitrajul.

Video Brănescu: ”A fost o cacealma de fotbal, nu se poate să fii tratat ca un sclav!” Mesajul pentru arbitrul Colțescu

laurentiu branescu

”Câinii” au pierdut ultimul meci al lor din campionat în 2016, însă portarul Laurențiu Brănescu a fost mult mai deranjat de suprafața de joc decât de rezultatul final.

Video Ieşenii au 9 puncte în 3 etape, dar nu se gândesc la play-off: "Vom analiza ce e de făcut"

Iasi buc gol

CSM Poli Iaşi a obţinut a treia victorie consecutivă în Liga 1, 3-1 cu Dinamo, dar moldovenii nu se gândesc încă la calificarea în play-off.

Video Meciul de la Tg. Mureș chiar putea fi amânat! Articolul din regulament care pune totul pe umerii arbitrului

c gheata asa - pandurii

VIDEO ASA Tg. Mureș - Pandurii Tg. Jiu. Se înmulțesc întrebările, după cazul fără precedent în Liga 1, de la meciul dintre ASA Tg. Mureș și Pandurii Tg. Jiu, oprit la pauză, după ce jucătorii oaspeților au refuzat să revină pe teren, din cauza stării deplorabile a suprafeței de joc.

Video Deportivo La Coruna - Osasuna 2-0. Gură de oxigen pentru galicieni, unde Fl. Andone a fost iar în prim-plan

deportivo andone

Florin Andone a marcat din nou în La Liga şi a ajuns la 6 goluri în ultimele 6 etape. Atacantul român a ajutat-o pe Deportivo să treacă de Osasuna cu 2-0.

Video Leganes - Eibar 1-1. Oaspeţii au egalat pe final, deşi au jucat cu om în plus mai mult de o repriză

leganes eibar

Leganes a obținut un egal cât o victorie, în duelul cu Eibar din etapa a 16-a din campionatul Spaniei

Norvegia a câștigat al șaptelea titlu european la handbal feminin

norvegia campioana europeana

Echipa feminină de handbal a Norvegiei a cucerit al şaptelea său titlu continental, duminică seara, la Goteborg, după ce a învins-o pe Olanda cu scorul de 30-29 (15-15), în finala Campionatului European din Suedia.

Video Dinamo, ”ca-n filmele indiene”. Dănciulescu a explicat de ce au picat negocierile cu Kumar

indian

Înaintea meciului dintre CSM Poli Iași și Dinamo, managerul sportiv al ”câinilor”, Ionel Dănciulescu, a încercat să explice de ce negocierile dintre Ionuț Negoiță și indianul Sanjeev Kumar au picat.

Video Barcelona - Espanyol 4-1. Messi, omul meciului în derby-ul Catalunyei

messi barca espanyol

FC Barcelona a câștigat, duminică, derby-ul Catalunyei, după ce s-a impus clar, cu 4-1, în fața lui Espanyol, pe Camp Nou.

Video BCMU Piteşti - CSM CSU Oradea 76-64. Record negativ înregistrat de campioană

baschet pitesti

Baschetbaşiştii de la BCMU Piteşti au învins-o pe CSM Oradea la 12 puncte diferenţă, scor 76-64.

Video Brugge - Kortrijk 5-1. Gazdele au urcat pe primul loc în campionatul Belgiei

brugge

Brugge a trecut pe primul loc în campionatul Belgiei dupa ce a învins-o clar pe Kortrijk, scor 5-1.

Video Chievo - Sampdoria 2-1. A doua victorie consecutivă pentru veronezi

chievo sampdoria

Chievo a reuşit a doua victorie consecutivă în Serie A TIM, după ce a învins-o pe Sampdoria, cu 2-1, pe arena Marc'Antonio Bentegodi.

Video Marseille - Lille 2-0. A treia victorie consecutivă în campionat

marseille lille

Olympique Marseille s-a apropiat de locurile de cupe europene după victoria cu 2-0 obţinută pe teren propriu în faţa lui Lille.

Grigoraș: ”Băieții au decis! (...) Din punctul de vedere al arbitrului, condițiile erau excelente”

petre grigoras-1

După ce meciul de la Tg Mureș s-a încheiat după doar o repriză, întrucât gorjenii n-au mai revenit pe terenul înghețat după pauză, Petre Grigoraș a zis că decizia a fost luată de jucători.

Video&Foto Beznă la Deportivo! Nocturna de pe El Riazor a picat și repriza a fost întârziată cu aproape 20 de minute

c bezna deportivo

Probleme serioase pentru Deportivo! Nocturna s-a stins la pauză și repriza a doua nu se poate juca. Jucătorii și arbitrii au așteptat minute bune pe tunelul de la vestiare.

Video Genk - Standard Liege 2-2. Remiză pentru viitoarea adversară a Astrei

genk standard

KRC Genk a obținut un punct, duminică, în fața lui Standard Liege, după ce Samata a reușit să egaleze la 2 în ultimul sfert de oră.

Pandurii, acuzată că a premeditat retragerea din meciul cu ASA: "Au fost presiuni de la început"

teren tg mures 5

Jucătorii de la Pandurii Tg. Jiu au refuzat să iasă pe teren în repriza a doua a meciului din deplasare cu ASA TG. Mureş, în semn de protest faţă de starea gazonului.

Reacția Ligii Profesioniste, după refuzul celor de la Pandurii de a intra pe teren la Tg. Mureş

teren tg mures 6

Prin vocea secretarului general Iustin Ştefan, LPF consideră că nu este vinovată pentru situaţia care a dus la refuzul jucătorilor de la Pandurii Tg. Jiu de a intra pe teren în repriza a doua a partidei cu ASA Tg. Mureş, în semn de protest faţă de starea gazonului.

Naţionala se pregăteşte la Barcelona pentru amicalul cu naționala din Qatar

romania handbal masculin

Handbaliştii tricolori au plecat la Barcelona pentru cinci zile de pregătire. Acasă la selecţionerul Xavi Pascual, naţionala va juca un amical de gală cu reprezentativa Qatarului, finalista de la mondialul de anul trecut.

Video CSM Poli Iași – Dinamo 3-1. Gazdele au revenit după ce au fost conduse şi au obţinut a treia victorie la rând

buc Stefanescu

Dinamoviștii vor să câștige și ei, în confruntarea cu CSM Poli Iași de astăzi, pentru ca echipa să aibă moralul necesar pentru duelul din semifinalele Cupei Ligii

Alexa: ”Dacă n-ar fi fost scorul ăsta, cei de la Tg Jiu n-ar fi luat această decizie”

dan alexa

Dan Alexa e însă de părere că gorjenii ar fi jucat în continuare dacă scorul nu era 2-0 în favoarea echipei sale.

Video Florin Andone a marcat iar la Deportivo! E pe val, cu 6 goluri în ultimele 6 etape

florin andone

Florin Andone a marcat din nou în La Liga! Atacantul român a deschis scorul pentru Deportivo La Coruna în meciul cu Osasuna, din etapa a 16-a a primului eșalon spaniol.

Video Jucătorii de la Pandurii au explicat de ce au refuzat să continue meciul. Ce le-a spus arbitrul Avram

poza juc Mures

VIDEO ASA - Pandurii 2-0 (meci abandonat). Caz fără precedent în Liga 1. Meciul dintre ASA Tg. Mureș și Pandurii Tg. Jiu a fost întrerupt în după pauză

”Pandurii” au refuzat să revină pe teren după pauză, la Tg. Mureș. Propunere inedită a lui Condescu

stanca pandurii la tg mures

Meciul dintre ASA și Pandurii s-a încheiat după doar o repriză, după ce jucătorii echipei din Tg Jiu au refuzat să mai revină de la vestiare, pentru a jucat pe terenul înghețat de la Tg Mureș.

Video Napoli - Torino 5-3. Show pe San Paolo cu Mertens și Chiricheș în centrul atenției

napoli torino mertens

Napoli s-a impus cu 5-3 în fața lui Torino în cel mai interesant meci al etapei a 17-a din Serie A.

Video Nice - Dijon 2-1. Dubla lui Balotelli a adus victoria liderului din Ligue 1

balotelli dijon

Mario Balotelli a fost din nou omul decisiv pentru Nice. Italianul a reuşit o dublă în victoria cu 2-1 în faţa lui Dijon

Ceartă între Reghecampf şi Mihai Stoica, din cauza crizei de la Steaua: "Să lase echipa în pace!"

reghe meme-1

Cu o singură victorie în patru meciuri şi eliminată atât din Europa League, cât şi din Cupa României, competiţie în care a pierdut în faţa divizionarei secunde CS Mioveni, Steaua se află în criză.

Video Scene hilare la ASA - Pandurii. Marius Avram, una dintre ”victimele” gazonului de la Tg Mureș

c avram asa pandurii

În mod ironic, Marius Avram, arbitrul care a acceptat ca ASA - Pandurii să se joace, avea să fie chiar una dintre victimele gazonului înghețat de pe ”Trans-Sil”.

James, pe picior de plecare de la Real: "Am oferte şi am şapte zile de gândire"

james plecare

Cariera lui James Rodriguez la Real Madrid este aproape de sfârşit.

ZIUA CÂND FLUIERUL TACE

balaj mihai stoica

Mâine seară, la Mediaş, Cristi Balaj va intra pentru ultima dată într-un vestiar de pe un stadion de fotbal în calitate de arbitru şi, înainte de a sufla în fluierul care i-a fost cel mai de nădejde prieten în ultimele două decenii startul meciului Gaz Metan – Astra, va mai trimite o rugă spre Cer: „Doamne, ajută-mă să nu greşesc!”

MEDIA: Liga Digi Sport, 15:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: FCU 1948 CRAIOVA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMÂNIEI BETANO - SFERTURI DE FINALA (03.04.2024)

FOTBAL: Voluntari - FCU Craiova, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: FC BOTOȘANI - SC DINAMO 1948 SA, SUPERLIGA SUPERBET (18.12.2023)

FOTBAL: Botoșani - Dinamo, 19:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1