Ultimele stiri

Șumi, provocare pentru MM: ”Închide-te într-o cameră cu Săpunaru, dacă ești șmecher!”

meme s

Marius Șumudică nu a putut fi prezent pe bancă la meciul cu rivala Steaua, pierdut de echipa sa cu 0-1, pe Arena Națională. De mâine, însă, tehnicianul giurgiuvenilor revine pe bancă și la antrenamente, odată ce îi expiră suspendarea.

Giurgiuvenii, cu tunurile pe arbitraj! "Eliminarea mea nu a fost corectă"

astra

VIDEO Steaua - Astra 1-0. Fundaşul Junior Morais a declarat, duminică seară, că eliminarea sa din meciul Astrei cu Steaua nu a fost corectă

Video Deportivo - Athletic Bilbao 0-1. Florin Andone a avut un gol anulat pentru un presupus ofsaid

foto

Runda cu numărul 3 din Primera Division se va încheia ÎN DIRECT la Digi Sport 2, cu partida de pe El Riazor, dintre Deportivo La Coruna și Athletic Bilbao

Video Reghecampf: "Am ratat prea mult. Trebuia să închidem meciul mai repede"

reghe-2

VIDEO Steaua - Astra 1-0. Gazdele continuă parcursul foarte bun din acest debut de sezon, în care au obţinut 17 puncte după primele 7 etape.

Video Săpunaru, atac la Steaua: ”Să le facă un campionat numai al lor, dacă sunt deja campioni”

saunar

Cristi Săpunaru a fost protagonistul celui mai tensionat moment de la finalul meciului cu Steaua. Jucătorul Astrei a sărit să-l bată pe directorul sportiv al rivalei, MM Stoica. La finalul meciului, Săpun a explicat ce anume l-a deranjat la oficialul roș-albaștrilor.

Toșca, după succesul cu Astra: ”Îi mulțumim lui Boldrin că a venit la noi”

boldrin tosca bucurie

Steaua a reușit să se impună cu 1-0 în fața celor de la Astra. Roș-albaștrii au câștigat prin golul marcat de Fernando Boldrin, pe finalul primei reprize.

Video Gigi Becali: "Cu Astra am încheiat. Ei să prindă play-off-ul!"

astra steaua-2

VIDEO Steaua - Astra 1-0. Roş-albaştrii şi-au luat revanşa în faţa campioanei

Video Scandal în prelungirile meciului de pe Arena Naţională. Săpunaru şi MM, în prim-plan

bataie Steaua

VIDEO Steaua - Astra 1-0. Finalul partidei de pe Arena Naţională a fost unul foarte încins.

Video Nu a avut nevoie de acomodare. Balotelli a marcat după 7 minute jucate pentru Nice

balotelli

Mario Balotelli nu a avut nevoie de mult timp pentru a marca primul gol în Ligue 1, în tricoul lui Nice.

Video Arsenal Tula-Zenit 0-5. Cea mai categorică victorie a lui Il Luce în Rusia

znith

Zenitul lui Mircea Lucescu a obținut cea mai clară victorie din actuala ediție de campionat. A fost 5-0 în deplasare, cu Arsenal Tula.

Lăcătuș crede în proiectul CSA: ”Nu cred că Boroi mi-ar fi ascuns un asemenea plan diabolic”

lacatus becali

Marius Lăcătuș a recunoscut discuțiile avute cu George Boroi cu privire la înființarea unei noi echipe de fotbal la Clubul Sportiv al Armatei, dar spune că Steaua lui Gigi Becali nu va avea de suferit.

Video Boldrin a marcat împotriva fostei echipe. Execuţie din lovitură liberă

boldrin

VIDEO Steaua - Astra. Fernando Boldrin a fost eroul "roş-albaştrilor" în prima repriză a partidei de pe Arena Naţională.

Video Granada - Eibar 1-2. Bascii au câștigat la ultima fază a meciului

eibar

Granada a pierdut în mod dramatic pe teren propriu cu Eibar și rămâne fără victorie după primele trei etape de campionat.

Video Dialog tensionat între Rossi şi Lorenzo, după cursa de la Misano: "Nu trebuia să fii aşa agresiv"

rossi

Tensiune maximă între cei doi colegi de la Movistar Yamaha, Valentino Rossi şi Jorge Lorenzo

Video Chelsea, doar remiză cu Swansea! După 4 runde, singura echipă cu punctaj maxim e City!

diego costA

Chelsea a remizat, 2-2, în deplasare, cu galezii de la Swansea. Diego Costa a marcat o ”dublă”, iar pentru gazde au înscris Sigurdsson (din penalty) și Leroy Fer.

Juventus vrea trofeul Champions League: "Am adus jucători de top. Putem ajunge departe"

juventus-1

Juventus a avut o campanie de transferuri impresionantă, în care a cheltuit peste 160 de milioane de euro

Video Fază inedită la Iaşi: portarul Grahovac a încercat să egaleze din acţiune, în prelungiri

Grahov poza

VIDEO CSM Poli Iaşi - Botoşani 0-1. Finalul partidei din Copou a propus o situaţie mai puţin întâlnită pe terenul de fotbal.

Video Valencia - Betis 2-3. Primul succes pe Mestalla, în ultimii 30 de ani

valencia

Betis Sevilla a scăpat de blestemul Mestalla, care o urmărea de treizeci de ani şi a învins-o cu 3-2 pe Valencia la capătul unui meci electrizant.

Video Totti, din nou salvatorul Romei. Cifre incredibile pentru "Er Pupone"

totti regele

În această lună, Francesco Totti va împlini 40 de ani, dar acest lucru nu îl împiedică să râmână un jucător exponenţial pentru Roma.

Video Rusescu, la primul gol al sezonului în Turcia! Assist superb primit de ex-stelist

osmanlispor

Raul Rusescu a marcat primul său gol al sezonului pentru Osmanlispor, adversara Stelei în grupa L a UEL, în victoria cu 2-0 în deplasare, la Trabzonspor. Fostul stelist a înscris în minutul 88, după ce N'Diaye a deschis scorul în minutul 34.

2016, anul lui Kerber! A detronat-o pe Serena. "Toate visurile mi s-au împlinit"

kerber

Angelique Kerber este cu siguranţă cea mai bună jucătoare de tenis a acestui an.

Video Milan - Udinese 0-1. Gazdele, la al doilea eșec la rând în Serie A TIM

Milan suparati

ÎN DIRECT la Digi Sport, Milan a dezamăgit la al doilea meci din acest sezon disputat în faţa propriilor suporteri și a pierdut cu Udinese, scor 0-1.

Becali îi ia apărarea lui Negoiţă: "Fanii lui Dinamo ar trebui să îi pupe picioarele"

fani dinamio

Fanii lui Dinamo îi cer plecarea lui Ionuţ Negoiţă de la club, criticând lipsa transferurilor din această vară.

Video Anderlecht-Charleroi 3-2. Chipciu a dat două assist-uri! Stanciu, ovaționat!

rosu charle

Așa cum a anunțat, Rene Weiler îl va debuta pe Nicolae Stanciu în meciul de azi, cu Charleroi. La fel cum a făcut și cu Alex Chipciu, în momentul transferului acestuia, fostul decar al Stelei va fi titular la primul meci al lui Anderlecht după sosirea mijlocașului român.

Debut cu înfrângere pentru Lucescu şi Xanthi, în noul sezon din Grecia

lucesc jr

Skoda Xanthi, antrenată de Răzvan Lucescu, a fost învinsă, duminică, în deplasare, cu scorul de 1-4 (1-3), de AEK Atena, în prima etapă a campionatului elen.

Gigi Becali avertizează: ”Steaua se poate desființa. Lăcătuş a fost aiurit de cap”

gigi becali

Gigi Becali continuă războiul cu armata. Finanțatorul roș-albaștrilor avertizează că Steaua ar putea intra în faliment în cazul în care CSA va câștiga în instanță procesul

Video Edoardo Mortara, învingător în cursa principală DTM de la Nurburgring

mortarA

Edoardo Mortara a câştigat cursa principală DTM de la Nurburgring şi a urcat pe locul al doilea în clasamentul general. Pilotul Audi a fost al patrulea la intrarea în primul viraj al circuitului şi a rămas pe acea poziție în primul viraj al circuitului și a rămas pe acea poziție până în momentul în care a început seria intrărilor la boxe.

Video Gest incredibil în Olanda. Fanii oaspeţilor au "bombardat" cu jucării un grup de copii

jucarii

Un gest care nu a mai fost văzut pe stadioanele din lume a avut loc la un meci din campionatul Olandei.

Video Ploaia a suspendat meciul de revenire al lui Ciprian Tătăruşanu

fiorentina

Meciul dintre Genoa şi AC Fiorentina, transmis în direct de Digi Sport 4, din etapa a treia a campionatului Italiei

Video "Polii" derby-ului Scoției: atmosferă de zile mari în tribune la Celtic - Rangers și distrugeri în restul arenei

old firm

VIDEO Celtic - Rangers 5-1. Revenit în campionatul Scoției după o pauză de 4 ani, derby-ul dintre Celtic și Rangers a readus în prim-plan și rivalitatea dintre suporterii celor doi granzi din Glasgow.

• 11:00 Stirile Digi Sport
  • 11:15 Fotbal Club
  • 12:00 Stirile Digi Sport
  • 12:15 Fotbal Club
  • 13:00 Stirile Digi Sport
  • 13:15 Digi Sport Special
  • 14:00 Stirile Digi Sport
  • 14:15 Digi Sport Special