rapid
Rapid a trecut la acuzații, după derby-ul cu FCSB: "Rezultat viciat!" Ce au cerut șefii din Giulești
ilie nastase
Ilie Năstase s-a uitat ”un pic” la FCSB - Rapid și a descris derby-ul în cinci cuvinte
Gheorghe Hagi la conferinta de presa de dupa meciul de fotbal dintre Farul Constanta si CFR Cluj, cont�¢nd pentru Superl
Video Cum a reacționat Gheorghe Hagi, după ce Florinel Coman a dezvăluit că se sfătuiește cu el

• SuperLiga: Botoșani - Dinamo, marți, 19:30, DGS 1

Partida dintre Rapid și Farul Constanța s-a încheiat la egalitate, 0-0, la finalul unui meci extrem de spectaculos care nu a dus lipsă de controverse în ceea ce privește arbitrajul partidei.

Rapid a avut prima ocazie a partidei în minutul 1. Carnat a centrat în interiorul careului, Bălan încearcă să șuteze, balonul a fost respins de defensiva constănțeană și s-a întors la jucătorul rapidist, care a încercat o nouă execuție, dar balonul a fost respins în corner.

Rapid - Farul Constanța 0-0. Scor alb, la finalul unui meci extrem de spectaculos

În minutul 16, Farul Constanța a avut șansa să deschidă scorul,prin Dussaut care a șutat la poarta lui Moldovan, dar balonul a trecut peste bara transversală. Același Dussaut i-a pasat lui Betancor în interiorul careului, dar acesta a trimis pe lângă poartă.

În minutul 30, Adrian Bălan și-a încercat norocul cu un șut de la distanță, dar balonul a trecut pe lângă poarta lui Tordai.

Farul Constanța ar fi putut înscrie în minutul 41, când Andronache l-a lansat pe Betancor care a trimis pe poartă. Moldovan a avut o intervenție de excepție și a păstrat scorul intact.

Finalul primei reprize le-a aparținut giuleștenilor. Carnat a șutat puternic, dar Tordai a respins foarte bine.

Farul Constanța ar fi putut înscrie în minutul 65, când Betancor a reușit un dribling frumos în interiorul careului și a avut o execuție superbă. Balonul a trecut puțin pe lângă poartă.

În minutul 66, jucătorii celor de la Farul Constanța au cerut penalty după o intrare dură a lui Dandea asupra lui Betancor, dar Hațegan a lăsat jocul să continue.

Un minut mai târziu, Hlistei i-a pasat excelent lui Pănoiu care a trimis pe poartă, dar Tordai a intervenit foarte bine.

Cele două echipe n-au încasat niciun gol în primele trei etape.

VIDEO Rezumatul partidei Rapid - Farul 0-0

Rapid - Farul, LIVE VIDEO, de la ora 21:30, la Digi Sport 1. Echipele probabile

• Rapid: H. Moldovan - Belu, Săpunaru, D. Grigore, Morais - Crepulja, Albu - Carnat, R. Ilie, Hlistei - Bălan
  • Farul: Tordai - Dussaut, Larie, Mladen, De Nooijer - Artean, R. Pires, Grameni - Chițu, Betancor, Pitu

VIDEO Fanii Rapidului au făcut show la primul meci de pe Arena Naţională

Mihai Iosif, replici spumoase pentru contestatari: ”Am capul mare, dar mă încape pălăria”/”Trebuia să jucăm cu Real Madrid”

”Jucătorii sunt montați, tratăm toate jocurile la fel, chiar dacă s-a spus că avem un program ușor. Nu am înțeles asta cu programul ușor, noi fiind nou-promovați. Nu știu cu cine ar fi trebuit să jucăm, cu Real Madrid cred!”, a declarat MIhai Iosif, în cadrul conferinței de presă premergătoare jocului Rapid-Farul.

Antrenorul giuleștenilor a avut o replică pe măsură și pentru cei care afirmau că nu va rezista mai mult de trei etape pe banca Rapidului în Liga 1 și că prima scenă a fotbalului românesc este ”o pălărie” prea mare pentru un antrenor fără prea multă experiență la acest nivel, așa cum este el.

”Trei etape (n.r.- spuneau criticii că va rezista pe banca Rapidului), suntem la a treia! Pălăria am prins-o! Am vrut să vin cu o pălărie, ziceau că e prea mare. Am capul mare, dar mă încape pălăria!”, a adăugat Mihai Iosif.

Rapid Rapid
  • 90+5 final

Final de meci!

• 90+3 cg cg

Junior Morais vede cartonașul galben.

• 88 s s

Schimbare la Rapid! Carnat este înlocuit cu Goge.

• 80 s s

Schimbare la Rapid! Moise intră în locul lui Hlistei.

• 77 s s

Schimbare la Farul Constanța! Bodișteanu îl înlocuiește pe Betancor.

• 70 s s

Schimbare la Farul Constanța! Bută îl înlocuiește pe de Nooijer.

• 70 s s

Schimbare la Farul Constanța! Adrian Petre este introdus în locul lui Pitu.

• 67 oc oc

Ocazie imensă pentru Rapid! Hlistei îi pasează excelent lui Pănoiu care trimite pe poartă, dar Tordai intervine la timp.

• 66 fm

Jucătorii celor de la Farul Constanța cer penalty după o intrare foarte dură a lui Dandea asupra lui Betancor.

• 65 s s

Schimbare la Rapid! Marzouk este introdus în locul lui Adrian Bălan.

• 65 s s

Schimbare la Rapid! Ștefan Pănoiu intră în locul lui Rareș Ilie.

• 65 oc oc

Ocazie imensă pentru Farul Constanța! Betancor reușește un dribling frumos în interiorul careului, are o execuție superbă, dar balonul trece puțin pe lângă poartă.

• 61 s s

Schimbare la Farul Constanța! Grameni este introdus în locul lui Castaneda.

• 56 cg cg

Castaneda vede cartonașul galben.

Schimbare la Farul Constanța! Chițu este introdus în locul lui Andronache.

Începe repriza a doua!

• 45+4 fr1

Finalul primei reprize!

• 45+3 cg cg

Dobrosavlevici vede cartonașul galben!

• 45+2 oc oc

Ocazie uriașă pentru Rapid! Carnat șutează puternic, dar Tordai respinge în afara careului.

• 41 oc oc

Ocazie uriașă pentru Farul! Andronache îl lansează pe Betancor care trimite pe poartă, dar Horațiu Moldovan are o intervenție de excepție și păstrează scorul intact.

• 30 oc oc

Ocazie pentru Rapid! Adrian Bălan încearcă să deschidă scorul cu un șut de la distanță, dar balonul trece pe lângă poarta lui Tordai.

• 20

Ocazie foarte bună pentru Farul! Dussaut îi pasează în interiorul careului lui Betancor care trimite pe lângă poartă.

• 16 oc oc

Ocazie pentru Farul Constanța! Dussaut șutează la poarta lui Moldovan, dar balonul trece peste poartă.

• 1 oc oc

Carnat centrează în interiorul careului. Bălan încearcă să șuteze, dar balonul este respins înapoi la jucătorul giuleștean. Bălan încearcă încă o dată, dar balonul este respins în corner.