volei csm

Video CSM Bucureşti, deţinătoarea Cupei Challenge, eliminată din competiţie

Video Alba Blaj - Dinamo Krasnodar 1-3. Campioana rămâne fără victorie în Champions League

volei fete u18

Naţionala de volei feminin U18 a României s-a calificat la Campionatul European din 2017

captura volei blaj

11.01.2017, 21:30

Campioana României la volei feminin, Alba Blaj, rămâne fără victorie în Champions League: a pierdut cu deţinătoarea trofeului, Dinamo Krasnodar, 1-3. Partida a fost transmisă ÎN DIRECT la Digi Sport.

Campioana României la volei a început cu stângul noul an. Alba Blaj a pierdut şi al doilea meci din grupele Ligii Campionilor, chiar în faţa deţinătoarei trofeului, Dinamo Krasnodar. Rusoaicele şi-au adjudecat primul set la limită, 25-23.

Al doilea s-a încheiat clar în favoarea gazdelor, 25-16. Rolurile s-au inversat în setul trei, când Dinamo s-a impus la 19. În continuare, s-a jucat pe muchie de cuţit. Echipa oaspete a început puternic setul 4, dar Blajul a remontat spectaculos şi a condus cu 21-19. Dinamo Krasnodar a controlat însa finalul și s-a impus, 25-22, cu o minge de meci decisa după analiza video.

Alba Blaj a pierdut cu 1-3, și va disputa următorul meci din Champions League tot la Sibiu, peste două săptămâni, cu Volero Zurich. Până atunci, formația ardeleană o va întâlni pe CSM București în turul semifinalelor Cupei României, pe 17 ianuarie.

cucine

Primul oraș de provincie din România care ar putea avea metrou

VIDEO Alba Blaj - Piacenza 0-3. Primul eșec pal campioanei României în grupele Ligii

VIDEO Volley Asse-Lennik - Tomis Constanţa 3-2. Aproape de surpriză la debutul în Liga Campionilor