Alba Blaj volei

Video Mulhouse - Alba Blaj 1-3. Campioana României, maximum de puncte în Liga Campionilor

Video Alba Blaj - Mulhouse 3-2. Campioana României, a patra victorie consecutivă în Liga Campionilor

Alba Blaj

Video Alba Blaj va organiza Final Four-ul Ligii Campionilor la volei feminin

Alba Blaj
Alba Blaj, a patra victorie în Liga Campionilor

07.02.2018, 21:10
  • Tenis, Fed Cup, sâmbătă, în direct la Digi Sport 1Simona Halep - Viktorija Golubic (ora 13:00), şi Irina Begu - Timea Bacsinszky (ora 15:00)

• Cupa Spaniei, finala: Barcelona - Sevilla (sâmbătă, 22:30, Digi Sport 2); Cupa Angliei, semifinala: Man. United - Tottenham (sâmbătă, 19:15, Digi Sport 2); Italia, etapa 34: Juventus - Napoli (duminică, 21:45, Digi Sport 2)

Voleibalistele de la Alba Blaj au câştigat dramatic în faţa echipei franceze Mulhouse. Ajutate de o sală plină, la Sibiu, româncele s-au impus cu 3-2, 15-13 în setul decisiv.

Dornice de revanşă după eşecul de acum două săptămâni, franţuzoaicele au câştigat primul set, cu 25-15, dar gazdele au egalat, după un set câştigat la 21.

Mulhouse a condus din nou, după ce şi-a adjudecat al treilea set la 20. Alba Blaj a egalat la 2, după un set dramatic, câştigat cu 28-26, şi s-a impus în "decisiv" cu 15-13.

Pentru Alba Blaj a fost a patra victorie din tot atâtea meciuri în grupa A a Ligii Campionilor. Cu 11 puncte, româncele sunt ca şi calificate în playoff 6, performanţă unică în istoria clubului ardelean.

VEZI AICI PROGRAMUL COMPLET AL CANALELOR DIGI SPORT

Mărturii din infern: „Nimeni nu știe ce înseamnă să te uiţi cum soţul tău violează o fată de 14 ani”

Alba Blaj a pierdut titlul înaintea Final Four-ului Ligii Campionilor. CSM Bucureşti e noua campioană la volei

CSM Bucureşti

Coreea de Nord. Anunţul lui Kim Jong Un privind testele nucleare şi cu rachete

Au sosit întăririle la Alba Blaj. Cât costă biletele la Final Four-ul Ligii Campionilor

achizitii alba blaj

Alba Blaj şi-a aflat adversara din semifinalele Ligii Campionilor. Final Four-ul va fi la Digi Sport