captura volei zalau

Video Municipal Zalău - Ştiinţa Baia Mare 3-1. Victorie în turul semifinalelor Cupei României

Video Alba Blaj - Volero Zurich 0-3. Al treilea eşec în grupele Ligii Campionilor

captura volei-1

Video CSU Medicina Tg. Mureş - Dinamo 3-0. Serie incredibilă a gazdelor

alba blaj zurich

25.01.2017, 21:12
  • La Liga, etapa a 20-a: Real Madrid - Deportivo (duminică, 17:15, Digi Sport 1) și Betis - Barcelona (duminică, 21:45, Digi Sport1)
  • Serie A TIM, etapa 21: Inter - Roma (duminică, 21:45, Digi Sport 2)

Alba Blaj a pierdut şi al treilea meci jucat în grupa B a Ligii Campionilor. Deţinătoarea titlului în Liga Naţională a fost învinsă, în trei seturi, de Volero Zurich, una dintre cele mai bogate grupări din Europa.

Primul set a fost echilibrat, dar Volero Zurich s-a desprins pe final şi s-a impus cu 25-21, după 29 de minute.

Voleibalistele din Ţara Cantoanelor au început cu un moral excelent şi setul secund. Acesta a fost la îndemâna campioanei Elveţiei, pentru care Carcases, Rykhliuk şi Akinradewo au punctat din toate zonele terenului.

Volero a câştigat setul 2 cu 25-15, iar pe cel de-al treilea cu 25-16. Cea mai valoroasă jucătoare a partidei a fost Olesia Rykhliuk, cu 25 de puncte.

În celălalt meci al zilei din grupa B, Dinamo Moscova a învins-o pe Krasnodar, scor 3-2.

Dinamo Moscova şi Volero Zurich sunt primele în clasament, cu câte şapte puncte. Krasnodar a adunat patru puncte, iar Alba Blaj nu are încă niciun punct.

sursa foto: absport.ro