volei blaj

Video Alba-Blaj a reușit eventul. Victorie cu Știința Bacău în finala Cupei

Video Arcada a realizat surpriza în finala Cupei României. Primul trofeu din istorie pentru gălățeni

volei kazan

Video Triplă pentru Zenit Kazan. Rușii au câștigat din nou Liga Campionilor

volei arcada

30.04.2017, 21:29
  • Handbal feminin, Champions League: CSM București - Gyor (vineri, ora 20:30, Digi Sport 1)

Surpriză în finala Cupei României la volei masculin! ÎN DIRECT la Digi Arcada Galaţi a învins Volei Municipal Zalău, câştigătoarea ultimelor două ediţii, şi şi-a adjudecat primul trofeu din istoria clubului.

Decişi să se răzbune după ce au ratat titlul la Zalău, cu numai trei zile în urmă, gălăţenii au început extrem de motivaţi meciul şi au câştigat clar primul set, 25-18.

Campioana en-titre a replicat în startul actului secund, când a condus cu 10-6, însă nu a fost suficient. Echipa antrenată de Nikolay Jeliazkov a revenit şi s-a impus la 22.

Setul trei a fost controlat în totalitate de Arcada - gălăţenii şi l-au adjudecat cu 25-21 şi au dat startul petrecerii. Arcada, care a terminat pe trei în campionat, s-a impus după o oră şi 12 minute şi şi-a trecut în palmares primul său trofeu.

Ce-i drept, miza era mare. Premiile totalizează 182 de milioane de dolari.

Video Zalăul, campioană la volei după cinci ani de aşteptare

volei zalau campioana

Revoltă fără precedent a poliţiştilor

Video Liderul campionatului joacă şi finala Cupei la volei. Arcada Galaţi luptă cu VM Zalău pentru trofeu

arcada galati craiova

Video Steaua - VM Zalău 3-0. ”Roș-albaștrii” au ajuns la un punct în spatele liderului