Campionatele Europene feminine de gimnastică artistică
România, locul patru la Campionatele Europene feminine de gimnastică artistică
Stephen Maguire reacts, during the Cazoo World Championships 2024 at Crucible Theatre, Sheffield, United Kingdom, 30th April 2024(Photo by Cody Froggatt/News Images)
Foto ”Dezgustător!” Faza Campionatului Mondial: a omorât o muscă și a mâncat-o în fața tuturor. Reacția jucătorului
ilie dumitrescu studio
Exclusiv ”50 de zile de la ultimul meci jucat de Alibec”. Reacția lui Ilie Dumitrescu și comparația cu Drăgușin

Video Interzis cardiacilor! Kansas City Chiefs a câștigat Super Bowl după 25-22 cu San Francisco 49ers! Final NEBUN de meci

12.02.2024, 05:44

Ediția Super Bowl 2024 a putut fi urmărită în direct la Digi Sport.

superbowl2024
Final Super Bowl 2024 / Foto: captură Digi Sport
  • Fotbal: Eibar - Oviedo, miercuri, 22:00, DGS 2

• MEDIA: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1

Marea finală dintre Kansas City Chiefs și San Francisco 49ers a avut loc în Nevada, pe Allegiant Stadium din Paradise, locul unde toată lumea și-a îndreptat atenția.

Kansas City Chiefs - San Francisco 49ers 25-22! Final nebun de meci, după prelungiri

Super Bowl 2024 a ajuns la final, la capătul unui meci nebun, Kansas City a reușit să se impună cu scorul de 25-22.

Kansas City a cucerit al patrulea Super Bowl din istoria sa, iar MVP-ul Patrick Mahomes a făcut parte în trei din aceste succese.

Update: NE-BU-NI-E!!!! Kansas City Chiefs a marcat în final de meci și s-a impus cu scorul de 25-22.

Update: San Francisco 49ers a reușit un field goal! Scorul este de 22-19, iar victoria e aproape.

Update: Field goal pentru Kansas City Chiefs!!! Butker marchează pentru 19-19, iar meciul merge în prelungiri, doar pentru a doua oară în istorie.

Update: San Francisco 49ers marchează!!! 19-16.

Update: Kansas City Chiefs egalează în urma unui field goal! 16-16 cu 5 minute înainte de fluierul final.

Update: NEBUNIE LA LAS VEGAS!!! Touchdown reușit de San Francisco 49ers, scorul e 16-13.

Update: Al treilea sfert s-a terminat cu scorul de 13-10 pentru Kansas City Chiefs! Remontada!

Update: Touchdown pentru Kansas City Chiefs, după o pasă de excepție a lui Mahomes, scorul e 13-10 cu San Francisco 49ers.

Update: Transformare pentru Kansas City Chiefs în minutul 40 al meciului! Butker a redus din diferență printr-un field goal, iar acum scorul este de 10-6 pentru San Francisco 49ers.

Update: A început al treilea sfert al Super Bowl 2024!

Update: La pauza meciului, San Francisco 49ers conduce cu scorul de 10-3.

Update: Kansas City Chiefs a evitat o primă repriză fără puncte, 3-10.

Update: În minutul 26 al partidei, cei de la San Francisco 49ers au reușit un touchdown prin McCaffrey și au dus scorul la 9-0. Moody a reușit un extra punct, iar San Francisco 49ers conduce cu 10-0.

Update: După 25 de minute, scorul este în continuare de 3-0 pentru San Francisco 49ers.

Update: San Francisco 49ers a început foarte bine al doilea sfert! jucătorii au transformat cel mai lung field goal din istoria Super Bowl și au obținut primele puncte ale finalei, scor 3-0.

Update: Primul sfert al Super Bowl 2024 s-a terminat, iar cele două formații sunt la egalitate, scor 0-0. Urmează ca cele două echipe să schimbe terenul.

Update: În primele 10 minute, cei de la San Francisco 49ers au stat foarte bine în teren și au dominat partida, chiar dacă scorul este în continuare de 0-0.

Update: A început SUPER BOWL 2024, după ce imnul Statelor Unite ale Americii a fost intonat!

A 58-a ediție a Super Bowl, în direct la Digi Sport 1, promite un spectacol total în Las Vegas. Febra fotbalului american a cuprins și starurile din fotbalul european, iar toți ochii vor fi pe bătălia pentru trofeul Vince Lombardi dintre campioana Kansas City Chiefs și San Francisco 49ers.

La Madrid, brazilianul Vinicius a îmbrăcat chiar și un echipament de fotbal american. Superstarul lui Real Madrid a anunțat că în sezonul următor un meci din NFL se va disputa pe Bernabeu.

Etichete: fotbal american , san francisco 49ers , superbowl , kansas city chiefs

Ultimele ore din viața unui condamnat la moarte. David susține de peste un deceniu că este nevinovat și a primit o ultimă lovitură

Un bărbat din Missouri, SUA, care urmează să fie executat marți pentru uciderea fostei iubite își...

nicusor dan valeriu iftime3
După răsturnări spectaculoase de situație, au fost anunțate rezultatele finale ale alegerilor. Ropote de aplauze în sală

Valeriu Iftime, patronul celor de la FC Botoșani, a câștigat alegerile pentru șefia Consiliului...

MERCATO 2024 | Toate transferurile verii sunt AICI. CFR Cluj a rezolvat două mutări în aceeași zi
Captură de ecran 2024-06-11 000537
"Băi, Hagi, băi! Ăsta e caracter?" Scene regretabile la sosirea "Tricolorilor" la hotelul din Germania
autocar
Exclus din lotul pentru EURO 2024, a plecat în vacanță și a transmis un singur cuvânt
marcos-llorente
A câștigat alegerile ”la mustață” și vrea să construiască un ”mini Old Trafford”: ”O bijuterie”
macheta stadion botosani3

Video Cristiano Ronaldo is ”on fire”: ”dublă” de excepție în tricoul Portugaliei! Tot stadionul i-a scandat numele
ronaldo buun
Foto Alex Băluță și-a arătat pătrățelele și a iscat comentarii. ”Am promis”
balutza
Exclusiv Florin Prunea, mesaj pentru Dan Șucu: ”Dacă aș fi la Rapid, aș face tot ce ține de mine să-l iau!”
patinoarul berceni arena (2)
Video United Galați e campiona României la futsal! Imaginile bucuriei
445782905_873411664832542_4619608724751606905_n
Adrian Mutu, reuniune cu toți cei 4 copii. Adriana a împlinit 18 ani, Maya îi seamănă perfect, Mario și Tiago, parteneri de distracție
A plecat de la Dinamo după 39 de ani: „M-au scuipat ca pe o măsea stricată"
Transferul cu care Dan Petrescu vrea să dea lovitura de titlu! Vândut de Gică Hagi în Franța, acum țintă pentru CFR Cluj
Salma Hayek, joacă în costum de baie, printre valuri. Nici doborâtă de marea agitată nu-și pierde farmecul: "Vreau să fiu eu valul"
Sabrina Carpenter, noua senzație a muzicii pop, într-o rochie minusculă pe scenă. Blonda de 1.51 m înălțime arată ca o păpușă
Ciudățeniile românești, respinse de nemți: Edward Iordănescu, cerere absurdă la sosirea în Germania
FOTO Care e martorul luminos din bord la aprinderea căruia orice șofer trebuie să oprească imediat
Permis de conducere reînnoit în fiecare an și alte modificări. Se schimbă Codul Rutier pentru șoferii spanioli
Noul Nadal, câștigător al Roland Garros, nu se dopează dar folosește metode tradiționale! Sticluțele speciale conțineau "oțet de murături"
Foto Cele 10.000.000€ investite în ”bijuteria” Bucureștiului încep să se vadă: ultimele detalii de la Berceni Arena