grozav
Video ”Sunt liber la vară”. Gicu Grozav a făcut anunțul, după Petrolul - UTA 1-1
profimedia-0364049754
Constantin Budescu și aventurile eșuate din finalul carierei! A fost dat afară de 3 dintre ultimele sale 4 cluburi
dinamo voluntari
Live Video&Text Dinamo - FC Voluntari 1-1, ACUM, în direct pe Digi Sport 1. Ilfovenii egalează rapid

• 90+2 | Final repriza 2
    Final de partidă, Astra ia un punct pe terenul Petrolului!
  • 89 | Schimbări
    Giurgiu intră la Astra în locul lui Ștefan Bărboianu
  • 87 | OcaziiPetrolul
    Gicu Grozav ratează cea mai mare ocazie a meciului, trimițând pe lângă poartă singur cu Lung jr., din șapte metri!
  • 57 | OcaziiPetrolul
    Hamza șutează din afara careului la câțiva centimetri de bara din dreapta lui Lung jr
  • 56 | Goluri
    Ben Youssef restabilește egalitatea printr-o lovitură de cap după o lovitură liberă executată de Junior Morais
  • 45 | OcaziiPetrolul
    Grozav are culoar central, dar preferă un șut peste poartă, deși avea doi coechipieri în ambele flancuri
  • 41 | Cartonaşe Galbene
    Hamza este avertizat după o intrare dură la mijlocul terenului asupra lui Junior Morais
  • 38 | OcaziiPetrolul
    Alcenat trimite o "ghiulea" peste poartă din partea dreaptă a careului. Gazdele domină autoritar.
  • 36 | OcaziiPetrolul
    Lovitura de cap a lui Bokila după un corner executat de Mojica trece pe lângă bara din dreapta lui Lung. Ocazie mare pentru gazde!
  • 33 | OcaziiPetrolul
    Hamza trimite peste poartă din partea stângă
  • 28 | OcaziiPetrolul
    Ocazie mare pentru Petrolul, Bokila trimițând în bară
  • 22 | OcaziiPetrolul
    Fază prelungită de atac a Astrei, după o pătrundere pe stânga a lui Tembo. Bornescu scapă cu fața curată
  • 19 | Goluri
    GOOOOL PETROLUL! Bokila transformă cu siguranță și Petrolul conduce cu 1-0
  • 18 | OcaziiPetrolul
    Mureșan face henț în careu, penalty pentru Petrolul!
Daniel IsăilăAstra

**VIDEO** Petrolul - Astra 1-1. Grozav a ratat ocazia meciului în minutul 87!

Petrolul și Astra și-au împărțit punctele la Ploiești, la capătul unui meci foarte spectaculos, peste media acestei ediții a Ligii 1.

Oaspeții au început mai bine pe „Ilie Oană”, Tembo întrebuințându-l pe Bornescu chiar din primul minut. Mijlocașul Astrei a trimis un trasor din afara careului, iar portarul gazdelor a respins în corner. Treptat, Petrolul a echilibrat meciul, pentru ca după câteva minute în care s-a jucat mai mult la mijlocul terenului, să vină și deschiderea scorului.

În minutul 18, Mureșan a făcut un henț în careu după un duel cu Bokila, iar atacantul a transformat un minut mai târziu lovitura de la 11 metri dictată corect de Istvan Kovacs. Elevii lui Isăilă au replicat imediat, având după doar 180 de secunde o fază prelungită de atac, în urma unei pătrunderi a lui Tembo.

Până la finalul primei părți, Petrolul s-a instalat însă autoritar în jumătatea Astrei. Pe rând, Bokila, în două rânduri, Hamza și Alcenat au trecut pe lângă gol, pentru ca în partea secundă Lung jr. să intervină cu piciorul după un șut al aceluiași Hamza.

Astra a egalat în minutul 56, când Ben Youssef a reluat imparabil printr-o lovitură de cap, după o centrare din lovitură liberă a lui Junior Morais. Schimbul de replici a continuat, iar Hamza a trimis la o palmă de poarta giurgiuvenilor doar 60 de secunde mai târziu. Tot acesta avea să mai încerce o execuție de finețe în minutul 69, pentru ca Bornescu să intervină apoi la un șut din unghi expediat de Morais în minutul 75.

Ultimul cuvânt le-a aparținut celor de la Petrolul, la ceea ce avea să fie cea mai mare fază de gol a partidei. Gicu Grozav a preluat bine o minge și a rămas singur cu Lung jr. la 7 metri de poartă, dar internaționalul a reluat pe lângă, iar gazdele au ratat o victorie extrem de importantă pentru configurația la vârf a clasamentului din Liga 1.

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de...

gigi becali

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan...

Gigi Becali

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat...

FCSB v FC Nordsjaelland - UEFA Europa Conference League, Bucharest, Romania - 10 Aug 2023

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...

• Mutua Madrid Open 2024 - Day 1

TENIS: Jaqueline Cristian - Barbora Krejcikova, 16:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Liga Digi Sport, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• fotbal club logo

MEDIA: Fotbal Club, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: DINAMO BUCURESTI - POLI IASI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (14.04.2024)

FOTBAL: Dinamo - Voluntari, 20:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: Real Sociedad - Real Madrid, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

Foto Un fotbalist celebru și soția lui s-au lăsat filmați în duș. Imaginile au făcut înconjurul lumii

wanda5

Exclusiv A venit răspunsul CNA, după sesizarea în care s-a cerut interzicerea alăturării numelui ”București” denumirii CSA Steaua

csa-steaua-fcsb

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de Gigi Becali: ”Îi dau 500.000 € pentru 6 meciuri!”

gigi becali

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan Târnovanu, după gafa din meciul cu Sepsi: ”Cum să ieși așa? Ai doi metri”