Exclusiv Florin Prunea, după ce FCSB, Rapid și Farul și-au manifestat interesul pentru Louis Munteanu: ”Acolo îl văd!”

CS Turnu Severin CS Turnu Severin
Gol din Penalty
    Fluier final
  • 90+1 | OcaziiViitorul Constanţa
    Portarul severinenilor prinde cu siguranţă o minge reluată slab cu capul din şase metri de jucătorii Viitorului
  • 87 | Goluri
    GOOOOL Severin! Vranjkovic îi aduce în avantaj pe olteni. Dorel Stoica a pasat pe jos în careu pentru Olah, care nu a putut relua, dar mingea a ajuns la Vranjovic, care l-a învins pe Buzbuchi cu un şut lângă aceeaşi bară dreaptă
  • 79 | OcaziiViitorul Constanţa
    Mihai Roman ratează o ocazie mare la poarta Viitorului, fiind blocat foarte bine de portarul Buzbuchi
  • 78 | Goluri
    GOOOOL Severin! Florin Costea egalează din nou pentru severineni, cu un nou şut de senzaţie din afara careului, de această dată cu dreptul. Mingea s-a dus în acelaşi colţ ca la primul său gol
  • 75 | OcaziiViitorul Constanţa
    Ratare mare pentru Viitorul! Lazăr a primit o centrare înaltă în mijlocul careului severinenilor, dar a ratat lovitura de cap, dintr-o poziţie excelentă
  • 65 | OcaziiViitorul Constanţa
    Ocazie pentru Severin! Florin Costea a pătruns superb pe stânga şi a şutat cu dreptul, din unghi, dar portarul Buzbuchi a intervenit bine şi a scos mingea care se îndrepta către colţul lung
  • 64 | Faze meci
    Ceaţa a început să se aştearnă pe stadionul Farul din Constanţa şi devine din ce în ce mai densă
  • 62 | Goluri
    GOOOOL Viitorul! Rusu îşi readuce echipa în avantaj, cu un şut frumos din careu, la colţul lung, după o pasă inspirată a lui Chiţu
  • 60 | OcaziiViitorul Constanţa
    Încă o şansă bună de gol pentru gazde! Vlad Rusu l-a întors de două ori pe Bălău şi a scos în faşa porţii. Mingea a traversat careul şi a ajuns în colţul drept al careului mic, de unde Benzar a tras din prima, în cros. Balonul a fost deviat în corner
  • 57 | Schimbări
    A doua modificare la gazde: iese Herea, înlocuit de Nikolov
    Schimbare la Viitorul: iese Cârstocea, înlocuit de Mitriţă
  • 55 | OcaziiViitorul Constanţa
    Ocazie mare pentru Viitorul! Hotoboc a respins excelent o minge trimisă plasat de Lazăr, din marginea careului
  • 52 | Goluri
    GOOOOL Severin! Florin Costea prinde un şut de senzaţie de la circa 25 de metri, cu stângul, plasând mingea la rădăcina barei
  • 49 | Faze meciViitorul Constanţa
    Viitorul este aproape să îşi majoreze scorul, dar Hotoboc iese bine dintre buturi, la 20 de metri. A respins indecis cu capul, dar a reveni şi a degajat departe
    Începutul reprizei secunde
    Fluier de pauză la Constanţă, acolo unde gazdele de la Viitorul conduc cu 2-1 în meciul cu CS Turnu Severin
  • 39 | Gol din Penalty
    GOOOOL Viitorul! Vlad Rusu transformă lovitura de la 11 metri. Portarul Hotoboc a ghicit colţul şi chiar a atins mingea, dar insuficient pentru a evita golul
  • 38 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Bălău, după faultul comis în propria suprafaţă de pedeapsă
  • 38 | Penalty-uriViitorul Constanţa
    Penalty pentru Viitorul! Bălău îl faultează în careu pe Lazăr, iar arbitrul Marius Bocăneală dictează lovitură de la 11 metri
  • 34 | Faze meciViitorul Constanţa
    Dorel Stoica driblează la 30 de metri, se apropie de careu şi trage cu stângul, dar peste poartă
  • 32 | Faze meciViitorul Constanţa
    Neacşa primeşte în careu, preia excelent pe piept, dar este deposedat de Ţîru
  • 28 | OcaziiViitorul Constanţa
    Rusu primeşte în centru, în marginea careului, pivotează şi şutează, dar alunecă şi execuţia nu îi iese aşa cum şi-ar fi dorit, mingea trecând cu mult pe lângă. Contraatac irosit de gazde
  • 22 | OcaziiViitorul Constanţa
    Dorel Stoica şutează direct spre poartă dintr-o lovitură liberă de lângă careu, dar mingea a trecut la o palmă de stâlpul drept al porţii apărate de Buzbuchi
  • 18 | Goluri
    GOOOOL Viitorul! Puţanu restabileşte egalitatea pe tabela de marcaj, cu o lovitură de cap, în urma unei centrări din fază fixă
  • 10 | Faze meciViitorul Constanţa
    Toşca încearcă un şut din marginea careului, dar este blocat de un apărător al oaspeţilor. Chiţu a urmărit balonul şi a tras şi el de la distanţă, dar alături de poarta lui Hotoboc
  • 8 | Goluri
    GOOOOL Severin! Mihai Roman deschide scorul la Constanţa cu un şut pe jos, din centrul careului, după o pasă de pe partea stângă
  • 2 | Faze meciViitorul Constanţa
    Primul şut spre poartă le aparţine gazdelor. Chiţu a încercat poarta de la distanţă, dar a trimis cu mult peste
    Fluier de start al meciului dintre Viitorul Constanţa şi CS Turnu Severin, din ultima etapă a Ligii 1
Ionel GaneCS Turnu Severin

**VIDEO** Viitorul - CS Severin 3-4. Costea, omul meciului la ultimul joc pentru olteni

La ultima reprezentaţie în Liga 1, înainte de retrogradare, CS Turnu Severin a câştigat cu scorul de 4-3 pe terenul revelaţiei din ultimele etape, Viitorul Constanţa.

Golurile constănţenilor au fost marcate de Puţanu (18) şi Rusu (39 - pen., 62), în timp ce oaspeţii au învins graţie reuşitelor semnate de Mihai Roman (8), Florin Costea (52, 78) şi Vranjkovic (87).

Oaspeţii au început tare şi au deschis scorul în al optulea minut de joc, prin Mihai Roman, care a punctat cu un şut pe jos, din centrul careului. 10 minute mai târziu, Puţanu a egalat cu capul, din apropiere, după o centrare venită dintr-o fază fixă. Oltenii au mai ameninţat prin Dorel Stoica (22, 34), dar constănţenii au fost cei care au intrat cu avantaj la pauză, după ce Vlad Rusu a transformat un penalty obţinut de Lazăr (39).

Florin Costea şi-a început recitalul în minutul 52, când a prins un şut de zile mari de la peste 25 de metri, direct la rădăcina barei drepte a porţii apărate de Buzbuchi, egalând la 2 pentru severineni. Lazăr a fost şi el periculos (55), înainte ca Benzar să rateze o ocazie importantă, din pasa lui Rusu, care l-a întors de două ori pe Bălău. Vlad Rusu a realizat dubla cu un şut frumos, din interiorul careului, după o pasă a lui Chiţu (62). Florin Costea l-a imitat, în minutul 78, plasând din nou mingea la rădăcina aceleiaşi bare, cu un nou şut din afara careului, de această dată cu dreptul. Golul victoriei oaspeţilor a venit cu trei minute înaintea finalului timpului regulamentar, din partea lui Vojislav Vranjkovic.

A fost ultimul meci în Liga 1 pentru CS Turnu Severin, echipă care nu a obţinut licenţa şi a retrogradat şi sportiv, de pe locul al 15-lea. A fost, totodată, ultima reprezentaţie a lui Florin Costea în tricoul oltenilor, el terminându-şi contractul în această vară.

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...