Exclusiv Gabi Torje a avut oferte din străinătate înainte să semneze cu Chiajna! De ce a picat mutarea
torje
Exclusiv Aflat în ultimele luni de contract cu Concordia Chiajna, Gabi Torje și-a dezvăluit planul
BUCURESTI - SUPERLIGA - ETAPA 5 - RAPID BUCURESTI - PETROLUL PLOIESTI - 13 AUG 2023
Șucu s-a ținut de cuvânt! Merge alături de galerie la meciul cu Craiova: ”Echipa are nevoie de noi!”

• 90+3 | OcaziiConcordia Chiajna
    Chiajna atacă și cu portarul pe final de meci, dar nu reușesc să înscrie.
  • 90 | SchimbăriConcordia Chiajna
    Iese Savin și intră Novac.
  • 90 | Faze meci
    Se arată trei minute de prelungire.
  • 87 | SchimbăriConcordia Chiajna
    Schimbare la ieșeni: iese Ciucur, intră Bădic.
  • 85 | Ocazii
    Un nou șut bun al lui Pană, care-l obligă pe Irimia să scape mingea în față. Din fericire pentru portar, niciun jucător al Chiajnei nu a fost pe fază.
  • 80 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben și pentru Ciucur, pentru o tragere de tricou din spate la Popovici.
  • 78 | Cartonaşe Galbene
    Avertisment primit de Țigănașu.
  • 76 | Ocazii
    Altă ocazie imensă pentru ieșeni, dar Pătulea trimite dintr-o poziție bună direct în brațele portarului advers.
  • 75 | SchimbăriConcordia Chiajna
    O nouă schimbare la CSMS Iași. Iese Cl. Tudor și intră Semenenko.
  • 73 | Ocazii
    Ocazie uriașă pentru moldoveni. Pătulea primește o centrare de pe stânga și trimite cu capul în bara porții lui Niță!
  • 71 | Ocazii
    Purece șutează de la distanță, puternic, dar puțin peste poartă.
  • 63 | Ocazii
    Moutinho șuteaza de la distanța, dar mingea ajunge in brațele lui Niță
  • 59 | SchimbăriConcordia Chiajna
    Schimbare la ilfoveni: iese Coșereanu, intră Popovici.
  • 56 | Ocazii
    Pană șutează bine de la distanță, dar mingea ajunge în brațele lui Irimia.
  • 47 | Goluri
    Țigănașu a executat o lovitură liberă direct pe poartă, Nițu a scăpat mingea din mâini, iar Moutinho, din apropiere nu a iertat, trimițând în poartă.
  • 46 | SchimbăriConcordia Chiajna
    Iese Onofraș, intră Cl. Ionescu
    S-a dat startul reprizei secunde.
    Final de repriză. Chiajna intră în avantaj la cabine.
  • 42 | Ocazii
    Savin trimite pe spate o centrare în careu, dar mingea trece peste poartă.
  • 38 | Cartonaşe Galbene
    Pană vede primul cartonaș galben al meciului, pentru un fault din spate la Cl. Tudor.
  • 37 | Gol din Penalty
    Purece transformă lovitura de la 11 metri, deschizând tabela.
  • 37 | Penalty-uri
    Bambara este faultat în careu de Onofraș și Tudor dictează penalty.
  • 33 | Ocazii
    Pătulea trece de doi adversari și șutează cu stângul, dar mingea poposește în brațele lui Niță.
  • 27 | Ocazii
    Ispir trimite o torpilă spre poarta ieșenilor, dar respinge Irimia.
  • 22 | Ocazii
    Ciucur trimite de pe stânga în careu, Onofraș îi pasează lui Pătulea în fața porții, dar Bambara îl deposedează pe atacantul ieșean.
  • 14 | Ocazii
    Pană trimite puternic de la marginea careului, dar mingea trece peste transversala porții lui Irimia.
  • 11 | Ocazii
    Ghionea îl deschide lung pe Serediuc la marginea careului, dar mijlocașul Chiajnei șutează în blocaj.
  • 5 | Ocazii
    Ciucur centrează pe jos în careul Chiajnei, dar defensiva gazdelor respinge mingea.
  • 2 | Ocazii
    Purece trimite o lovitură liberă în careu, dar fundașii ieșeni resping pericolul.
    Alexandru Tudor a dat startul partidei de la Chiajna.

**VIDEO** Chiajna - Iași 1-1. Egal pentru Viitorul

Chiajna și CSMS Iași au încheiat la egalitate „derby-ul” retrogradării, rezultatul neajutând-o, însă, pe niciuna din cele două formații. Singura echipă care are de câștigat din această remiză este Viitorul lui Gică Hagi, care ar fi ajuns în zona „roșie” a clasamentului în cazul unei victorii a ilfovenilor.

Meciul a început destul de anost, arătând exact ca o întâlnire între două potențiale echipe de liga a doua. După primul sfert de oră, însă, ocaziile au început să alterneze la ambele porți. Pană (14) a trimis o torpilă peste transversală, iar Ispir l-a copiat cu 13 minute mai târziu (27). Dincolo, Pătulea, cel mai periculos jucător al ieșenilor, a ripostat, dar șutul său s-a oprit în brațele lui Niță (33). Onofraș a reușit să-și îngroape echipa, faultându-l pe Bambara în careu, provocând o lovitură de la 11 metri pentru ilfoveni. A înscris Purece (37), deschizând scorul și, la pauză, Chiajna se vedea deja ieșită din zona fierbinte a clasamentului.

Ieșenii, privați de o victorie cât șase puncte

În repriza secundă, însă, ieșenii au ieșit mai motivați de la vestiare, egalând la prima fază a mitanului. Țigănașu a executat o lovitură liberă direct pe poartă, Niță a scăpat mingea în față și, aflat pe fază, Moutinho a împins mingea în poartă (47). Ilfovenii au mai atacat apoi doar prin șuturile de la distanță ale lui Pană (56, 85) și Purece (71). Ieșenii, în schimb, puteau chiar câștiga partida, dar Pătulea a ratat câteva ocazii imense, trimițând mingea în bară (73) sau în brațele portarului (76). În ultimul minut regulamentar de joc, Ghionea a făcut un henț în careu, dar Alexandru Tudor nu a văzut faza. Pe final, ilfovenii au atacat și cu portarul, dar tabela a rămas neschimbată. Remiza a servit, așadar, doar echipei patronate de Gică Hagi, care rămâne încă o etapă deasupra liniei care separă retrogradatele de echipele salvate.

Video Ucraina - Islanda 2-1 / Polonia și...

Berlin, Deutschland, 06.03.2024: Bundesinnenministerium: 100-Tage-Countdown-Event zur Fußball-Europameisterschaft 2024:

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

Edi Iordănescu a spus de ce l-a scos pe...

MEDIA: Digi Sport Special, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Foto "Femeia asta e o legendă". Ce gest a făcut Collins către români, după ce la Miami s-a auzit doar "Hai, Sorana!"

collins

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano