• Tenis WTA, Cincinnati, "semifinale": Simona Halep - Sloane Stephens, sâmbătă, Digi Sport 2
  • Fotbal, La Liga, prima etapă: Barcelona - Betis, duminică, 21:15, Digi Sport 2, Deportivo - Real Madrid, duminică, 23:15, Digi Sport 2

Banvit s-a calificat în finala primei ediţii a Ligii Campionilor la baschet, după o revenire de senzaţie în semifinala cu Monaco, pe care au câştigat-o cu 83-74.

Cele două rivale s-au întâlnit şi în grupe, când şi-au împărţit victoriile, iar formaţia din Principat venea la Final Four după o serie excelentă - doar trei înfrângeri în 18 partide.

Monaco a contolat jocul până la pauza mare, când conducea cu 45-37, însă turcii au făcut un sfert trei excelent. Profitând de forma excelentă a lui Theodore (21 de puncte si 11 pase decisive), Banvit nu le-a mai permis adversarilor să revină în joc.

S-a terminat 83-74 şi echipa din Turcia s-a calificat în finala de duminică, în care va juca împotriva învingătoarei dintre Tenerife şi Venezia.