• Spania, etapa 9: Barcelona-Malaga (sâmbătă, Digi Sport 2, ora 21:45) şi Italia, etapa 9: Napoli-Inter (sâmbătă, Digi Sport 3, ora 21.45)
  • Tenis: Turneul Campioanelor (22-29 octombrie, Digi Sport 2)

Încă un eşec categoric pentru Stanciu şi Chipciu în UEFA Champions League! Celtic a câștigat cu 3-0 pe terenul lui Anderlecht, iar belgienii sunt ultimii în grupa B, după ce au pierdut cu același scor și la Munchen, în prima etapă, în fața lui Bayern.

În ceea ce îi privește pe români, Alexandru Chipciu a fost integralist, iar Nicolae Stanciu a intrat pe teren din minutul 57, în locul lui Olivier Deschacht.

Scoţienii au deschis scorul în minutul 38. Atacantul Leigh Griffiths a apărut perfect la colţul lung, la pasa lui Tierney.

Oaspeţii au lovit şi în startul reprizei secunde. Patrick Roberts a şutat puternic, iar fundaşul lui Anderlecht, Kara Mbodji, a deviat mingea în propria poartă.

În prelungiri, Scott  Sinclair a stabilit scorul final, 3-0 pentru Celtic. Scoţienii au trei puncte după două etape, în timp ce Anderlecht este codaşa grupei, fără punct şi fără gol marcat.

Echipele:

Anderlecht: Boeckx - Chipciu, Spajic (Mbodji, 44), Dendoncker, Deschacht (Stanciu, 57), Appiah - Hanni (Bruno, 70), Gerkens, Trebel, Onyekuru - Teodorczyk.
Antrenor: Nicolas Frutos.

Celtic: Gordon - Lustig, Simunovic, Boyata, Tierney - Ntcham, Brown (Bitton, 70), Rogic (McGregor, 65) - Roberts (Forrest, 78), Griffiths, Sinclair.
Antrenor: Brendan Rodgers.