WhatsApp Image 2024-03-15 at 20.40.20
Ce a făcut Gică Hagi în timpul meciului Manchester City - Real Madrid: ”Nu am mai rezistat!”

• 90+4 | Final repriza 1
    FINAL. Atletico - Real 0-0. Semifinalista UCL se va stabili în urma returului de pe ”Bernabeu”, programat miercurea viitoare, ÎN DIRECT la Digi Sport 1
  • 90 | OcaziiAtletico
    OCAZIE ATLETICO. Casillas, mascat de jucători, a respins providențial mingea trimisă spre gol de Mario Suarez
  • 89 | Faze meciAtletico
    Marcelo nu va putea evolua în manșa retur, fiind suspendat
  • 89 | Cartonaşe Galbene
    MARCELO pentru un cot aplicat lui Torres
  • 86 | OcaziiAtletico
    Corner pentru Real, mingea a ajuns la Modric, care a șutat în forță de la marginea careului, dar mingea a trecut peste transversală.
  • 85 | Schimbări
    A DOUA SCHIMBARE LA REAL. A ieșit Carvajal, a intrat ARBELOA
  • 85 | Cartonaşe Galbene
    MARIO SUAREZ. Jucătorul celor de la Atletico nu va juca în retur, fiind suspendat.
  • 82 | Schimbări
    A DOUA SCHIMBARE LA ATLETICO. A ieșit Koke, a intrat TORRES
  • 81 | OcaziiAtletico
    Godin, din șapte metri, a șutat puțin peste transversală
    Arda Turan a driblat în careul celor de la Real, după o pasă de la Koke, dar Casillas a respins în ultima clipă
  • 72 | Faze meciAtletico
    Mandzukic nu i-a rămas dator lui Carvajal și l-a faultat pe acesta, în preajma careului celor de la Atletico, aplicându-i discret și un cot
  • 60 | Faze meciAtletico
    Mandzukic a căzut în careu, după un clinci cu Carvajal, dar faza a scăpat arbitrilor. Atacantul lui Atletico a cerut penalty
  • 57 | OcaziiAtletico
    Kroos a șutat de la distanță, dar, din nou, portarul slovac a reținut
  • 55 | Cartonaşe Galbene
    MANDZUKIC pentru proteste
  • 51 | Faze meciAtletico
    Mandzukic a fost lovit cu cotul în figură de Ramos, în careul ”galacticilor”. Fundașul lui Real l-a lovit din săritură pe atacant, căruia i s-a spart arcada. Mandzukic, extrem de nervos, a ieșit la margine pentru îngrijiri
  • 49 | OcaziiAtletico
    Juanfran l-a destabilizat pe dreapta pe Marcelo, a centrat în careu, dar reluarea lui Arda Turan a trecut pe lângă poartă
    A început repriza a doua
    PAUZĂ
  • 42 | OcaziiAtletico
    OCAZIE REAL. Contraatac al celor de la Real. Varane a recuperat un balon în propria jumătate, după care a plecat într-o cursă solitară pe partea dreaptă. Francezul, cu o viteză incredibilă, a trecut de Gabi, s-a apropiat de careul lui Atletico, a centrat, Benzema a deviat, mingea a ajuns la James, care a încercat o finalizare pe colțul lung, dar din nou Oblak a fost la post
  • 39 | OcaziiAtletico
    Marcelo, ajuns pe poziție de mijlocaș central, i-a pasat în lateral lui Modric și ultimul a șutat, puțin peste transversală.
  • 37 | OcaziiAtletico
    OCAZIE ATLETICO. Ramos a gafat, Griezmann s-a trezit cu un balon, a pivotat și a șutat direct la poartă, dar Casillas a reținut fără probleme
  • 36 | OcaziiAtletico
    OCAZIE REAL. James a prins un șut foarte bun, cu exteriorul piciorului stâng, pe jos, dar Oblak a respins de lângă bară.
  • 36 | Faze meciAtletico
    James a executat o lovitură liberă spre Varane, dar fundașii lui Atletico a acordat corner.
  • 33 | Faze meciAtletico
    Pentru Atletico nu este o premieră faptul că va bifa opt meciuri împotriva aceleiași formații într-un singur sezon. A realizat acest record în sezonul 1985-1986 contra celor de la Barcelona.
  • 31 | OcaziiAtletico
    Modric a recuperat un balon, în jumătatea celor de la Atletico, i-a pasat lui Bale, după care galezul a șutat la poartă, dar Oblak a respins.
  • 28 | Faze meciAtletico
    Este pentru prima dată în istoria Realului când întâlnește aceeași formație, Atletico Madrid în speță, de opt ori într-un sezon. A fost dubla din Supercupa Spaniei, dubla din Cupa Spaniei, dubla din La Liga și acum dubla din sferturile UCL
  • 23 | Faze meciAtletico
    Mandzukic a scăpat spre poarta lui Casillas, flancat de Varane, dar Casillas a ieșit la întâmpinare și a reținut din plonjon.
  • 11 | Faze meciAtletico
    Bale a intrat în careu, pe dreapta, a centrat spre Ronaldo, bine plasat, dar Miranda a respins cu genunchiul.
  • 9 | OcaziiAtletico
    OCAZIE REAL. Cristiano Ronaldo a executat o lovitură liberă, de la aproximativ 30 de metri, direct pe poartă, în forță, dar Oblak a reținut de lângă bara din dreapta porții.
  • 4 | OcaziiAtletico
    OCAZIE REAL. Bale a profitat de o greșeală a lui Godin, a preluat elegant, a scăpat singur cu Oblak, a șutat, dar portarul lui Atletico a respins cu mâna dreapta
  • 2 | OcaziiAtletico
    Fază de atac prelungită a celor de la Real, James deviază pe linia de 16 metri, după care Carvajal a șutat la poartă, dar Oblak a reținut.
Carlo AncelottiReal

VIDEO Atletico - Real 0-0. Al 7-lea meci fără eșec pentru Simeone în fața ”albilor”

Atletico a fost dominată copios în primele 45 de minute ale partidei de pe ”Vicente Calderon” de către Real Madrid, dar scorul final este cel care-i convine de minune lui Diego Simeone. Antrenorul în fața căruia ”galacticii” au uitat cum mai este să câștige.

Semifinalista UEFA Champions League se va decide miercurea viitoare, după returul programat pe ”Santiago Bernabeu”. Unul care se anunță extrem de dificil pentru Real, gruparea care a ajuns la al șaptelea meci la rând fără succes contra trupei lui Diego Simeone.

Cu imaginea, pregnantă încă pe retină, a eșecului drastic suferit în campionat, în februarie, atunci când Atletico s-a impus cu 4-0, trupa lui Carlo Ancelotti a intrat extrem de determinată pe ”Calderon”.

Era doar minutul doi și Carvajal bifa deja prima ocazie pentru deținătoarea trofeului. Două minute mai târziu, Bale a profitat de o eroare a lui Godin, dar Oblak a blocat la fix. În minutul 9, Real avea deja a treia ocazie de gol, de data aceasta prin Ronaldo iar cei de la Atletico erau deja amețiți. Cu o singură excepție, Jan Oblak, slovenul fiind îngerul păzitor al lui Simeone.

PROGRAMUL TV COMPLET AL CANALELOR Digi Sport

Realul a continuat să controleze partida, să își creeze alte faze de gol, dar Oblak a fost imbatabil și la șutul cu exteriorul al lui James Rodriguez.
Cu gândul numai la atac, fundașii lui Ancelotti au cam neglijat apărarea, dar gazdele n-au profitat, așa cum s-a întâmplat înainte de pauză. Ramos a greșit, mingea a ajuns la Griezmann, dar șutul acestuia nu i-a pus probleme lui Casillas.

Muștruluiți serios la pauză de Simeone, cei de la Atletico au fost altă echipă în partea a doua. Balanța s-a echilibrat, ”galacticii” n-au mai văzut drumul spre poarta lui Oblak, poate și de ”praful” pe care l-a ridicat acesta cu intervențiile din prima repriză, astfel că meciul a decurs spre un 0-0 care amână suspanul calificării pentru returul de pe ”Bernabeu”.

Pe final, cei de la Atletico au fost la un pas de a da lovitura, numai că Iker Casillas a demonstrat de ce are multe meciuri în astfel de faze eliminatorii ale UCL și a scos șutul lui Mario Suarez.

Atletico n-a câștigat de data aceasta în fața Realului, însă are în lot cel mai violent fotbalist din UEFA Champions League, iar acesta este Mario Mandzukic

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Englezii au dezvăluit ce înseamnă...

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Rodri a ”distrus-o” pe Real Madrid...

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...

FOTBAL: Cagliari - Juventus, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Notele primite de Istvan Kovacs în marile publicații sportive, după Barcelona - PSG 1-4

Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid

Foto După o lună, Adrian Mutu și-a dat șapca jos! Ce a ieșit

Screenshot 2024-04-02 at 23.10.18

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4 d.l.d.). ”Galacticii”, în semifinalele UEFA Champions League!