adrian mutu
Video Jucătorul CFR-ului l-a făcut ”praf” pe Adrian Mutu, după victoria cu Universitatea Craiova: ”Nu are caracter”

Bayer LeverkusenBayer Leverkusen
1 - 0
Atletico MadridAtletico Madrid
Miercuri, 25 februarie, ora 21:45
Bayer Leverkusen Bayer Leverkusen
Atletico Madrid Atletico Madrid
Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
Start a doua repriza
  • 90+3 | Start a doua repriza
    Final de meci! Bayer Leverkusen se impune cu 1-0, graţie golului superb marcat de Hakan Calhanoglu. Atletico a terminat meciul în inferioritate numerică, după ce Tiago a fost eliminat în finalul partidei.
  • 87 | Schimbări
    Ultima modificare la Leverkusen. Autorul golului, Hakan Calhanoglu a fost înlocuit de Brandt.
  • 80 | Schimbări
    O nouă schimbare la gazde. Drmic i-a lăsat locul lui Kiessling.
  • 76 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    Tiago a fost eliminat, după ce a primit al doilea cartonaş galben.
  • 75 | Faze meciBayer Leverkusen
    Torres a introdus mingea în poartă, dar golul campioanei Spaniei a fost corect anulat, pentru că mingea centrată din corner a lui Griezmann a ieşit în afara terenului
  • 71 | Faze meciBayer Leverkusen
    Calhanoglu a executat direct pe poartă o lovitură liberă de la 30 de metri, dar Moya a prins fără probleme.
  • 67 | Schimbări
    Prima modificare la Bayer. Rolfes a intrat în locul lui Bender.
  • 64 | Schimbări
    Ultima schimbare la oaspeţi. Torres a intrat în locul lui Arda Turan.
  • 63 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Godin.
  • 62 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben şi pentru Bender. Al treilea avertisment primit de echipa gazdă.
  • 59 | Faze meciBayer Leverkusen
    Atletico a solicitat un penalty, la o fază în care Wendell ar fi atins mingea cu mâna în propriul careu. Arbitrul a lăsat însă jocul să continue.
  • 58 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Wendell.
  • 57 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOL, 1-0 Leverkusen! Hakan Calhanoglu a deschis scorul pentru gazde, cu un şut violent sub transversală, după o fază superbă creată de Bellarabi.
  • 46 | Faze meciBayer Leverkusen
    #Moya a devenit doar al doilea portar spaniol care nu primeşte gol timp de peste 500 de minute în Champions League. Primul a fost Pepe Reina, cu 570 de minute.
  • 45+3 | Final repriza 1
    Pauză! Leverkusen şi Atletico se află la egalitate, scor 0-0, după o primă repriză vie, cu multe ocazii la ambele porţi.
  • 45+3 | OcaziiBayer Leverkusen
    Finalul primei reprize a adus o ocazie uriaşă pentru Atletico. Leno a avut un reflex providenţial la execuţia acrobatică a lui Tiago şi a păstrat rezultatul neschimbat.
  • 42 | Schimbări
    O a doua schimbare forţată pentru Atletico. Saul, de asemenea accidentat, a fost înlocuit de Raul Garcia.
  • 39 | OcaziiBayer Leverkusen
    Şansă mare pentru Griezmann de a deschide scorul, însă francezul a fost blocat în ultimul moment de Leno, care i-a scos efectiv mingea de pe cap.
  • 38 | Schimbări
    Prima schimbare a meciului o face Diego Simeone. Siqueira, accidentat, i-a lăsat locul lui Gamez.
  • 36 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Papadopoulos.
  • 26 | OcaziiBayer Leverkusen
    Cea mai mare ocazie a meciului. Spahic a şutat superb de la distanţă, însă mingea a lovit bara porţii lui Moya, al cărui plonjon spectaculos ar fi fost inutil, dacă balonul s-ar fi dus câţiva centimetri mai jos.
  • 22 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Tiago.
  • 17 | Faze meciBayer Leverkusen
    #Atletico a pierdut o singură dată în precedentele cinci vizite în Germania. În celelalte patru meciuri a obţinut trei victorii şi o remiză.
  • 12 | OcaziiBayer Leverkusen
    Şansă bună şi pentru Leverkusen. Manzukic a respins de pe linia porţii o minge trimisă de Spahic, la o fază confuză în careul lui Atletico, după un corner.
  • 9 | OcaziiBayer Leverkusen
    Griezmann, aproape de deschiderea scorului. Francezul lui Atletico a trimis cu capul defectuos, la o fază în care apărarea gazdelor a greşit ieşirea la offside.
  • 7 | Faze meciBayer Leverkusen
    Contraatac bun al gazdelor, finalizat de căpitanul Bender cu un şut pe lângă poarta lui Moya.
  • 3 | Faze meciBayer Leverkusen
    #Bayer Leverkusen a pierdut ultimele 7 duble eliminatorii din UCL, înscriind doar 6 goluri şi primind 24.
  • 2 | Faze meciBayer Leverkusen
    #Primul 11 al lui Atletico are o medie de vârstă de 28 de ani şi 260 de zile, cel mai bătrân din istoria campioanei Spaniei într-un meci de UEFA Champions League.
Diego SimeoneAtletico Madrid

VIDEO Bayer Leverkusen - Atletico 1-0. Golul superb al lui Hakan Calhanoglu a adus victoria germanilor

Vicecampioana Europei a început cu stângul fazele eliminatorii ale UEFA Champions League. Atletico a pierdut la Leverkusen, scor 0-1, într-o partidă pe care a terminat-o în zece şi trebuie să recupereze în returul de la Madrid.

Gazdele au început excelent şi puteau deschide scorul dupa 13 minute de joc, însă Mandzukic a scos de pe linia porţii o minge trimisă de Spahic, după un corner bătut de Calhanoglu.

Marea ocazie a primei reprize a venit în minutul 25 şi i-a aparţinut tot lui Spahic, care putea marca unul dintre golurile sezonului, dar şutul său excelent de la distanţă a nimerit bara.

Bayer a continuat să preseze, iar Moya a avut nevoie de o intervenţie riscantă pentru a-i sufla balonul lui Drmic, în minutul 29.

Griezmann a avut prima ocazie clară a spaniolilor, francezul fiind blocat de Leno a reusit sa respinga din fata francezului, iar portarul german s-a remarcat din nou în prelungirrile priemi reprize, când a reuşit un reflex providenţial la o execuţie acrobatică a lui Tiago.

Leverkusen a deschis încele din urmă scorul în minutul 57, când o acţiune superbă a lui Bellarabi şi o pasă cu călcâiul a aceluiaşi jucător i-a deschis drumul spre gol lui Hakan Calhanoglu, care l-a învins pe Moya cu un şut violent sub transversală.

Introdus pe teren în repriza secundă, Fernando Torres a fost aproape de a marca chiar la debutul său în UCL pentru Atletico, dar şutul său a fost unul slab, iar leno a reţinut. Imediat, gazdele au plecat pe contraatac şi puteau să-şi dubleze avantajul, însă Drmic nu a mai avut putere pentru o execuţie corectă.

Meciul s-a complicat şi mai mult pentru madrileni cu un sfert de oră înainte de final, când Tiago a intrat tare la Bellarabi şi a vazut al doilea galben.

S-a terminat 1-0 pentru germani, iar Atletico are nevoie de o victorie la diferenţă de două goluri pe Vicente Calderon pentru a se califica în sferturile de finală.

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de...

gigi becali

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan...

Gigi Becali

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat...

FCSB v FC Nordsjaelland - UEFA Europa Conference League, Bucharest, Romania - 10 Aug 2023

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...

Screenshot 2024-04-24 231756

• 09:40 Stirile Digi Sport
  • Mutua Madrid Open 2024 - Day 1

TENIS: Jaqueline Cristian - Barbora Krejcikova, 16:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Liga Digi Sport, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• fotbal club logo

MEDIA: Fotbal Club, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: DINAMO BUCURESTI - POLI IASI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (14.04.2024)

FOTBAL: Dinamo - Voluntari, 20:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: Real Sociedad - Real Madrid, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

Foto A venit reacția soțului, după ce o jurnalistă celebră s-ar fi sărutat cu alt bărbat în fața a 20.000 de oameni

48

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan Târnovanu, după gafa din meciul cu Sepsi: ”Cum să ieși așa? Ai doi metri”

Gigi Becali

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat cu sufletul la gură de toți fanii FCSB-ului

”Va juca în Liga Campionilor”. Gigi Becali a făcut anunțul și trebuie să scoată aproape 500.000 € din buzunar