FOTBAL:FARUL CONSTANTA-CFR CLUJ, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (19.04.2024)
Video Farul - CFR Cluj 5-1. Umilință pentru ardeleni la Ovidiu! Elevii lui Gică Hagi s-au întrecut în execuții

• 90+6 | Final repriza 2
    Final de joc la Târgu Mureș. Bănățenii se impun și devin favoriți la calificarea în finala Cupei Ligii.
  • 90+5 | Goluri
    Gooooolllll Timișoara!!! Gooooolllll Popovici!!! Popovici pleacă cu mingea din propria jumătate de teren, pătrunde în careul de 16 metri al gazdelor și-l învinge pe Mingote cu un șut din preajma punctului de la 11 metri.
  • 90+3 | Schimbări
    Ultima schimbare și la ASA! Iese Gabi Matei și intră Szasz.
  • 90+1 | Faze meciASA Tg. Mureș
    Ursu scapă spre poarta lui Straton, șutul său din interiorul careului de 16 metri este însă respins în corner de portarul oaspeților.
  • 89 | Schimbări
    Ultima schimbare la Timișoara! Iese Drăghici și intră Popovici.
  • 84 | Schimbări
    Schimbare la Timișoara! Iese Scutaru și intră Bocșan.
  • 78 | Cartonaşe Galbene
    Gabi Matei vede cartonașul galben.
  • 77 | Goluri
    Gooooolllll ASA!!! Gooooolllll Rus!!! Proaspăt intrat pe teren, Ursu îi centrează excelent în careu lui Rus, care-l învinge pe Straton cu un șut din apropierea careului de 6 metri.
  • 76 | Schimbări
    O nouă schimbare la ASA! Iese Candrea și intră Ursu.
  • 71 | Faze meciASA Tg. Mureș
    Rus șutează periculos din interiorul careului de 16 metri, însă mingea trimisă de el se duce în plasa laterală.
  • 68 | Schimbări
    Schimbare la ASA! Iese Ciolacu și intră Iacobovici.
  • 67 | Goluri
    Goooollll Timișoara!!! Gooooollll Llorente!!! Bănățenii se distanțează pe tabela de marcaj. Drăghici îl găsește excelent pe Llorente, care îl învinge și el pe Mingote cu un șut de la marginea careului de 16 metri.
  • 62 | Cartonaşe Galbene
    Drăghici este avertizat cu cartonașul galben.
  • 61 | Goluri
    Gooooolllll Timișioara!!! Goooolll Drăghici!!! Jucătorul bănățenilor profită de o greșeală comisă de Marius Constantin, recuperează mingea și-l învinge pe Mingote cu un șut de la marginea careului de 16 metri.
  • 52 | OcaziiASA Tg. Mureș
    Morar șutează periculos din interiorul careului de 16 metri, însă Straton este atent și reușește să respingă
    A început repriza secundă! ACS Poli a avut lovitura de start.
  • 45+5 | Final repriza 1
    Pauză la Târgu Mureș. Cele două echipe se află la egalitate.
  • 45+1 | OcaziiASA Tg. Mureș
    Bară pentru Timișoara! Artean șutează excelent de la marginea careului de 16 metri, dar mingea lovește bara porții lui Mingote.
  • 35 | Cartonaşe Galbene
    Bărbuț vede cartonașul galben pentru un fault la Kuku.
  • 33 | Cartonaşe Galbene
    Candrea vede cartonașul galben pentru un fault la Croitoru.
  • 31 | Faze meciASA Tg. Mureș
    Rus pătrunde în careul oaspeților, îl depășește pe Străuț, însă intră în unghi și șutul său este respins în corner de Straton.
  • 29 | Schimbări
    Prima schimbare la Timișoara! Iese Poparadu, accidentat, și intră Llorente.
  • 26 | Goluri
    Gooooollllll ASA!!! Goooollll Ciolacu!!! Matei centrează bine în care, Kuku reia cu capul, mingea ajunge la Ciolacu, care profită de indecizia fundașilor adverși și îl învinge pe Straton.
  • 18 | Faze meci
    Meciul a fost intrerupt pentru câteva minute. Mingote i-a transmis centralului partidei că-l va da în judecată dacă se accidentează. Jucătorii celor doua formații au discutat cu arbitrul despre posibilitatea ca jocul să fie oprit. Până la urmă centralul a hotărât ca partida să se reia.
  • 15 | OcaziiASA Tg. Mureș
    Ocazie mare pentru bănățeni. Bărbuț pătrunde în careul de 16 metri, centrează în fața porții, mingea îl depășește pe Mingote, care se și lovește de gheața care este pe marginea terenului, dar niciun coechipier nu ajunge la balon, acesta fiind trimis în corner de Gabi Matei.
  • 11 | Goluri
    Goooolllll Timisoara!!! Gooooollll Artean!!! Artean transformă cu siguranță penalty-ul.
  • 9 | Penalty-uriASA Tg. Mureș
    Penalty pentru Timișoara! Centralul dictează lovitură de la 11 metri pentru un posibil henț la Marius Constantin.
  • 5 | Faze meciASA Tg. Mureș
    Străuț alunecă din cauza gazonului și acuză dureri la inghinali.
  • 4 | Cartonaşe Galbene
    Cordoș este și el avertizat cu galben pentru proteste.
  • 3 | Cartonaşe Galbene
    Morart vede cartonașul galben.
  • 2 | Faze meci
    Meciul a început cu un scandal! Mendy îl faultează pe Bărbuț, iar Morar l-a împins pe jucătorul bănățenilor, declanșând un scandal între componenții celor două echipe.
    A început jocul! ASA a avut lovitura de start.
Ionuț PopaACS Poli Timișoara

ASA  - ACS Poli 2-4. Spectacol total la Tg. Mureș. Bănățenii sunt cu un pas în finală

Primul meci din semifinalele Cupei Ligii a început cu stângul pentru timişoreni - ambele echipamente cu care au venit semănau prea mult cu cel al gazdelor şi astfel au fost nevoiţi să joace în tricouri albe de antrenament, cu numerele scrise de mână chiar înaintea partidei!

Tensiunea s-a resimţit şi pe teren - Morar l-a împins pe Bărbuţ după doar două minute de joc. Golul a venit şi el rapid - Timişoara a primit penalty pentru un henţ la Marius Constantin şi Artean a deschis scorul.

În minutul 18, Mingote a acuzat starea terenului şi l-a ameninţat pe central că îl dă în judecată dacă se accidentează! Arbitrul Iulian Călin a discutat cu antrenorii şi căpitanii şi a decis ca meciul să continue. Mureşenii au revenit în joc cu golul lui Ciolacu şi au scăpat ca prin minune în prelungirile primei părţi - Artean a zguduit bara lui Mingote.

În partea secundă, timişorenii s-au desprins la două goluri în şase minute - Drăghici a profitat de greşeala lui Marius Constantin, iar Llorente l-a învins şi el pe Mingote de la marginea careului. Rus a redus din avantaj pe final, însă Popovici a mai marcat o dată în prelungiri.

ASA Tg Mureş - Poli Timişoara s-a terminat 2-4 şi bănăţenii au prima şansă la calificarea în finala Cupei Ligii. Returul de la Timişoara se va juca pe 1 sau 2 martie 2017.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...