bucurie 1
Video Corvinul a produs surpriza! De când nu mai jucase o echipă de Liga 2 în finala Cupei României
florin maxim
Video Florin Maxim, discurs de mare campion după ce Corvinul s-a calificat în finala Cupei României
Video Scandal după Dinamo - Voluntari: ”Mâine să pleci!”. Ce a făcut Kopic după ce a văzut scenele din parcare

ASA Tg. Mureș - Ceahlăul 4-0. Ardelenii s-au desprins după pauză. Gorobsov, decisiv

29.10.2014, 15:10

ASA Târgu-Mureș n-a avut nicio emoție în privința calificării în sferturile Cupei României, chiar dacă primul gol al partidei a venit fix înainte de pauză. În partea a doua, după ce au primit și al doilea gol, nemțenii au predat total armele, astfel că mureșenii au jucat fără emoții.

captura asatgmures ceahlau
  • SuperLiga: FCU Craiova - ”U” Cluj, sâmbătă, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: FCSB - Farul, sâmbătă, 20:30, DGS 1

Elevii lui Cristi Pustai au așteptat cu încredere meciul cu Ceahlăul, din Cupa României, moralul acestora fiind foarte bun după succesul din campionat obținut în fața Stelei (1-0, DETALII AICI și VIDEO).

Ardelenii și-au anunțat clar intențiile de a marca încă de la început, iar bara din minutul 21, semnată de Bumba a fost doar un prim avertisment că era doar o chestiune de timp până la marcarea primului gol.

CLICK AICI PENTRU PROGRAMUL MECIURILOR DIN CUPA ROMÂNIEI

Iar acesta a venit fix înainte de pauză. Mureșan i-a pasat lui Gorobsov iar mijlocașul mureșenilor a finalizat cu un voleu de la 16 metri care s-a oprit direct în vinclul porții apărate de Jovic.

Festivalul de goluri a fost însă în repriza a doua. După ce Henrique a făcut 2-0, imediat cum s-a reluat partida, din pasa lui Gorobsov - omul meciului, nemțenii au clacat și n-au mai reușit să opună niciun fel de rezistență.

În aceste condiții, cei de la ASA au mai punctat de două ori prin Bumba și prin Hora și au desăvârșit o calificare fără emoții în faza imediat următoare a competiției.

PROGRAMUL COMPLET AL CANALELOR Digi Sport

A fost nevoie ca meciul să ajungă în prelungiri și ca și mureșenii să oprească motoarele, pentru ca Ceahlăul să bifeze două ocazii. Gorea (90+2), cu un șut de la mijlocul terenului a fost aproape de a marca golul competiției, pentru ca un minut mai târziu Andrei Pavel, fotbalistul cu nume celebru în tenis, să rateze din poziție de unu contra unu cu Stăncioiu.

ASA Târgu-Mureș - Ceahlăul 4-0
Au marcat: Gorobsov 45, Henrique 47, Hora 53, Bumba 77

ASA Târgu Mureș (4-2-3-1): Stăncioiu - Velayos, Constantin, Balaur, Sepsi (Sălăgeanu 68) - Gorobsov, Mureșan - Hora (Amauri 54), Zicu, Bumba - Henrique
Antrenor: Cristi Pustai

Ceahlăul (4-2-3-1): Jovic - Dumitraș, Gorea, Marc, Slavickas - Tăbăcărie, Onciu - Popadiuc (Gheorghiu 59), Cârjan (Căruță 78), Margină - Mândrușcă (A. Pavel 68)
Antrenor: Florin Marin

LIVE TEXT

Min. 90+5 - FINAL.

Min. 90+3 - OCAZIE CEAHLĂUL. Andrei Pavel a scăpat singur cu Stăncioiu, dar jucătorul nemțenilor n-a reușit să-l învingă pe portarul celor de la ASA.

Min. 90+2 - OCAZIE CEAHLĂUL. Gorea a încercat golul competiției cu o execuție de la jumătatea terenului, după ce a observat că Stăncioiu e iețșit din poartă, dar goalkeeperul mureșenilor a revenit și a respins de pe linia porții.

Min. 90 - CC ONCIU

Min. 80 - CC GOREA

Min. 78 - ULTIMA SCHIMBARE CEAHLĂUL. A ieșit Cârjan, a intrat CĂRUȚĂ

Min. 77 - GOOOOOL ASA: 4-0, BUMBA. Mijlocașul a finalizat cu un șut din interiorul careului, după o pasă de la Amauri.

# Nemțenii au venit la meci fără echipă medicală, astfel că doctorul mureșenilor a îndeplinit dublu rol la acest meci.

Min. 71 - Tăbăcariu s-a accidentat, în urma unui duel cu un adversar și a avut nevoie de îngrijiri medicale.

Min. 68 - A DOUA SCHIMBARE ASA. A ieșit Sepsi, a intrat SĂLĂGEANU

Min. 68 - A DOUA SCHIMBARE CEAHLĂUL.  A ieșit Mândrușcă, a intrat ANDREI PAVEL

Min. 64 - Henrique a șutat de la distanță, dar direct în brațele lui Jovic.

Min. 59 - PRIMA SCHIMBARE CEAHLĂUL. A ieșit Popadiuc, a intrat GHEORGHIU.

Min. 58 - OCAZIE MONUMENTALĂ ASA. Mureșan a profitat de eroarea lui Gorea, a rămas singur cu Jovic, dar a trimis pe lângă bară.

Min. 54 - PRIMA SCHIMBARE ASA Tg. Mureș. A ieșit Hora, a intrat AMAURI

Min. 53 - GOOOOOL ASA: 3-0, HORA. Mijlocașul mureșenilor a preluat la marginea careului de 16 metri, după care a șutat la colțul lung, fără nicio replică din partea lui Jovic.

Min. 47 - GOOOOOL ASA: 2-0, HENRIQUE. Atacantul mureșenilor a finalizat cu capul, din interiorul careului, după centrarea lui Gorobsov din corner.

Min. 46 - A început repriza a doua.

Min 45: GOOOOOL ASA TÂRGU MUREȘ! Echipa lui Pustai deschide scorul la ultima fază a primei reprize.  Mureșan pasează pentru Gorobsov iar mijlocașul mureșenilor finalizează cu un voleu de la 16 metri care se oprește direct în vinclul porții apărate de Jovic.

Min 44: Gazdele beneficiază de o lovitură liberă dintr-o poziție excelentă. Zicu mișcă mingea pentru Mureșan care trimite un șut puternic de la 17 metri, dar zidul oaspeților respinge.

Min 40: Bumba șutează slab din afara careului, Jovic prinde fără probleme mingea trimisă de jucătorul gazdelor.

Min 30: Gabi Mureșan trimite o torpilă de la aproape 30 de metri, Jovic reține în doi timpi.

Min 29: Cârjan trimite încă un șut de la marginea careului de 16 metri însă de această dată mingea nu găsește spațiul porții

Min 21: BARĂ ASA TÂRGU MUREȘ! Bumba driblează un adversar în flancul stâng al atacului gazdelor și centrează pefect pentru Hora în colțul careului de 6 metri. Mijlocașul mureșenilor șutează din prima dar bara salvează echipa din Piatra Nemț

Min 20: Gazdele domină jocul la mijlocul terenului însă în primele 20 de minute nu au reușit să-și creeze ocazii importante de a marca

Min 9: Prima acțiune periculoasă a gazdelor. Hora a pătruns în careu și a centrat în fața porții. Bolonul a fost respins de defensiva mureșenilor

Min 3: Cârjan este angajat la marginea careului de 16 metri și șutează din întoarcere însă Stăncioiu reține fără probleme balonul trimis pe mijlocul porții de atacantul nemțenilor

Min 1: A început partida dintre ASA Târgu Mureș și Ceahlăul. Oaspeții au avut lovitura de start a partidei.

Etichete: cupa romaniei , live text asa targu mures - ceahlaul 29 octombrie 2014 , asa targu mures ceahlaul cupa romaniei

Doi angajați de la o bancă din București au văzut că un client avea o sumă mare în cont și i-au furat 140.000 €

Doi funcţionari bancari sunt urmăriţi penal de procurori, după ce ar fi sustras din contul unei...

Festive mood at Camp Nou stadium, full sold out with 91,648 spectators, the world attendance record for a women's football match, in 2022 Champions
Fanii sunt în delir! A semnat și revine la Barcelona, după ce Xavi a decis să nu mai plece

Dennis Man, OUT din lotul Parmei. Ce se întâmplă cu internaționalul român în Italia
Mp Genova 19/01/2024 - campionato di calcio serie B / Sampdoria-Parma / foto Matteo Papini/Image nella foto: esultanza g
Dinamo ar urma să-și schimbe sigla din sezonul viitor! Cum arată noua emblemă
Screenshot 2024-03-27 at 20.36.16
Jucătorul CFR-ului l-a făcut ”praf” pe Adrian Mutu, după victoria cu Universitatea Craiova: ”Nu are caracter”
adrian mutu
A renunțat la sportul profesionist și a devenit ”cea mai frumoasă actriță de la Hollywood”
Screenshot 2024-04-26 at 18.36.18

Exclusiv Ion Crăciunescu a dat verdictul, după cea mai controversată fază din Dinamo - Voluntari + Alt penalty neacordat
boboc
Video Ioan Andone nu s-a ferit să spună lucrurilor pe nume, după Dinamo - Voluntari 1-1: ”E un mercenar”
Antonio Conte s-a decis și semnează! Salariu de 6.5 milioane de euro
Tottenham Hotspur v Nottingham Forest, Premier League, Football, Tottenham Hotspur Stadium, London, UK - 11 Mar 2023
Transferul lui Florinel Coman în Qatar, în impas! Gigi Becali dezvăluie cum poate cădea mutarea: „Sunt idiot? Nu sunt!"
Detalii despre ultimul acționar de la Farul Constanța: ”S-ar bate financiar de la egal la egal cu Gigi Becali!”
Logodnica lui Jason Statham, imagini în costum de baie la câteva zile dupa ce a împlinit 37 de ani. „Ești magnifică!”
Anna Lesko și-a arătat picioarele superbe într-o rochie extrem de scurtă, dar a furat toate privirile cu un detaliu inedit
Nike și Adidas, bătute de niște fete fâșnețe: invenția unei companii elvețiene fascinează lumea FOTO
Cum era să-și piardă Sergiu Nicolaescu un picior în „Mihai Viteazul"? „A fost la minute de amputare"
Omul de la care vine expresia "Să moară Cibilan!". Ultimul haiduc al Bucureștilor, de la întors banii cu lopata la o baracă în sărăcie lucie
Adversară de speriat pentru Jaqueline Cristian la Madrid: "Danimal" spulberă tot în ultima vreme
Video Oțelul - ”U” Cluj 2-1. Gălățenii au dat lovitura în minutul 90 și vor juca finala Cupei României cu Corvinul

Șase lucruri prin care trece o persoană aflată pe patul de moarte, cu puțin înainte să se stingă. O asistentă a explicat fenomenele stranii
Reacția unui elefant când este spălat cu furtunul. Cascadoriile animalului au devenit virale: „E adorabil!”