FOTBAL:RAPID BUCURESTI-UNIVERSITATEA CRAIOVA, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (29.04.2024)
Video Rapid - Universitatea Craiova 1-2. Oltenii au dat lovitura în prelungiri! Giuleștenii, fără victorie în play-off
FOTBAL:CFR CLUJ-SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (15.04.2023)
Video CFR Cluj - Sepsi 2-1. Karlo Muhar i-a salvat pe ardeleni în 90+6
sucu-14
Video&Foto Cum s-a comportat Dan Șucu la finalul meciului dintre Rapid și Universitatea Craiova

Ratare Penalty-uri
    Final de partidă la Florența. Fiorentina-Roma 1-1.
  • 90 | Faze meciFiorentina
    Șut prost al lui Nainggolan, peste poartă.
  • 81 | Schimbări
    Schimbare: a ieșit Ilicic, marcatorul primului gol, a intrat Babacar, la Fiorentina.
  • 78 | OcaziiFiorentina
    Șut năpraznic al lui Badelj, de la mare distanță, scos cu greu de Skorupski în corner!
  • 77 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Keita, nemarcat, în careul Fiorentinei, reia cu capul din șapte metri și trimite o minge venită din corner în poarta lui Neto!!
  • 75 | Schimbări
    Ultima schimbare la Roma. A intrat Gervinho, a ieșit Ljajic.
  • 72 | OcaziiFiorentina
    Marcos Alonso driblează doi adversari, intră în careu și șutează, dar un picior al unui fundaș al Romei deviază în ultimul moment balonul.
  • 71 | Schimbări
    Încă o schimbare la Fiorentina. A ieșit Borja Valero, a intrat Aquilani.
  • 67 | Cartonaşe Galbene
    ”Galben” și pentru Badelj, care a avut o intrare dură la Pjanic.
  • 63 | OcaziiFiorentina
    Ilicic șutează de la 18 metri, cu stângul, dar mingea trece puțin pe lângă poartă.
  • 60 | Ratare Penalty-uri
    RATARE!!!! Ljajic ratează lovitura de la punctul cu var. Scorul rămâne 1-0 pentru Fiorentina!
  • 59 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Neto!
  • 58 | Penalty-uriFiorentina
    Iturbe forțează un contraatac și obținerea unui penalty. Se prăbușește în careu, iar arbitrul spaniol Antonio Mateu acordă lovitură de la 11 metri.
    Schimbare la Fiorentina. A ieșit Pizarro, a intrat Matias Fernandez.
    A început al doilea mitan.
  • 45+2 | Final repriza 1
    Final de repriză.
  • 45+1 | Cartonaşe Galbene
    Ilicic vede și el cartonașul galben, pentru nerespectarea distanței la zid.
  • 43 | OcaziiFiorentina
    Șut Florenzi, din careu, direct în Neto. Reia Ljajic din 8 metri, dar mingea trece mult peste transversală.
  • 42 | OcaziiFiorentina
    Nainggolan șutează de la 20 de metri, violent, dar mingea se scurge pe lângă bara din dreapta a lui Neto.
  • 33 | Cartonaşe Galbene
    Avertisment și pentru Marcos Alonso, pentru un fault la Torosidis.
  • 31 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben arătat lui Pizarro, pentru un henț.
  • 30 | Cartonaşe Galbene
    Nainggolan primește cartonașul galben pentru un fault asupra lui Badelj.
  • 26 | Schimbări
    Încă o schimbare forțată la Roma. Astori intră în locul lui Manolas, care acuză și el o accidentare.
  • 24 | OcaziiFiorentina
    Șut al lui Basanta, mult peste poartă.
  • 22 | Schimbări
    De Rossi, accidentat, cere schimbarea. Rudi Garcia îl înlocuiește cu Pjanic.
  • 21 | OcaziiFiorentina
    Încă un contraatac al Fiorentinei. Mingea ajunge la Joaquin, în careu, dar șutul său este respins de un fundaș advers în corner.
  • 20 | Faze meciFiorentina
    Reacție a capitolinilor. Iturbe trimite, însă, un șut paralel cu poarta adversă.
  • 17 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! Contraatac fulgerător al Fiorentinei. Salah recuperează la mijlocul terenului, înaintează și îi oferă o pasă pe poziție viitoare lui Ilicic, care șutează sec în vinclul porții adverse!
  • 14 | OcaziiFiorentina
    Pizarro a surprins cu un nou șut fulgerător din afara careului, care trece, însă, destul de departe de poartă.
  • 11 | Faze meciFiorentina
    Pizarro șutează și el de la distanță, dar mingea este amortizată de devierea lui Florenzi și ajunge fără probleme în brațele lui Skorupski.
  • 7 | Faze meciFiorentina
    Ilicic încearcă un șut din afara careului, dar cade în momentul execuției și trimite slab, pe lângă.
    A început partida de pe ”Artemio Franchi”
Rudi GarciaRoma

VIDEO Fiorentina - Roma 1-1. Seydou Keita a adus egalarea târziu și a amânat suspansul!

Duelul italian din optimile de finală ale UEFA Europa League, Fiorentina-Roma, s-a terminat la egalitate, 1-1. Fără Tătărușanu, în continuare accidentat, toscanii au deschis scorul prin Ilicic în minutul 17, din pasa lui Salah.

Roma s-a trezit spre finalul primei reprize și a ratat o dublă ocazie în minutul 43. Plecat dintr-o poziție de ofsaid, Florenzi a fost blocat de Neto, iar Ljajic a șutat peste. Capitolinii puteau egala în minutul 60, însă fostul jucător al Fiorentinei, Ljajic, a ratat penalty-ul obținut de Iturbe.

Echipa lui Rudi Garcia a plecat totuși mulțumită de pe Artemio Franchi, grație lui Keita, care a înscris cu capul, după un corner, în minutul 77.

Exclusiv Cum a reacționat Ilie Dumitrescu după...