Rio De Janeiro, Brazil. 26th May, 2024. Ronaldinho Gaucho of Unio celebrates scoring a goal during the charity football match between Unio and Esperana at the Maracan Stadium in Rio de Janeiro, Brazil. The game was organized to raise money for the victims
Ronaldinho s-a dezis de Brazilia: ”Mi-a ajuns! Lipsește totul”
ianis hagi01
Rangers, primul anunț despre Ianis Hagi după revenirea de la Alaves
UEFA EURO 2024: Ungarn - Schweiz; 14.06.2024 Granit Xhaka (Schweiz, 10) und Murat Yakin (Cheftrainer, Schweiz) umarmen s
Exclusiv Doar România i-a bătut în ultimele 15 meciuri și au făcut spectacol la EURO 2024! Jucătorul remarcat: ”E un maestru”

VIDEO Gerrard a debutat la LA Galaxy. A jucat o repriză şi a ratat o ocazie mare

12.07.2015, 11:29

Steven Gerrard a debutat la noua sa echipă, Los Angeles Galaxy. Fostul căpitan al lui Liverpool a jucat 45 de minute în meciul pe care echipa californiană l-a câştigat cu 2-1 în faţa mexicanilor de la Club America, în cadrul International Champions Cup, turneul amical transmis ÎN DIRECT şi ÎN EXCLUSIVITATE de Digi Sport.

gerrard galaxy
  • FOTBAL: Oviedo - Espanyol, duminică, 19:30, DGS 2

• MEDIA: Fotbal European, duminică, 21:00, DGS 1

Mijlocaşul de 35 de ani a fost titular la LA Galaxy şi a avut o ocazie mare de a marca la prima sa apariţie pentru gruparea din MLS, în minutul 22, când a fost blocat senzaţional de portarul advers, Hugo Gonzalez.

Club America a deschis scorul după doar şapte minute de joc, prin Darwin Quintero, egalarea fiind adusă exact înainte de pauză de prietenul şi fostul coechipier al lui Gerrard, Robbie Keane, care a înscris după o ce şi-a păcălit adversarul cu o preluare superbă.

Victoria echipei din Los Angeles a fosta dusă de Alan Gordon în minutul 80, jucătorul lui Galaxy reuşind să marcheze golul decisiv cu o lovitură de cap.

"A fost un meci dificil şi cred că adversarii noştri au fost foarte buni. După 15-20 de minute, echipa s-a aşezat mai bine pe teren, am început să jucăm un fotbal bun şi am egalat meritat.

Pentru mine personal, a fost bine că am jucat aceste 45 de minute. Din punct de vedere fizic a fost dificil. Nu am mai jucat de şase sau şapte săptămâni, astfel că a fost important să evoluez aceste 45 de minute", a declarat Gerrard.

Jucătorul englez va debuta în MLS vineri, împotriva celor de la San Jose Earthquakes, însă este de aşteptat ca antrenorul lui Galaxy, Bruce Arena, să-l folosească pentru câteva minute şi marţi, în partida cu Real Salt Lake, din US Open Cup.

Partidele de la International Champions Cup vor fi transmise ÎN DIRECT și ÎN EXCLUSIVITATE de canalele Digi Sport, dar și de site-ul www.digisport.ro.

Etichete: video , la galaxy , steven gerrard , international champions cup , club america

Un nou război catastrofal e aproape să cuprindă Orientul Mijlociu

Conflictul larvar și rivalitatea au fost aproape mereu o caracteristică a relațiilor dintre Israel...

sucu
Diana Șucu a reacționat imediat după ce Babasha a urcat pe scenă la concertul trupei Coldplay. Ulterior, a șters mesajul

Diana Șucu, soția lui Dan Șucu, acționarul majoritar al Rapidului, a intervenit în scandalul...

Constantin Budescu semnează! ”Magicianul” va evolua în SuperLigă alături de Dragoș Grigore
budescu rapid-farul (16)
A negociat "la sânge" cu FCSB și Gigi Becali a spus totul: "E oltean cu tupeu! Cum să îți dau, mă, 150.000?"
gigi becali - prosport
”Mizerabil”. Nu s-au ferit de cuvinte, după Germania - Scoția 5-1
Germany v Scotland, Group A - UEFA European Championships - Allianz Arena
Tragedie în fotbal: a făcut meciul carierei cu adversara României, iar la 10 zile distanță a murit!
sdsd

Exclusiv Gigi Becali, gata să încaseze 1.000.000€: ”Vă spun ca să știți”
gigi-becali
”Priviți circul!” Croații au răbufnit după eșecul la scor de neprezentare în fața Spaniei la EURO 2024
profimedia-0881897480
A jucat un singur minut în play-off-ul SuperLigii, dar a fost integralist în Italia - Albania de la EURO 2024! Nota primită
arlind-ajeti
EXC: JENNIFER ELLISON FILMING "DANCE MOMS"
Marco Reus, la un pas să semneze după ce a plecat de la Borussia Dortmund
UEFA Champions League Finale 2024 - Borussia Dortmund - Real Madrid am 01.06..2024 im Wembley-Stadion in London Marco Re
Frumoasa fiică a lui Reese Witherspoon, leită mama ei. Fanii actriței, uluiți: „Sunteți gemene?”. Imaginile care i-au indus în eroare
Câți bani iau tricolorii dacă se califică din grupă: bonus cu șase zerouri! Primă și pentru titlul european!
Cum l-a convins Gigi Becali pe jucătorul din Superliga pentru care FCSB a plătit 1.310.000 de euro
Imagini inedite cu Jason Statham, "dintr-o altă viață". Înainte de a fi durul din filme, a luptat 10 ani la un alt vis
Bianca Censori, o nouă apariție controversată. A ieșit la restaurant într-o mantie transparentă. Toate privirile, îndreptate spre ea
„Noul Nostradamus" prezice că al Treilea Război Mondial va începe săptămâna viitoare
Amenzi usturătoare pentru cei care stau la bloc și fac treburi casnice duminica. Motivul?
S-a deschis plaja artificială din București: Cât costă o zi de relaxare urbană
Apariție șocantă la EURO: antrenorul Ungariei a introdus un atacant cu greutate FOTO
Steven Gerrard, anunț clar după plecarea lui Jurgen Klopp: ”Pentru numele lui Dumnezeu. Să îi construiască o statuie”