Carlo Ancelotti (Chef-Trainer / Head Coach, Real Madrid CF) bei der Pressekonferenz nach dem Spiel. GER, FC Bayern Muenc
Carlo Ancelotti a dezvăluit la ce se gândește după ce Real Madrid a învins-o cu 5-0 pe Alaves
Santiago Bernabeu Stadium - Madrid - Spain
Real Madrid, bună de plată! Câte milioane de euro trebuie să dea pentru că a ajuns în finala UCL
FESTIVITATE PREMIERE 100 ANI CLUBUL SPORTUL STUDENTESC (8.11.2016)
Exclusiv Reacția lui Mircea Lucescu, după ce Răzvan Lucescu și PAOK au ajuns la o victorie distanță de titlu în Grecia
LIVE Fotbal European

Video Gheată direct în fața lui Ramos! Multe faze controversate, niciun penalty la Atletico - Real!

19.11.2017, 00:09

UPDATE Ora 23:54. VIDEO Atletico Madrid - Real Madrid 0-0. Primul derby de pe ”Estadio Wanda Metropolitano” a avut parte de mai multe faze controversate și în repriza secundă.

ramos fault
  • La Liga: Las Palmas - Real Betis, joi, 20:30, DGS 4

• La Liga: Almeria - Barcelona, joi, 22:30, DGS 1

În minutul 58, a fost o fază în urma căreia mingea l-a lovit pe Juanfran, după o centrare a lui Marcelo. Din reluările tv s-a văzut cum jucătorul lui Atletico s-a întors cu spatele iar mingea l-a lovit undeva în zona coastelor, după care a ricoșat în braț. Nici de această dată arbitrul nu a dictat o penalitate.

VIDEO cu faza în care mingea l-a lovit pe Juanfran

În minutul 80 a venit și rândul gazdelor să solicite o lovitură de la 11 metri, dar arbitrul Fernando Bolbaran n-a vrut să se complice și nu a dictat niciun penalty la acest meci.

Carrasco a șutat de la marginea careului de 16 metri, dar mingea l-a atins în umăr pe Ronaldo, întors cu spatele, mingea a ricoșat în palma stângă, după care s-a dus în aut.

VIDEO cu faza controversată

Trei minute mai târziu s-a mai petrecut o altă fază discutabilă.  Ronaldo a vrut să șuteze spre poartă, dar mingea l-a lovit pe Godin în mâna stângă. Arbitrul, din nou, nu a dictat nimic, spre disperarea oaspeților.

VIDEO cu faza dintre Ronaldo și Godin

VIDEO Atletico Madrid - Real Madrid. Prima repriză a partidei de pe ”Estadio Wanda Metropolitano” a avut parte de cel puțin un moment tensionat care se putea termina cu o lovitură de la 11 metri.

În minutul 37, Sergio Ramos a ajuns, așa cum și-a obișnuit fanii, în poziție de a marca, numai că a avut parte de o accidentare care l-a scos din joc cam cinci minute. În momentul în care a vrut să trimită balonul cu capul, din interioul careului mic, căpitanul ”galacticilor” a fost lovit din spate, cu gheata în figură, de Lucas Hernandez. Fundașul stânga a încercat să respingă mingea, dar l-a lovit cu bocanul în nas pe Ramos.

Arbitrul a considerat că nu a fost nimic intenționat, că a fost doar o fază de meci, și a lăsat jocul să continue. Pentru că sângera, fundașul central al Realului a fost scos pe margine pentru îngrijiri, după care a fost obligat să-și schimbe și tricoul pentru a putea reintra în joc.

Ramos a terminat prima parte a partidei în teren, dar la pauză a fost schimbat cu Nacho. Sergio a văzut repriza a doua de pe bancă, dar a ținut în permanență un bandaj la nas.

VIDEO cu faultul asupra lui Ramos

A fost pentru a doua oară, în primele 45 de minute, când ”galacticii” au cerut penalty după ce și Kroos a protestat la faza din minutul 32. Atunci, însă, germanul a apucat să șuteze la poartă înainte de a fi faultat de un jucător al lui Atletico.

În ambele faze, Zinedine Zidane a protestat vehement. În plus, a mai existat și faza din minutul 34, când Savic l-a faultat pe Kroos, la limita dintre ”galben” și ”roșu”

VIDEO cu faza lui Kroos

Etichete: real madrid , atletico madrid , sergio ramos , ramos penalty atletico real , atletico real live video , faze controversate atletico real video

Avertisment după ce o dansatoare a murit sufocată în timp ce avea relații intime cu iubitul ei

Un medic legist a emis un avertisment după ce o anchetă a stabilit că o femeie a fost strangulată...

21
Ianis Hagi, lovit în față de Vinicius Junior! Gestul făcut imediat apoi de starul lui Real Madrid

Ce a spus Ange Postecoglou despre Radu Drăgușin chiar pe gazon, imediat după meciul cu Manchester City
Screenshot 2024-05-15 092336
Reacția "Împăratului" Fatih Terim, după ce Răzvan Lucescu l-a bătut a 3-a oară la rând: "Trebuie s-o spun!"
FC Schalke 04 v Galatasaray - UEFA Champions League Group D
Radu Drăgușin i-a făcut pe spanioli să exclame ”Incredibil! Inexplicabil!” în meciul cu City. Reacția lui spune totul
Tottenham Hotspur v Manchester City, Premier League, Football, Tottenham Hotspur Stadium, London, UK - 14 May 2024
Victorie istorică! Corvinul Hunedoara a câștigat Cupa României, după ce a învins-o pe Oțelul la penalty-uri
Screenshot 2024-05-15 232704

Ange Postecoglou a decis! Fundașul central pe care nu-l mai vrea la Tottenham
Liverpool FC v Tottenham Hotspur - Premier League
Jose Mourinho cere ”o avere” ca să devină noul antrenor al lui Fenerbahce
Capital One Cup 2014/15 Final Chelsea v Tottenham Hotspur Wembley Stadium, Wembley, London, United Kingdom - 1 Mar 2015
Exclusiv A vrut să-l transfere pe Alex Chipciu, dar i s-a spus că e ”prea bătrân” și totul a picat
FOTBAL:FARUL CONSTANTA-UNIVERSITATEA CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (21.10.2023)
O femeie și fiica ei au fost date afară dintr-un supermarket, din cauza felului în care erau îmbrăcate: „Mi s-a părut ridicol!”
CSA Steaua s-a folosit de marca FCSB! Dezvăluirile care-l vor înnebuni pe Talpan. „Gigi Becali să-i dea în judecată!"
Adrian Mititelu a început revoluția la FC U Craiova: a semnat cu 5 fotbaliști! Detalii secrete din Bănie
Cum arată Eva Green la 18 ani de când a fost fată Bond. A făcut furori în două apariții în aceeași zi la Cannes
Fustă foarte scurtă, top minuscul și cizme cu toc cui, atuurile vestimentare pe care mizează Alexandra Stan. Dans senzual pe Instagram
Corvinul Hunedoara, opera unui antrenor despre care se vorbește prea puțin
Guvernul anunță un nou sprijin pentru pensionari. Ce se întâmplă cu 5.000.000 de pensii?
ITP la 6 luni pentru acești șoferi români, s-a schimbat legea. Care sunt mașinile vizate
Simona Halep a vorbit despre finalul carierei: ”Vreau să mă retrag de pe teren” VIDEO
Alarmă la Madrid! Jucătorul de 55.000.000 € al Realului a fost scos cu targa de pe teren