Real Madrid i-a găsit deja înlocuitor fotbalistului care pleacă după 11 ani de pe Bernabeu
Carlo Ancelotti, ”dat pe spate” de noua ”perlă” a lui Real Madrid: ”Are un talent deosebit”
Screenshot 2024-05-20 191450
Exclusiv Începe ”revoluția”! Primele transferuri pregătite de Neil Lennon la Rapid

VIDEO Barcelona - Levante 7-0. "Dublă" Messi, Neymar a prins doar 25 de minute

18.08.2013, 19:30

Barcelona a făcut spectacol la primul meci oficial sub comanda lui “Tata” Martino. Catalanii au câștigat cu 7-0, disputa de acasă, cu Levante.

neymar-2
  • Futsal: CFR Timișoara - United Galați, marți, 17:00, DGS 3

• Media: Digi Sport Special, marți, 21:30, DGS 1

Cu Neymar, doar rezervă, catalanii s-au dezlănțuit încă din start. Alexis Sanchez a deschis scorul în minutul 3, după o fază care a amintit de perioada lui Guardiola. Messi a făcut 2-0, cu un șut din 6 metri, iar Dani Alves a trimis în poarta goală pentru 3-0. Imediat, Pedro a marcat cu un șut la colțul lung, fară speranțe pentru Keylor Navas.

Timp de un sfert de oră, Barcelona i-a lăsat pe jucătorii lui Joaquin Caparros să respire, însă a accelerat din nou pe final de repriză. Messi a făcut dubla din penalty-ul obținut de Adriano, iar Xavi a stabilit scorul pauzei, în minutul 45.

Neymar și-a făcut apariția pe gazon în minutul 65, în locul lui Alexis Sanchez, dar nu s-a remarcat decât cu un fault de galben. Pedro a stabilit scorul final și Barcelona lansează un avertisment serios pentru Real înca din startul campionatului.

VIDEO

Min 90+2 Final de meci pe Camp Nou. Barcelona se impune cu 7-0

Min 88. Neymar este avertizat

Min 85. Neymar trimite un şut centrare în faţa porţii, Navas reţine

Min 78. Xumetra vede cartonaşul galben

Min 77. Ultima modificare în echipa Barcelonei. Pedro îi lasă locul în teren lui Tello

Min 73. GOOOOOL BARCELONA! Fabreagas profită de o pasă greșită a unui fundaș advers, îl driblează pe Navas și pasează pentru Pedo care marchează în poarta goală

Min 71. Schimbare la Barcelona. Messi este înlocuit cu Iniesta

Min 68. Hector Rodas este avertizat

Min 64. Ultima modificare la Levante. Ivanschitz intră în locul lui El Zahar

Min 64. Schimbare la Barcelona. Neymar intră în locul lui Alexis Sanchez şi bifează astfel primele minute în tricoul catalanilor, într-un meci oficial

Min 59. Pedro şutează puternic de la 20 de metri, mingea este deviată şi trece puţin pe lângă vinclu

Min 58. Încă o ocazie de gol pentru Pique. Fundaşul Barcelonei încearcă un lob dar este blocat de Navas

Min 57. Pique ajunge în poziție de finalizare, dar șutul său din 6 metri este respins în corner de un fundaș al lui Levante

Min 54. Messi încearcă să-l lobeze pe Navas dar portarul lui Levante agață mingea cu vârfurile degetelor

Min 54. La partida de pe Camp Nou asistă 73.812 de spectatori

Min 49. El Adoua vede primul cartonaş galben al partidei

Min 46. A început repriza a doua a meciului de pe Camp Nou

Min 46. Dublă schimbare la oaspeţi. Sergio Pinto şi Simao Junior sunt înlocuiţi cu Pallardo şi El Adoua

Min 46. Centralul fluieră finalul primei reprize. Barcelona conduce cu 6-0 după primele 45 de minute

Min 45. GOOOOOL BARCELONA! Fabregas saltă o minge peste apărarea lui Levante, balonul ajunge la Xavi care marchează golul şase al catalanilor

Min 42. GOOOOOL BARCELONA! Messi transformă cu siguranţă lovitura de la 11 metri dictată de central

Min 41. Penalty pentru Barcelona. Adriano este faultat în careu de Pedro Lopez şi centralul dictează punctul cu var

Min 33. Xavi şutează din lovitură liberă, Navas respinge de sub transversală, în corner

Min 30. Busqueszs îl lansează pe Messi, Navas iese şi respinge cu capul de la 16 metri, mingea ajunge la Adriano care pasează pentru acelaşi Messi, argentinaul încearcă o centrare pentu Sanchez dar goalkeeperul oaspeţilor intervine din nou şi respinge în corner

Min 26. GOOOOL BARCELONA! Messi pasează excelent pentru Pedro şi atacantul gazdelor marchează cu un şut la colţul lung

Min 24. GOOOOL BARCELONA! Fabregas a primit mingea de la Messi în colţul careului de 6 metri, a încercat să centreze în faţa porţii, Navaro a respins în faţa, mingea a ajuns la Dani Alves care a marcat în poarta goală

Min 19. Xavi trimite o pasă în adâncime pentru Alexis Sanchez dar relurea acestuia trece pe lângă poarta oaspeților

Min 15. Messi trage din lovitură liberă dar mingea este deviată de zid

Min 12. GOOOOL BARCELONA! Messi majorează avantajul catalanilor cu un șut din 6 metri

Min 2. GOOOL BARCELONA! Alexis Sanchez a deschis scorul după ce a primit o minge de la Fabregas în fața porții goale

Min 1. A început partida de pe Camp Nou

Adus cu surle și trâmbițe în această vară de la Santos, Neymar nu e titular la primul meci oficial al Barcelonei în acest sezon, partida din prima etapă din La Liga, de pe teren propriu, cu Levante.

Argentinianul Tata Martino a trimis pe teren echipa: Valdes- Alves, Pique, Mascherano, Adriano- Busquets, Xavi, Fabregas- Messi, Pedro, Alexis.

Oaspeții încep partida în următoarea formulă: Navas - Pedro Lopez, Hector Rodas, David Navarro, Juanfran - Sergio Pinto, Simao Junior - El Zhar, Ruben Garcia, Xumetra - David Barral

Barcelona - Levante e în direct pe Digi Sport 1, de la ora 20:00. Fazele cele mai importante sunt video pe digisport.ro și pe m.digisport.ro.

Etichete: fotbal spania , neymar barcelona , barcelona levante video , fotbal la liga , barcelona levante live , fotbal barcelona

"Măcelarul din Teheran a murit! Drag popor al Iranului, bucură-te!". Cine sunt iranienii fericiți că Raisi a murit

În timp ce regimul islamic încearcă să se replieze pe repede înainte după moartea președintelui...

radu-dragusin
Nota surprinzătoare primită de Radu Drăgușin după ce a jucat 103 de minute în ultimul meci al sezonului pentru Tottenham

OUT de la FCSB după eșecul cu Rapid! Gigi Becali: ”Poate găsește să se ducă undeva”. Alți doi jucători vor fi împrumutați
gigi-becali
Gigi Becali n-a stat prea mult pe gânduri, după ce Răzvan Lucescu a luat titlul cu PAOK
razvan gigi (1)
Fanii lui Tottenham, după ce l-au văzut din nou titular pe Radu Drăgușin: ”Nemernicul a avut la dispoziție jumătate de sezon”
radu
Aris - PAOK 1-2. Victorie istorică: PAOK a câștigat titlul! Răzvan Lucescu e campionul Greciei!
Griechenland - Fußball Super League Saison 2023-2024 Apostolis Nikolaidis Stadion Athen, 01.10.2023 Panathinaikos Athen

Zeljko Kopic, anunț clar despre viitorul său la Dinamo după 2-0 cu Csikszereda
Screenshot 2024-05-20 223601
Video OUT de la Dinamo? Anunțul făcut imediat după victoria cu Csikszereda
FOTBAL:DINAMO BUCURESTI-FK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC, BARAJ TUR SUPERLIGA SUPERBET (20.05.2024)