Costel Gâlcă a dezvăluit că a vrut să transfere un jucător de la Universitatea Craiova în La Liga
craiova
OUT! Primul jucător care pleacă de la Universitatea Craiova după instalarea lui Costel Gâlcă
Screenshot 2024-04-18 at 20.00.17
Video Exclusiv Cum a numit-o Marcel Răducanu pe FCSB, în direct la TV

a:1:{i:0;s:5:"Video";} Espanyol - Real Sociedad 0-5. Meci de coșmar pentru formația lui Gâlcă

08.02.2016, 18:13

Eșec dur pentru Espanyol! Formația catalană a fost învinsă cu 5-0 pe teren propriu de Real Sociedad. Catalanii sunt acum la un singur punct de zona retrogradării în Primera Division.

galca-2
  • SuperLiga: Hermannstadt - Botoșani, vineri, 17:30, DGS 1

Meci de coșmar pentru Espanyol și Costel Gâlcă. Real Sociedad s-a impus la scor pe Cornella El Prat, ajutată de gafele apărării gazdelor. Jonathas a deschis scorul în minutul 5, iar Vela l-a majorat 3 minute mai târziu. După cele două lovituri încasate rapid, Espanyol nu a avut forța de a reacționa.

Arlauskis a ieșit la pauză și a intrat Pau Lopez, dar seara groaznică a catalanilor a continuat. În primele 10 minute ale reprizei secunde, bascii au mai marcat de 2 ori. Oyarzabal și Diego Reyes au înscris primele lor goluri în Primera Division.

Espanyol a fost aproape de gol în două rânduri, dar Burgui și Asensio, jucătorii împrumutați de la Real Madrid, au ratat. În ultimul minut, Jonathas a făcut dubla și a stabilit scorul final: Espanyol - Real Sociedad 0-5.

Pentru formația catalană urmează duelul cu Valencia, sâmbătă de la 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 3.

ECHIPELE DE START:

Espanyol (4-2-3-1): Arlauskis (P. Lopez '46) - Lopez, Gonzalez, Ciani, Fuentes (S. Sevilla '54) - Diop, Joan Jordan - Perez (Burgui '46), Asensio, Alvarez - Moreno
Antrenor: Costel Gâlcă

Real Sociedad (4-2-3-1): Rulli - Zaldua (de la Bella '82), Gonzalez, Martinez, Litri - Reyes (X. Prieto '72), Illaramendi - Vela, Pardo, Oyarzabal (Bruma 76')- Johanthas
Antrenor: Eusebio Sacristan

VIDEO Rezumat:

Min 92: Final de meci la Barcelona. Real Sociedad se impune la scor în fața echipei pregătite de Costel Gâlcă și presa din Spania scrie deja că acesta ar putea fi ultimul meci al tehnicianului român pe banca "papagalilor".

Min 90: GOOOL REAL SOCIEDAD! Bascii încheie cu încă un gol un meci aproape perfect.  Jonathas de Jesus a profitat de erorile în lanț ale apărării lui Espanyol și a realizat dubla cu un șut din interiorul careului. Puținii fani ai lui Espanyol rămași pe stadion au scos batistele albe în semn de protest

Min 55: GOOOL REAL SOCIEDAD! Se repertă scenariul din prima repriză. Sociedad înscrie de două ori în 3 minute. D. Reyes a trimis în poartă, cu capul, o centrare venită din corner. Imediat după înscrierea golului suporterii lui Espanyol au început să părăsească în număr mare stadionul

Min 52: GOOOL REAL SOCIEDAD! Oaspeții au început la fel de bine și repriza secundă a meciului de la Barcelona. Jucătorii lui Real Sociedad au făcut șah mat apărarea lui Gâlcă și Oyarzabal a marcat pentru 3-0

Min 46: A început repriza secundă. Costel Gâlcă a efectuat două schimbări la pauză, iar una dintre ele l-a vizat pe Arlauskis. În locul fostului portar al Stelei a intrat Pau Lopez

Min 45: Final de repriză. Real Sociedad conduce cu 2-0 după primele 45 de minute. Ambele reușite au fost marcate în primele 10 minute ale meciului

Min 8: GOOOL REAL SOCIEDAD! Oaspeții își dublează avantajul după mai puțin de două minute. Mexicanul Vela l-a învins și el pe Arlauskis tot cu un lob

Min 5: GOOOL REAL SOCIEDAD! Bascii deschid scorul încă din minutul 5. Jonathas de Jesus a marcat cu un lob de la marginea careului, peste Arlauskis, care a ieșit pripit din poartă

Min1: A a început partida dintre Espanyol și Real Sociedad

Cei doi antrenori s-au decis asupra titularilor:

Espanyol

Arlauskis - Lopez, Gonzalez, Ciani, Fuentes - Diop, Joan Jordan - Perez, Asensio, Alvarez - Moreno

Real Sociedad

Rulli - Zaldua, Gonzalez, Martinez, Litri - Reyes, Illaramendi - Vela, Pardo, Oyarzabal - Johanthas

Etichete: la liga , real sociedad , espanyol , costel galca

Un cuplu care a cumpărat un conac vechi de 400 de ani a descoperit sub podeaua din bucătărie o comoară

În timp ce-și renovau bucătăria din casa lor veche, doi soți din Dorset, Anglia, au descoperit o...

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24
Notele primite de Istvan Kovacs în marile publicații sportive, după Barcelona - PSG 1-4

Barcelona a fost învinsă la scor de PSG, 1-4, în returul sferturilor de finală ale UEFA Champions...

Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid
După o lună, Adrian Mutu și-a dat șapca jos! Ce a ieșit
Screenshot 2024-04-02 at 23.10.18
Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4 d.l.d.). ”Galacticii”, în semifinalele UEFA Champions League!
Nu mai suporta și a vrut să plece gratis de la Real Madrid! Acum a devenit erou, iar soția sa a transmis doar ȘASE cuvinte
lunin

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu Ștefan Târnovanu și a reacționat: ”Să vezi ce-i rup eu urechile”
Dorinel Munteanu, după calificarea Oțelului în finala Cupei României: ”Mă trezesc în fiecare dimineață cu speranța că vor veni”
Screenshot 2024-04-18 at 23.09.58
”Ai mai văzut așa ceva?”. Emi Martinez a primit două galbene, unul la loviturile de departajare, dar nu a fost eliminat
martinez
Costel Gâlcă a spus cum va gestiona relația cu Mihai Rotaru în privința deciziilor tehnice: ”O să fiu clar”
Vejle Boldklub - FC Copenhagen, 3F Superliga, football, Denmark, Vejle
Real Madrid face totul pentru a ajunge în finala Champions League: La Liga și-a dat deja acordul
Reese Witherspoon, în șort de sport, necoafată și nemachiată, într-o zi oarecare. Bucuroasă ca un copil după o întâlnire specială
LPF explică de ce FCSB nu are voie să petreacă după derby-ul cu Rapid: „Ar fi lipsă de respect"
Ovidiu Burcă a analizat în detaliu plecarea lui Florinel Coman de la FCSB! Ce pierde și ce câștigă Gigi Becali după ce îl vinde
Zendaya, adevărul despre scenele intime din filmul „Challengers”: „Trebuia să ne simțim bine unul cu celălalt”
Shania Twain, „tot mai puțin inhibată” pe măsură ce trec anii. Artista și-a etalat picioarele lungi, într-un body, pe tocuri
Șotronul lui Șucu: culisele unei situații explozive pe care trebuie să o gestioneze la Rapid
50 de mașini electrice, testate pe autostradă. Doar 17 au autonomie peste 300 km. Cine e campioană?
Singurul județ cu două autostrăzi și un aeroport din România. Salvat de infrastructură și investiții masive
EXCLUSIV. Rotaru face curățenie la Craiova! Schimbă jumătate din lot, vin jucători din Spania