Penalty-uri
Gol din Penalty
Start a doua repriza
  • 90+3 | Start a doua repriza
    Final de partidă pe Camp Nou! Barcelona s-a impus cu 3-1 și s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Spaniei
  • 90+2 | Ocazii
    OCAZIE BARELONA! Luis Suarez i-a așezat o minge lui Denis Suarez la 14 metri, dar mijlocașul Barcelonei a tras slab din poziție ideală și mingea nu a prins cadrul porții
  • 90 | Cartonaşe Galbene
    Williams protestează la o decizie a centralului și este avertizat
  • 89 | Schimbări
    Ultima modificare la gazde. Arda intră în locul lui Iniesta
  • 89 | Ocazii
    OCAZIE BARCELONA! Suarez profită de o eroare în defensiva lui Bilbao, îl driblează pe Iraizoz, dar nu reușește să controleze mingea și să puncteze în poarta goală
  • 87 | Schimbări
    A doua schimbare la Barcelona. Neymar îi lasă locul în teren lui Denis Suarez
  • 81 | Ocazii
    OCAZIE BARCELONA! Neymar s-a distrat în careul lui Bilbao cu 4 apărători basci însă a trimis puțin pe lângă poartă și scorul a rămas neschimbat
  • 80 | Schimbări
    Prima schimbare la Barcelona. Rakitic intră în locul lui Rafinha
  • 78 | Goluri
    GOOOOL BARCELONA! GOOOOL MESSI! Decarul Barcelonei transformă impecabil lovitura liberă din marginea careului basc și Barcelona este din nou cu un pas în sferturile Cupei Spaniei. Un lucru este însă cert: nu vor fi prelungiri
  • 77 | Cartonaşe Galbene
    Benat l-a faultat pe Luis Suarez la 20 de metri de poarta lui Iraizoz și a văzut cartonașul galben
  • 73 | Cartonaşe Galbene
    Elustondo a văzut cartonașul galben pentru un fault din spate la Neymar
  • 68 | Ocazii
    OCAZIE BARCELONA! Suarez a șutat către colțul lung de la 16 metri, dar mingea trimisă de uruguayan a trecut puțin pe lângă bara porții bascilor
  • 63 | Faze meci
    Neymar l-a pus la încercare cu un șut din afara careului pe Iraizoz, dar portarul bascilor s-a aflat pe traiectoria balonului și nu a avut probleme în a reține mingea
  • 62 | Faze meci
    Jordi Alba a ajuns în poziție de finalizare, dar a trimis slab din interiorul careului, fiind încurcat în momentul șutului și de Luis Suarez
  • 59 | OcaziiBarcelona
    OCAZIE BARCELONA! Messi ia o fază pe cont propiu, pătrunde în careul de 16 metri, îi pasează lui Suarez, dar acesta trimite pe lângă poarta oaspeților, din 5 metri. Balonul a fost însă deviat și de un apărător advers
  • 51 | Goluri
    GOOOOL BILBAO! GOOOL SABORIT! Replică imediată a bascilor. Echipa lui Valverde a redus din diferență prin Saborit, care l-a învins pe Cillessen cu o lovitură de cap din 8 metri. La acest scor, meciul intră în prelungiri
  • 48 | Gol din Penalty
    GOOOOL BARCELONA! GOOOL NEYMAR! Brazilianul transformă cu siguranță penalty-ul dictat de central și majorează avantajul catalanilor
  • 47 | Penalty-uri
    PENALTY BARCELONA! Boveda alunecă în careu și îl faultează pe Neymar, iar centralul indică punctul de la 11 metri
    A început repriza secundă a partidei de pe Camp Nou. La meci asistă 71.455 de spectatori
  • 46 | Schimbări
    A doua modificare la oaspeți. Aduriz intră în locul lui Sabin
  • 45 | Final repriza 1
    Fluier final al primei reprize. Barcelona conduce cu 1-0, scor la care este calificată în sferturile de finală ale Cupei Spaniei
  • 42 | Faze meci
    Messi a executat lovitura liberă pe care tot el a obținut-o, dar a trimis din nou peste poarta bascilor și tabela a rămas nemodificată
  • 41 | Cartonaşe Galbene
    Laporte l-a faultat pe Messi la 25 de metri de poarta lui Iraizoz și centralul Gil Manzano a scos din nou cartonașul galben din buzunar
  • 36 | Goluri
    GOOOOOL BARCELONA! GOOOOL SUAREZ! Catalanii au deschis scorul după o fază creată de tripleta MSN. Messi l-a lansat pe Neymar în flancul stâng, brazilianul a centrat pentru Suarez, iar atacantul uruguayan a finalizat cu un șut din voleu, în diagonală, fără speranțe pentru Iraizoz
  • 32 | Faze meci
    Messi execută slab o lovitură liberă de la 25 de metri. Mingea trimisă de decarul catalanilor a trecut mult peste poarta bascilor. A fost primul șut al Barcelonei spre poarta lui Bilbao
  • 30 | Cartonaşe Galbene
    Primul avertisment și în tabăra gazdelor. Umtiti este cel care l-a primit, pentru un fault asupra lui Balenziaga
  • 30 | Schimbări
    Etxeita s-a și accidentat la faza în care a fost avertizat. Fundașul lui Bilbao a fost nevoit să părăsească terenul și a fost înlocuit de Elustondo
  • 28 | Cartonaşe Galbene
    Etxeita vede primul avertisment al întâlnirii pentru un fault dur la mijlocul terenului, asupra lui Neymar
  • 26 | Ocazii
    GOL ANULAT! Luis Suarez a marcat în poarta lui Iraizoz, dar reușita a fost anulată pentru un ofsaid la Neymar. Reluările au arătat însă că brazilianul se afla în poziție regulamentară
  • 16 | Faze meciBarcelona
    Jordi Alba trimite o centrare periculoasă în careul lui Iraizoz, dar defensiva oaspeților reușește să îndepărteze balonul
  • 7 | Faze meciBarcelona
    Barcelona s-a instalat în jumătatea celor de la Bilbao încă din startul partidei, dar încă nu a pus în pericol poarta echipei pregătite de Ernesto Valverde
    A început partida dintre Barcelona și Athletic Bilbao. În tur, bascii s-au impus cu 2-1

Rezumat meci

Leo Messi a făcut diferenţa în duelul dintre Barcelona şi Athletic Bilbao din Cupa Regelui. Starul argentinian a marcat pentru 3-1, scor care i-a ajutat pe catalani să facă inutilă victoria bascilor din tur.

Barcelona a reuşit să răzbune eşecul de pe San Mames şi s-a calificat în sferturile Cupei Regelui. Învinşi cu 2-1 la Bilbao, catalanii au avut iniţiativa pe Nou Camp şi au marcat prin Suarez. Golul a fost însă anulat eronat pentru un ofsaid la Neymar.

Suarez s-a revanşat şi a adus-o pe Barca în avantaj la pauză. În debutul părţii secunde, Neymar a obţinut un penalty şi tot el l-a transformat. Bascii au revenit în joc după reuşita lui Saborit. Suarez a ratat apoi două şanse uriaşe, iar cel care a trimis-o pe Barcelona în semifinale a fost Messi. Argentinianul a făcut 3-1 şi formaţia blugrana rămâne în cursa pentru trofeu.

Pentru echipa lui Luis Enrique urmează meciul din La Liga, cu Las Palmas, transmis în direct pe Digi Sport 1, sâmbătă, de la 17:15.

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de...

gigi becali

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan...

Gigi Becali

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat...

FCSB v FC Nordsjaelland - UEFA Europa Conference League, Bucharest, Romania - 10 Aug 2023

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...

• Mutua Madrid Open 2024 - Day 1

TENIS: Jaqueline Cristian - Barbora Krejcikova, 16:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Liga Digi Sport, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• fotbal club logo

MEDIA: Fotbal Club, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: DINAMO BUCURESTI - POLI IASI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (14.04.2024)

FOTBAL: Dinamo - Voluntari, 20:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: Real Sociedad - Real Madrid, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

Foto A venit reacția soțului, după ce o jurnalistă celebră s-ar fi sărutat cu alt bărbat în fața a 20.000 de oameni

48

Foto Un fotbalist celebru și soția lui s-au lăsat filmați în duș. Imaginile au făcut înconjurul lumii

wanda5

Exclusiv A venit răspunsul CNA, după sesizarea în care s-a cerut interzicerea alăturării numelui ”București” denumirii CSA Steaua

csa-steaua-fcsb

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de Gigi Becali: ”Îi dau 500.000 € pentru 6 meciuri!”