Transferurile pregătite de Barcelona: Xavi vrea jucători din Premier League și Bundesliga
Primul fotbalist pe care Xavi l-a cerut, după ce a acceptat să rămână la Barcelona
Dani Coman este așteptat să semneze: ”Va veni la noi!”

20.12.2014, ora 17
Barcelona Barcelona
Cordoba Cordoba
  • 92 | Final repriza 2
    FINAL DE MECI! BARCELONA CÂȘTIGĂ CU 5-0 ȘI ÎNCHEIE ANUL LA UN SINGUR PUNCT DE REAL MADRID, CARE ARE ȘI UN MECI MAI PUȚIN JUCAT
  • 91 | Goluri
    GOOOOL BARCELONA! Leo Messi reușește dubla după o fază de toată frumusețea - a preluat extraordinar cu stângul, iar apoi a șutat cu dreptul, fără speranțe pentru Carlos
  • 90 | Faze meci
    Partida este prelungită cu două minute
  • 82 | Goluri
    GOOOOL BARCELONA! Messi a șutat plasat de la 12 metri, mingea a lovit transversala, iar apoi a intrat în plasa lui Carlos.
  • 80 | Goluri
    GOOOOL BARCELONA! Pique a înscris cu o lovitură de cap la colțul scurt, de la limita careului mic
  • 56 | OcaziiBarcelona
    BARĂ! Rakitic a șutat violent din afara careului, Carlos era bătut, dar a fost salvat de stâlpul din dreapta
  • 53 | Goluri
    GOOOL BARCELONA! Pedro i-a pasat foarte bine în careu lui Suarez, de unde atacantul uruguayan a înscris elegant!
    A început repriza a doua
    PAUZĂ! Gazdele au avantaj minim după prima parte
  • 45 | OcaziiBarcelona
    Pique a trimis cu capul de la limita careului mic, mingea a lovit pământul, după care a ajuns la vinclu, de unde goalkeeper-ul lui Cordoba a scos providențial
  • 40 | OcaziiBarcelona
    Șansă mare de gol pentru Jordi Alba, care a încercat să înscrie la colțul scurt, însă Carlos a fost la post
  • 36 | OcaziiBarcelona
    Pedro îl fentează pe Ekeng, trage la colțul lung, dar ratează de puțin cadrul porții
  • 32 | Faze meci
    Posesia este de partea Barcelonei, dar elevii lui Luis Enrique nu au mai avut alte situații clare de gol
  • 19 | OcaziiBarcelona
    Ghilas a înaintat spre poarta adversă, l-a depășit pe Mascherano, după care a tras de la 8 metri în plasa laterală
  • 11 | OcaziiBarcelona
    Suarez a pătruns periculos în careul advers, a șutat spre poartă, însă nu a reușit să îl învingă pe Juan Carlos
  • 7 | Faze meciBarcelona
    Şutul lui Iniesta din interiorul careului de 16 metri e prins de portarul advers
  • 5 | Faze meciBarcelona
    Golul lui Pedro este cel mai rapid al Barcelonei din acest sezon
  • 2 | Goluri

GOOOOOL Barcelona! Pedro a marcat în minutul doi, după o pasă peste apărarea Cordobei trimisă de Rakitic

Miroslav DukicCordoba

VIDEO Barcelona - Cordoba 5-0. Dublă pentru Messi în ultimele 10 minute! Goluri superbe pe Camp Nou

Barcelona și-a refăcut moralul după semieșecul cu Getafe și și-a luat rămas bun de la 2014 cu o victorie categorică în fața echipei clasate pe penultimul loc în La liga, Cordoba.

Pedro a deschis scorul în confruntarea de pe Camp Nou, după doar 71 de secunde, din pasa excelentă a lui Rakitic.

Cordoba a reușit să reziste până la finalul primei reprize, dar apoi a cedat din nou în minutul 53. Suarez a marcat primul său gol în campionatul Spaniei, după o fază lucrată de Pedro.

În ultimele 10 minute, defensiva oaspeților a clacat, iar Barcelona a mai înscris de trei ori: mai întâi Pique a bifat a doua sa reușită stagională, la o lovitură liberă (minutul 80) și, după doar două minute, Messi a făcut 4-0 (minutul 82).

Argentinianul a făcut "dubla" în prelungiri, printr-un gol superb, și a ajuns la 50 de reușite pentru Barcelona în 2014.

Catalanii bifează a treia partidă consecutivă de pe teren propriu în La Liga cu 5 goluri marcate.

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de...

gigi becali

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan...

Gigi Becali

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat...

FCSB v FC Nordsjaelland - UEFA Europa Conference League, Bucharest, Romania - 10 Aug 2023

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...

• Mutua Madrid Open 2024 - Day 1

TENIS: Jaqueline Cristian - Barbora Krejcikova, 16:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Liga Digi Sport, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• fotbal club logo

MEDIA: Fotbal Club, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: DINAMO BUCURESTI - POLI IASI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (14.04.2024)

FOTBAL: Dinamo - Voluntari, 20:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: Real Sociedad - Real Madrid, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

Foto A venit reacția soțului, după ce o jurnalistă celebră s-ar fi sărutat cu alt bărbat în fața a 20.000 de oameni

48

Foto Un fotbalist celebru și soția lui s-au lăsat filmați în duș. Imaginile au făcut înconjurul lumii

wanda5

Exclusiv A venit răspunsul CNA, după sesizarea în care s-a cerut interzicerea alăturării numelui ”București” denumirii CSA Steaua

csa-steaua-fcsb

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de Gigi Becali: ”Îi dau 500.000 € pentru 6 meciuri!”