FC Barcelona Press Conference
Primul fotbalist pe care Xavi l-a cerut, după ce a acceptat să rămână la Barcelona
gol-barcelona
Portarul lui Real Madrid a răspuns în TREI cuvinte atunci când a fost întrebat de ”golul fantomă”
FOTBAL:FARUL CONSTANTA-FCSB, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (31.03.2024)
”60 de milioane de căutări. E un brand în toată lumea”. Clubul din SuperLiga care a dat lovitura

• 70 | Schimbări
    Debut pentru Kovacic, care intră în locul lui Isco.
  • 67 | Ocazii
    James Rodriguez centrează excelent de pe stânga, Cristiano Ronaldo vine perfect la întâlnire, dar lovește greșit mingea, cu capul, și trimite afară din poziție favorabilă.
  • 63 | Ocazii
    Varane reia cu capul, după un corner de pe stânga, dar Pichu Cuellar prinde cu siguranță.
  • 56 | Schimbări
    La Real, prima schimbare. Iese Jese și intră James Rodriguez.
  • 48 | Ocazii
    Carmona reia cu capul periculos, dar Keylor Navas se opune deschiderii scorului.
  • 46 | Start prima repriza
    A început repriza secundă.
  • 45+3 | Final repriza 1
    PAUZĂ
  • 40 | Cartonaşe Galbene
    Nacho Cases e avertizat pentru un fault asupra lui Isco.
  • 36 | Ocazii
    La cealaltă poartă, Ronaldo cade după un duel cu un fundaș advers și cere penalty! Jocul continuă.
    GOL NEVALIDAT SPORTING! După o centrare de pe dreapta, Sanabria se înalță și trimite cu capul, mingea lovește transversala, apoi cade în poartă lângă linie, dar arbitrul nu validează golul și lasă jocul să continue.
  • 30 | Ocazii
    Nacho Cuellar reușește să se opună balonului trimis periculos de Cristiano Ronaldo.
  • 12 | Ocazii
    Bale îl driblează pe Pichu Cuellar, dar apoi șutează greșit, din unghi și din cpdere, spre poarta goală.
  • 3 | Ocazii
    Prima fază periculoasă a Realului. Cristiano Ronaldo încearcă o reluare spectaculoasă, dar lovește rpu mingea și Pichu Cuellar reușește să prindă în doi timpi.
Rafa BenitezReal Madrid

VIDEO Sporting Gijon - Real Madrid 0-0. Debut ratat pe banca madrilenilor, pentru Rafa Benitez

Surpriză imensă în prima etapă din Spania. Real Madrid a făcut egal alb la Gijon.

Start fals pentru Real Madrid în era Benitez. Galacticii nu au putut marca în deplasarea de la Gijon și au remizat cu nou-promovata Sporting. Gareth Bale avut prima ocazie a partidei, după 12 minute: șutul galezului a trecut pe lângă.

Nouă minute mai târziu, a fost rândul lui Isco să încerce să rupă echilibrul. Cristiano Ronaldo a fost pentru prima dată periculos în minutul 33. Cuellar a respins cu greu șutul portughezului.

Sporting a răspuns prin Sanabria: paraguayanul a reluat excelent cu capul, dar mingea a lovit transversala și a căzut dincolo de linia porții, dar arbitrul nu a validat golul.

Gazdele au trecut din nou pe lângă gol în startul reprizei secunde: Carmona a fost aproape de a-l surprinde pe Keylor Navas. Cristiano Ronaldo a revenit la poarta asturienilor în minutul 53, însă nu a reușit să îl păcălească pe Cuellar.

Același Ronaldo a avut și ultima șansă importantă a galacticilor: Cuellar a respins din nou, iar Marcelo a trimis peste.

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de...

gigi becali

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan...

Gigi Becali

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat...

FCSB v FC Nordsjaelland - UEFA Europa Conference League, Bucharest, Romania - 10 Aug 2023

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...

• Mutua Madrid Open 2024 - Day 1

TENIS: Jaqueline Cristian - Barbora Krejcikova, 16:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Liga Digi Sport, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• fotbal club logo

MEDIA: Fotbal Club, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: DINAMO BUCURESTI - POLI IASI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (14.04.2024)

FOTBAL: Dinamo - Voluntari, 20:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: Real Sociedad - Real Madrid, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

Foto A venit reacția soțului, după ce o jurnalistă celebră s-ar fi sărutat cu alt bărbat în fața a 20.000 de oameni

48

Exclusiv A venit răspunsul CNA, după sesizarea în care s-a cerut interzicerea alăturării numelui ”București” denumirii CSA Steaua

csa-steaua-fcsb

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de Gigi Becali: ”Îi dau 500.000 € pentru 6 meciuri!”

gigi becali

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan Târnovanu, după gafa din meciul cu Sepsi: ”Cum să ieși așa? Ai doi metri”