02.01.2016, ora 17:00
90+2 |
S-a terminat meciul.
89 |
Messi şutează din lovitură liberă de la 30 de metri, dar mingea ocoleşte spaţiul porţii.
88 |
Diop este avertizat.
79 |
Abraham intră în locul lui Jordan.
76 |
Neymar a reluat spectaculos, din foarfecă laterală, de la 14 metri, dar execuţia nu a fost prea puternică şi Pau a prins.
71 |
Roberto intră în locul lui Rakitic.
64 |
Messi şutează de la marginea careului, dar mingea se duce pe centrul porţii şi Pau reţine fără probleme.
60 |
Moreno intră în locul lui Burgui.
55 |
Încă o bară pentru Barcelona: Suarez primeşte o minge peste apărarea gazdelor, driblează portarul, dar şutul său din unghi loveşte stâlpul stâng al porţii lui Espanyol.
52 |
Perez accelerează printre Busquets şi Iniesta, dar şutul său din interiorul careului, la colţul lung, nu prinde cadrul porţii lui Bravo.
48 |
Suarez a pătruns pe partea stângă, mingea a ajuns în apropierea porţii, dar şutul lui Neymar a fost blocat de apărarea gazdelor.
46 |
A început actul secund.
45+1 |
S-a terminat prima repriză.
44 |
Iniesta şutează puternic cu stângul de la marginea careului, dar nu prinde poarta lui Espanyol.
42 |
Jordan este avertizat.
36 |
Messi a executat o lovitură liberă de la 25 de metri, dar mingea a lovit transversala porţii lui Espanyol.
31 |
Lopez este avertizat.
25 |
Gonzalez deviază pe spate o minge, dar Bravo respinge greu şi Barcelona îndepărtează pericolul.
22 |
Mascherano este avertizat.
22 |
Gonzalez este avertizat.
9 |
Suarez centrează pe bara a doua şi Jordi Alba, complet liber la 8 metri, reia greşit şi trimite pe lângă poartă.

VIDEO Espanyol - Barcelona 0-0. Punct mare scos de echipa lui Gâlcă

Costel Gâlcă a blocat cea mai bună echipă din lume - Espanyol a terminat la egalitate cu Barcelona, 0-0, şi rămâne neînvinsă pe Cornella El Prat sub conducerea românului.

Echipa lui Luis Enrique a avut emotii în minutul 25, atunci când Alvaro Gonzalez a deviat cu capul în urma unui corner, însă Bravo a intervenit.

Barca a replicat prin Messi, care a lovit bara din lovitura liberă în minutul 36. Espanyol a avut o şansă bună în debutul reprizei secunde, dar Perez a trimis pe lângă.

Suarez a oferit ratarea meciului în minutul 55, iar Barcelona a ajuns astfel la 16 bare în acest sezon. După momentele de magie din jocul cu Betis, Neymar a încercat să înscrie cu o execuţie spectaculoasă.

Cele două echipe se vor confrunta din nou miercuri, în manşa tur din optimile de finală ale Cupei Regelui, în direct pe Digi Sport 1 de la 21:30. Cele mai importante faze VIDEO vor fi în timp real pe digisport.ro și m.digisport.ro.