S-a terminat meciul.
92 |
Chory centrează puternic în faţa porţii şi Bravo prinde.
88 |
Messi e la un pas de dublă: argentinianul şutează puternic din careu, dar mingea e pe direcţia lui Kameni care boxează în faţă.
78 |
Rosales pătrunde paralel cu poarta, la marginea careului, dar şutul său nu are forţă şi este prins de Bravo.
73 |

Şansă de egalare pentru gazde: Camacho şutează la colţul lung din apropiere, Bravo respinge în faţă, iar Cop nu reuşeşte să îl învingă pe portarul catalanilor din câţiva metri.

73 |
Sergi Roberto intră în locul lui Adriano.
62 |

Messi îi trimite o pasă lui Suarez, peste apărarea gazdelor, dar uruguayanul nu ajunge la întâlnirea cu mingea şi Kameni prinde.

56 |
Rakitic intră în locul lui Munir.
55 |

Chory centrează periculos în faţa porţii, Bravo respinge în faţă şi catalanii îndepărtează pericolul.

51 |
GOOOOOOOOL BARCELONA!!!!! GOOOOOL MESSI!!!! Argentinianul îi aduce pe catalani din nou în avantaj, cu un voleu spectaculos din apropiere, după o centrare a lui Adriano.
43 |
Dublă ocazie pentru Barcelona: Munir a şutat, Kameni a respins în faţă, dar şutul lui Messi din apropiere a fost respins incredibil de Torres.
32 |
GOOOOOOOL MALAGA!!!!!! GOOOOOOL JUANPI!!!!! O nouă greşeală din defensiva catalanilor l-a lăsat pe mijlocaş în situaţie de singur cu portarul şi acesta nu a iertat.
25 |
Charles este avertizat pentru simulare.
25 |
Mascherano rezolva cu un tackling perfect o situaţie critică în propriul careu de 16 metri, după două greşeli consecutive făcute de Busquets şi Vermaelen.
14 |
Bară pentru gazde, la un şut cu pământul a lui Chory, care a fost deviat de Bravo în stâlpul stâng.
12 |
Charles reia cu capul din apropiere, dar mingea este deviată uşor de Adriano şi este doar corner.
2 |

GOOOOOOOL BARCELONA!!!!! GOOOOOOL MUNIR!!!!!!! Suarez a centrat în faşa porţii şi spaniolul a împins mingea în plasă din câţiva metri.

VIDEO Malaga - Barcelona 1-2. Catalanii au trecut pe primul loc, în La Liga

Fără Neymar, Pique şi Dani Alves, Barcelona a învins-o cu 2-1 pe Malaga. Meciul a început perfect pentru catalani care au deschis scorul în minutul 2, prin Munir, aflat la prima reuşită stagională.

Andaluzii au fost aproape să egaleze în minutul 14, însă şutul lui Chory Castro a fost respins în bară de Claudio Bravo. După Munir, un alt jucător tânăr şi-a trecut numele pe lista marcatorilor - Juanpi a egalat în minutul 32 cu primul său gol în campionatul Spaniei.

În finalul primei reprize, Barca a ratat o mare ocazie prin Messi, care a fost blocat extraordinar de Miguel Torres. Balonul de Aur şi-a luat revanşa în minutul 51, când a finalizat spectaculos din centrarea lui Adriano.

Claudio Bravo i-a refuzat golul lui Camacho, iar Kameni a procedat la fel la execuţia lui Messi, astfel că Malaga – Barcelona s-a încheiat 1-2 şi oaspeţii au trecut pe primul loc în La Liga.