das Logo der Marke "FC Barcelona", Palma de Mallorca.
OUT până în 2025! Lovitura primită de Barcelona și un alt club în același timp
Football Emblems And Logos
OUT de la Barcelona! A costat 40.000.000€, dar pleacă după șase luni: Xavi nu a fost convins
Ce a titrat L'Equipe, după înfrângerea PSG-ului cu Borussia Dortmund din semifinalele Champions League

VillarrealVillarreal
1 - 1
BarcelonaBarcelona
08.01.2017, ora 21:45
Villarreal Villarreal
Barcelona Barcelona
Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
  • 90+5 | Final repriza 2
    FINAL DE MECI! Un nou pas greşit pentru Barcelona, care a evitat înfrângerea pe terenul lui Villarreal graţie unei execuţii incredibile a lui Messi. S-a terminat 1-1, iar marea rivală a catalanilor, Real Madrid, are acum un avans de 5 puncte şi un meci mai puţin disputat.
  • 90+4 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    Al doilea galben pentru Jaume Costa, care este eliminat.
  • 90 | Goluri
    GOOOOOL Barcelona, 1-1! Lionel Messi a egalat dintr-o lovitură liberă executată impecabil. Argentinianul a aşezat pur şi simplu mingea în vinclul porţii lui Asenjo, de la aproximativ 18 metri.
  • 87 | Schimbări
    Ultima modificare la gazde. Alvaro Gonzalez a intrat în locul lui Musacchio.
  • 84 | Schimbări
    Schimbare la Villarreal. Rodri Hernandez a intrat ăn locul lui Soriano.
  • 83 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben şi pentru Pique.
  • 78 | Cartonaşe Galbene
    Sansone a primit şi el cartonaşul galben.
    Cartonaş galben pentru Sergi Roberto.
  • 76 | Schimbări
    O primă schimbare şi la gazde. Samu Castillejo a intrat în locul lui Pato.
  • 75 | OcaziiVillarreal
    Ocazie Barcelona! Contraatac foarte bun al catalanilor, cu Luis Suarez la finalizare. Uruguayanul a tras, însă, pe mijlocul porţii, iar Asenjo a respins.
  • 75 | Faze meciVillarreal
    O nouă fază controversată! A fost rândul gazdelor să solicite penalty, la o fază la care Mascherano a atins mingea cu mâna, după un şut al lui Soriano.
  • 73 | OcaziiVillarreal
    Ocazie Barcelona! Messi a tras de la marginea careului, Asenjo a rămas fără replică, dar minge a lovit bara.
  • 72 | Faze meciVillarreal
    Fază controversată! Barcelona a cerut penalty, la un şut deviat al lui Messi. reluările au arătat că Bruno a atins în mod evident şi intenţionat balonul cu mâna.
  • 71 | Schimbări
    A doua modificare la oaspeţi. Digne i-a lăsat locul lui Arda Turan.
  • 70 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Jaume Costa.
  • 68 | Schimbări
    Prima schimbare la Barcelona. Denis Suarez a intrat în locul lui Andre Gomes.
  • 50 | Goluri
    GOOOOOL, 1-0 Villarreal! Sansone a deschis scorul, cu un şut frumos la colţul lung, la capătul unui contraatac superb. Pasa decisivă i-a aparţinut lui Pato.
    PUAZĂ! Villarreal şi Barcelona sunt la egalitate, scor 0-0, după o primă repriză în care Messi, Neymar şi Suarez au trecut pe lângă gol, dar în care gazdele au irosit cea mai mare ocazie.
  • 45 | OcaziiVillarreal
    Ocazie Barcelona! Fază construită frumos de oaspeţi în banda stângă, de unde Digne a centrat foarte bine pentru Suarez, la marginea careului. Uruguayanul a tras din prima, dar pe centru, iar Asenjo a prins uşor.
  • 43 | OcaziiVillarreal
    Ocazie Barcelona! Messi a trimis cu capul, după o lovitură de colţ, dar Asenjo a reuşit să respingă cu un reflex spectaculos.
  • 24 | OcaziiVillarreal
    Ocazie Barcelona! Acţiune personală a lui Neymar, care a finalizat cu un şut frumos de la marginea careului, puţin pe lângă poarta lui Asenjo.
  • 9 | OcaziiVillarreal
    Ocazie Villarreal! Fază frumoasă a gazdelor, în urma căreia Jonathan dos Santos a rămas în poziţie excelentă, dar şutul său a trecut peste poartă.
  • 8 | OcaziiVillarreal
    Ocazie Barcelona! Neymar a scăpat foarte bine din marcaj şi a trimis periculos din unghi, dar Asenjo a reuşit să respingă.
    A început meciul. Lovitura de start a aparţinut oaspeţilor.
Luis EnriqueBarcelona

Villarreal - Barcelona 1-1. Messi a salvat un punct pentru catalani. Avansul lui Real Madrid creşte

Leo Messi a salvat Barcelona de la o înfrângere cu Villarreal. Starul catalanilor a egalat în minutul 90, cu o execuţie fabuloasă din lovitură liberă. După 1-1 cu "Submarinul galben", catalanii riscă să piardă contactul cu rivala Real Madrid, dar următorul obiectiv e returul cu Athletic Bilbao, din optimile de finală ale Cupei Regelui, care va avea loc miercuri, de la ora 22:15, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1.

Barcelona a făcut încă un pas greşit în lupta pentru titlu. Catalanii au încep slab meciul de la Villarreal şi au scăpat cu faţa curată la ocazia lui Jonathan Dos Santos. Neymar, Messi şi Suarez nu au reuşit să găsească drumul spre gol şi la pauză a fost 0-0.

În startul părţii secunde, Sansone a deschis scorul, la capătul unui contraatac perfect. Barcelona a cerut penalty la o fază la care Bruno a deviat cu mâna şutul lui Messi. Arbitrul a dictat doar corner, iar la faza următoare Messi a tras în bară.

Peste doar un minut. a venit rândul gazdelor să ceară lovitură de la 11 metri - Mascherano a atins mingea cu mâna în propriul careu, la un şut al lui Soriano.

În minutul 90, Messi a transformat impecabil o lovitură liberă de la aproximativ 18 metri şi şi-a salvat echipa de la înfrângere. În prelungiri, Villarreal a rămas în zece după eliminarea lui Jaume Costa.

S-a terminat 1-1, iar Barcelona a rămas pe locul 3 în La Liga, la 5 puncte de rivala Real Madrid, care are şi un meci mai puţin disputat.

Exclusiv ”A semnat”. Dan Șucu și Victor...

FOTBAL:ROMANIA-MUNTENEGRU, LIGA NATIUNILOR (14.06.2022)