luis-enrique
”Înțelegeți că Mbappe este cel mai bun jucător din lume?” Cum a reacționat Luis Enrique la conferința de presă
FOTBAL: SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE - UNIVERSITATEA CRAIOVA, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OFF (21.04.2024)
Video Sepsi - Universitatea Craiova 1-3. Debut cu dreptul pentru Costel Gâlcă. Oltenii au urcat pe locul doi
Video Scandal după Dinamo - Voluntari: ”Mâine să pleci!”. Ce a făcut Kopic după ce a văzut scenele din parcare

• 90+2 | Final repriza 2
    FINAL! Barcelona o condamnă practic pe Cordoba la retrogradare. Andaluzii sunt matematic în Segunda.
  • 88 | Goluri
    GOOOOOL BARCELONA! GOOOOOL LUIS SUAREZ! Xavi șutează de la 25 de metri, mingea e respinsă de un fundaș al Cordobei, ajunge la Luis Suarez, care trimite din prima în plasă. Cordoba - Barcelona 0-8!
  • 85 | Gol din Penalty
    GOOOOOOL BARCELONA! GOOOOOL NEYMAR! Brazilianul execută lovitura de pedeapsă și nu greșește, înscriind. Cordoba - Barcelona 0-7!
  • 84 | Penalty-uri
    PENALTY BARCELONA! Neymar intră în careu și Gunino îl faultează.
  • 80 | Goluri
    GOOOOOL BARCELONA! GOOOOOL MESSI! Pedro pasează în centru pentru Suarez, uruguayanul e faultat, mingea ajunge în fața porții, unde Messi o atinge înaintea lui Neymar și o trimite în plasă. Cordoba - Barcelona 0-6.
  • 78 | Ocazii
    Messi reia milimetric pe lângă poartă, cu capul, din alergare, de la 8 metri, după o centrare a lui Pedro.
  • 71 | Ocazii
    Florin Andone e deschis excelent în careu, își face însă greșit preluarea, reușește săr evină și trimite puternic, din întoarcere, peste poartă.
  • 69 | Schimbări
    Iese Rakitic și intră Pedro.
  • 65 | Goluri
    GOOOOOL BARCELONA! GOOOOOL PIQUE! Corner de pe dreapta, Pique reia cu capul și Barcelona conduce cu 5-0.
  • 61 | Schimbări
    Iese Bebe, înlocuit de Fede Vico.
  • 60 | Schimbări
    Iese Mascherano, intră Mathieu.
    Iese Iniesta, intră Xavi.
  • 60 | Ocazii
    NEYMAR! Luis Suarez primește balonul în dreapta, centrează pentru Neymar în fața porții, dar brazilianul pune latul, singur cu protarul, și trimite afară!
  • 59 | Ocazii
    CLAUDIO BRAVO! Ekeng prinde o torpilă de la 25 de metri,dar portarul Barcelonei respinge excelent în corner.
  • 58 | Schimbări
    Iese Luso, intră Ekeng.
  • 53 | Goluri
    GOOOOOOL BARCELONA! GOOOOOL LUIS SUAREZ! Din nou Dani Alves centrează de pe dreapta, Luis Suarez se desprinde din marcaj și trimite cu capul spre colțul lung, bară-gol! Cordoba - Barcelona 0-4!
  • 46 | Goluri
    GOOOOOL BARCELONA! GOOOOOL MESSI! Dani Alves a centrat de pe dreapta, Messi a venit de la 25 de metri din alergare și a trimis cu capul, de pe picioare, de la 13 metri, în colțul din stânga lui Juan Carlos. Cordoba - Barcelona 0-3!
    A început a doua repriză.
    Prima modificare a meciului, la gazde. La pauză a ieșit accidentat Jose Crespo și a intrat Gunino.
  • 45+3 | Final repriza 1
    PAUZĂ
  • 45+2 | Goluri
    GOOOOOL BARCELONA! GOOOOOL LUIS SUAREZ! Iniesta centrează în careu, Luis Suarez se desprinde din marcaj și apoi pune latul pentru golul de 2-0!
  • 42 | Goluri
    GOOOOOL BARCELONA! GOOOOOL RAKITIC! Messi dejoacă pasul la offside al Cordobei cu o pasă inteligentă spre Rakitici, croatul preia pe stânga, în careu, apoi șutează din vole, de la 12 metri, sub transversală. Cordoba - Barcelona 0-1!
  • 37 | Ocazii
    BARĂ BARCELONA! Messi l-a deschis în careu pe Neymar, care a reluat din prima, cu efect, dar balonul s-a dus în stâlpul din stânga lui Juan Carlos.
  • 27 | Ocazii
    MESSI! Argentinianul a driblat patru adversari și a intrat singur în care, a șutat însă slab de la 14 metri și Juan Carlos a reținut fără emoții.
  • 6 | Ocazii
    FLORIN ANDONE! Românul reia cu capul din 8 metri, din alergarea, dar trimite de puțin peste transversală. Ocazie importantă a Cordobei.
    Dani Alves centrează de dreapta, Neymar așează mingea la 10 metri pentru Messi, care reia însă slab dintr-o poziție ideală, incomodat și de un adversar.
  • 3 | Ocazii
    NEYMAR! Dani Alves centrează de pe dreapta, Neymar e singur la 6 metri, dar trimite din prima, cu latul, peste transversală. Ocazie imensă a Barcelonei.
Luis EnriqueBarcelona

VIDEO Cordoba - Barça 0-8. Triplă Luis Suarez, dublă Messi, în cea mai cateogrică victorie din acest sezon

Barcelona a dat un nou recital în Primera. A învins cu 8-0 pe terenul Cordobei, echipă care va retrograda la finalul sezonului. Luis Suarez a reușit primul sau hattrick în tricoul catalanilor.

Barcelona este de neoprit, înaintea meciului tur cu Bayern, din semifinalele UEFA Champions League. Dupa 6-0 cu Getafe, a venit rândul ultimei clasate, Cordoba, să fie călcată în picioare de catalani. Pe Nuevo Arcangel, cu perspectiva retrogradării în cazul în care nu câștiga, Cordoba a avut șansa de a marca după doar 6 minute. Fostul jucator al CFR-ului, Edimar, a centrat perfect pentru Florin Andone, care a trimis peste din afara careului mic.

Catalanii au deschis scorul cu doar 3 minute înainte de finalul primei reprize. Messi i-a pasat lui Rakitic, iar croatul a șutat fără speranțe pentru Juan Carlos. Suarez a închis prima repriză cu un gol care i-a liniștit pe fanii grupării blaugrana.

Messi a făcut 3-0 cu capul, în startul părții secunde, iar până în minutul 65 Barca a mai marcat de două ori, prin Suarez și Pique. Messi a ajuns la 40 de goluri în acest sezon, după reușita de 6-0, după care i-a făcut un cadou lui Neymar.

L-a lăsat pe brazilian să execute penalty-ul care a făcut uitată  o prestație mai ștearsă a lui Neymar. Suarez a reușit prima triplă în tricoul Barcelonei și a închis tabela la 8-0.

Cordoba se întoarce în liga a doua după doar un an în Primera Division, în timp ce catalanii așteaptă încrezători meciul cu Bayern, de miercuri, în direct pe Digi Sport 1, de la ora 21:45.

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de...

gigi becali

Video Jucătorul CFR-ului l-a făcut ”praf” pe...

adrian mutu

Exclusiv Gigi Becali a intrat în direct și a...

gigi

Video Universitatea Craiova - CFR Cluj 0-1...

FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-CFR CLUJ, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (25.04,2024)

FOTBAL: Aston Villa - Chelsea, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

Foto Un fotbalist celebru și soția lui s-au lăsat filmați în duș. Imaginile au făcut înconjurul lumii

wanda5

Exclusiv A venit răspunsul CNA, după sesizarea în care s-a cerut interzicerea alăturării numelui ”București” denumirii CSA Steaua

csa-steaua-fcsb

Fanii sunt în delir! A semnat și revine la Barcelona, după ce Xavi a decis să nu mai plece

Festive mood at Camp Nou stadium, full sold out with 91,648 spectators, the world attendance record for a women's football match, in 2022 Champions

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de Gigi Becali: ”Îi dau 500.000 € pentru 6 meciuri!”