8 aprilie 2017, ora 21.45
90+5 |
S-a terminat meciul.
90 |
GOOOOOOOL!!!! GOOOOOOOL JONY!!!!! Gazdele îşi majorează avantajul, la capătul unui contraatac şcoală.
89 |
Mascherano îi pasează perfect lui Roberto, dar acesta ratează dintr-o poziţie foarte bună.
79 |
Charles şutează din interiorul careului, dar ter Stegen prinde.
78 |
Barcelonei i-a fost refuzat un penalty clar, după ce Roberto a fost faultat în careu. Arbitrul a considerat că faultul a fost în afara careului.
77 |
Charles intră în locul lui Sandro Ramirez.
71 |
Penaranda înscrie, după ce fentează jocul la ofsaid al catalanilor, dar reuşita este anulată eronat de asistent.
69 |
Penaranda este avertizat.
65 |
Penaranda intră în locul lui Juanpi.
65 |
Neymar primeşte al doilea cartonaş galben şi este eliminat, după un fault dur asupra lui Llorente.
64 |
Suarez scapă singur în unghi, îl aşteaptă pe Neymar, dar centrarea uruguayanului e reluată cu capul peste poartă de brazilian.
61 |
Paco Alcacer intră în locul lui Andre Gomes.
60 |
Neymar centrează în forţă, din unghi, dar mingea loveşte bara.
57 |
Ocazie uriaşă pentru gazde: Ramirez îi pasează perfect lui Juanpi, după o greşeală a lui Iniesta, dar mijlocaşul gazdelor şutează din prima, din poziţie bună, direct în braţele lui ter Stegen.
51 |
Messi execută o lovitură liberă de la 25 de metri, dar şutul său trece mult peste poarta lui Kameni.
46 |
A început repriza secundă.
46 |
Sergi Roberto intră în locul lui Mathieu.
46 |
Iniesta intră în locul lui Denis Suarez.
45+1 |
S-a terminat prima repriză.
45 |
Recio este avertizat.
42 |
Juanpi e la un pas de golul 2, dar şutul său nu nimereşte cadrul porţii.
37 |
Ricca este avertizat.
32 |
GOOOOOOOL MALAGA!!!! GOOOOOL RAMIREZ!!! Atacantul gazdelor fentează ieşirea la ofsaid a oaspeţilor, plecând din propria jumătate de teren, şi îl învinge pe ter Stegen, deschizând scorul.
30 |
Gomes a cerut un penalty după duelul cu Rosales, dar arbitrul a lăsat jocul să continue.
27 |
Neymar este avertizat.
22 |
Lionel Messi execută o lovitură liberă de la 25 de metri, dar nu prinde cadrul porţii lui Kameni.
15 |
Suarez primeşte o minge în spatele apărării Malagăi, de la Jordi Alba, preia perfect pe piept, dar şutul său în forţă e blocat incredibil de Kameni.

Video rezumat: Malaga - Barcelona

Malaga - Barcelona 2-0. Catalanii ratează şansa de a trece pe primul loc. Neymar a fost eliminat

Barcelona s-a încurcat în deplasarea cu Malaga. Luis Suarez a avut prima ocazie importantă a întâlnirii, dar a fost blocat la timp de Kameni.

Messi n-a reuşit nici el să deschidă scorul dintr-o lovitură liberă din marginea careului. Catalanii au cerut un penalty în minutul 30, la un contact în careu între Gomes şi Rosales, însă arbitrul a lăsat jocul să continue.

Până la pauză, Malaga a dat lovitura: plecat din propria jumătate de teren, Ramirez l-a învins pe ter Stegen.

În partea a doua, gazdele au avut o şansă uriaşă de a majora diferenţa, dar Juanpi a tras slab, din poziţie excelentă. Din minutul 66, Barcelona a rămas în 10 jucători, după ce Neymar fost eliminat pentru un fault dur asupra lui Llorente.

Imediat, Penaranda l-a învins din nou pe ter Stegen, dar reuşita i-a fost anulată eronat pentru offside. Şi cei de la Barcelona au avut motive să fie nemulţumiţi de arbitraj: centralul le-a refuzat un penalty. A dat doar lovitură liberă la un fault făcut în careu asupra lui Sergi Roberto.

În minutul 90, Jony a stabilit rezultatul final, 2-0, pentru Malaga. În urma eşecului, Barcelona a rămas la 3 puncte în spatele Realului.