Calgary, Alberta, Canada. July 10, 2020. Club Barcelona vs Real madrid close up to their jersey logo
Reacția Barcelonei, după ce Real Madrid a câștigat titlul de campioană în La Liga
Foto Ce s-a întâmplat în capitala Spaniei, după ce Real Madrid a câștigat titlul în La Liga. Cum au procedat ”Galacticii”
prunea
Video Exclusiv ”E teribil. Inimaginabil”. Florin Prunea i-a făcut ”praf” în direct la TV, după ”U” Cluj - Dinamo 3-3

• 90 | OcaziiValladolid
    Madrilenii au fost la un pas de 2-1. În urma unei lovituri libere, Ramos a încercat să reia cu capul, mingea a lovit un fundaș al gazdelor și era să intre în poartă.
  • 89 | Cartonaşe Galbene
    MITROVIC a primit un cartonaș galben
  • 85 | Goluri
    GOOOOOL VALLADOLID; 1-1, OSORIO. Jucătorul nou intrat a restabilit egalitatea cu o lovitură de cap din interiorul careului.
  • 82 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMBARE LA VALLADOLID. A ieșit Perez, a intrat BARAJA
  • 80 | Cartonaşe Galbene
    PEPE a primit un cartonaș galben, pentru că a intrat intenționat cu o minge în teren, în timp ce partida era în derulare.
  • 77 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMBARE LA REAL MADRID. A ieșit Benzema, a intrat MARCELO
  • 75 | Cartonaşe Galbene
    ILLARRAMENDI a primit un cartonaș galben, ca urmare a unui fault comis asupra lui Osorio
  • 73 | Schimbări
    A DOUA SCHIMBARE LA VALLADOLID. A ieșit Jeffren, a intrat OSORIO
    A DOUA SCHIMBARE LA REAL MADRID. A ieșit Isco, a intrat ILLARRAMENDI
  • 68 | Ocazii
    Contraatac al celor de la Real, mingea a ajuns la Morata, dar șutul acestuia a fost destul de slab cât să nu-i pună probleme lui Jaime.
  • 66 | Ocazii
    OCAZIE MONUMENTALĂ VALLADOLID. Guerra a reluat, din foarfecă, de la 11 metri, o centrare bună a lui Jeffren, și mingea a trecut milimetric pe lângă bara din dreapta porții unui Casillas, bătut.
  • 64 | Schimbări
    PRIMA SCHIMBARE LA VALLADOLID. A ieșit Oscar, a intrat LARSSON
  • 61 | Cartonaşe Galbene
    MORATA a primit un cartonaș galben pentru un fault la mijlocul terenului
  • 56 | Faze meciValladolid
    Guerra, bine lansat în careu, a vrut să tragă la poartă, dar a fost blocat la timp de Ramos, care a acordat corner, primul pentru gazde.
  • 53 | Ocazii
    Morata a primit o pasă de la Benzema, la marginea careului de 16 metri, după care a făcut un dribling scurt în lateral și a tras, dar Jaime a reținut.
    A început repriza a doua
  • 45+3 | Final repriza 1
    PAUZĂ
  • 45+2 | Ocazii
    Di Maria a reluat la poartă, fără preluare, de la marginea careului, dar mingea s-a dus peste poartă.
  • 35 | Goluri
    GOOOOOL REAL MADRID: 0-1, RAMOS. Fundașul central a executat perfect o lovitură liberă, de la aproximativ 25 de metri, direct sub bară, cu toată opoziția lui Jaime
  • 30 | Ocazii
    Di Maria a executat o lovitură liberă, din afara careului, dar mingea s-a dus pe lângă poartă.
  • 27 | Cartonaşe Galbene
    ISCO a primit și el un cartonaș galben, din cauza unei intrări mai dure asupra lui Guerra
  • 26 | Cartonaşe Galbene
    BERGDICH a primit un cartonaș galben, pentru un fault comis asupra lui Alonso
  • 25 | Ocazii
    Di Maria a tras de la marginea careului de 16 metri, în diagonală, dar mingea s-a dus pe lângă bară
  • 18 | Faze meciValladolid
    Acțiune de atac a celor de la Valladolid, mingea a ajuns la Oscar, la linia careului de 16 metri, zonă centrală, dar șutul mijlocașului s-a dus peste transversală.
  • 8 | Schimbări
    PRIMA SCHIMBARE LA REAL. A ieșit Ronaldo, accidentat, a intrat MORATA!
  • 5 | OcaziiValladolid

Guerra a reluat cu capul, din interiorul careului mic, dintre Pepe și Ramos, dar mingea a trecut milimetric pe lângă bara din stânga lui Casillas.

A început partida. Lovitura de start le-a aparținut madrilenilor.
Carlo AncelottiReal Madrid

VIDEO Valladolid-Real 1-1. Madrilenii au ratat șansa de a se apropia de Atletico și mai au șanse infime la titlu

Real Madrid e ca și iesită din lupta pentru titlu, după meciul încheiat la egalitate pe terenul lui Valladolid. Oaspeţii au deschis scorul, dar au fost egalaţi târziu.

Aflată în lupta pentru salvarea de la retrogradare, echipa gazdă a ratat prima ocazie a meciului, prin Javi Guerra (5). Fără Bale, accidentat, ”galacticii” l-au pierdut repede și pe Cristiano Ronaldo. Deținătorul ”Balonului de Aur” a ieșit de pe teren în minutul 8, cu probleme la coapsa stângă. Di Maria a avut prima ocazie a Realului, cu un șut din afara careului (25).

Cu 10 minute înaintea pauzei, echipa lui Ancelotti a deschis scorul. Sergio Ramos a marcat cu o execuție perfectă din lovitură liberă. A fost cea de-a cincea reușită a fundașului central în ultimele patru meciuri.

La jumătatea reprizei secunde, Javi Guerra a fost din nou aproape de gol, cu o execuție din foarfecă (66). Gazdele au reușit să înscrie golul egalării în minutul 85. Revenit în poarta Realului într-un meci de campionat după un an și cinci luni, Casillas a fost învins de lovitura de cap a lui Osorio, deviată de Illarramendi.

Real Valladolid - Real Madrid s-a încheiat 1-1, iar echipa lui Ancelotti rămâne pe locul 3 și are 4 puncte mai puțin decât Atletico, cu două etape înaintea finalului de sezon.

Exclusiv A fost dat afară de la FCSB, s-a...

FOTBAL:FCSB-FC VOLUNTARI, SUPERLIGA SUPERBET (12.09.2022)

Video Exclusiv A intrat în direct la TV și a...

Exclusiv ”Dacă-l luați pe Prunea, v-am...

florin prunea

Ioan Ovidiu Sabău a spus lucrurilor pe...

FOTBAL: Cagliari - Lecce, ora 13:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL: CS SUPORTER CLUB OTELUL GALATI - ACS PETROLUL 52 PLOIESTI, SUPERLIGA SUPERBET (27.01.2024)

FOTBAL: Petrolul - Oțelul Galați, ora 15:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• Radu Dragusin

FOTBAL: Liverpool - Tottenham, ora 18:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

MEDIA: Digi Sport Special, ora 20:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• Rapid CFR Cluj

FOTBAL: CFR Cluj - Rapid, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Foto După ce s-a lăsat filmată la duș, alături de soțul ei, a semnat contractul vieții. ”Ne vedem acolo”

wanda nara

Femeia care l-a refuzat pe ”Dumnezeu” e cu 11 ani mai în vârstă decât iubitul ei: ”A renunțat la tot pentru mine”

*EXCLUSIVE* Former Swedish footballing Maverick Zlatan Ibrahimovic wearing a Ferrari cap spotted with his wife Helena Seger as they enjoyed a spot of lunch at Palazzo Parigi Hotel in Milan.

Exclusiv ”Dacă mă cheamă Gigi Becali și-mi dă 35.000 €, aș zice NU”. A câștigat 4 trofee cu FCSB, dar nu vrea să revină