DigiSport Special / Fotbal European / Fotbal Club / Saptamana de handbal

Ştiri Liga 1

Live Video & Text

LIVE VIDEO&TEXT Viitorul - Astra (18:00, Digi Sport 1). Echipa lui Hagi, pregătită să continue seria pozitivă

LIVE VIDEO&TEXT Viitorul - Astra (18:00, Digi Sport 1). Echipa lui Hagi, pregătită să continue seria pozitivă Cu cinci victorii în ultimele şase etape, Viitorul este pregătită să continue seria pozitivă astăzi, pe teren propriu, cu Astra. Meciul este ÎN DIRECT pe

Liga 1

VIDEO Steliștii îi răspund lui Stăncioiu: ”E amuzant. Hai să vedem cine va juca în UCL pe Național Arena”

VIDEO Steliștii îi răspund lui Stăncioiu: ”E amuzant. Hai să vedem cine va juca în UCL pe Național Arena” Egalul nesperat al lui ASA cu CFR Cluj le-a produs o surpriză plăcută steliștilor. Jucătorii roș-albaștri speră acum să învingă Oțelul, în meciul de duminică,

Liga 1

Mesajul lui Adrian Mititelu înainte de CS U Craiova - Dinamo. Meciul e duminică, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Mesajul lui Adrian Mititelu înainte de CS U Craiova - Dinamo. Meciul e duminică, ÎN DIRECT la Digi Sport 1 CS U Craiova va primi duminică de la ora 17: 30 vizita lui Dinamo, într-o partidă transmisă ÎN DIRECT pe Digi Sport 1 și care

LIVE VIDEO&TEXT FC Botoşani - Ceahlăul (ora 15:30, Digisport 1). Gazdele vor a treia victorie la rând

LIVE VIDEO&TEXT FC Botoşani - Ceahlăul (ora 15:30, Digisport 1). Gazdele vor a treia victorie la rând FC Botoşani caută cea de-a treia victorie la rând în campionat, în duelul moldav cu Ceahlăul Piatra Neamţ, transmis ÎN DIRECT pe Digi Sport 1,

Liga 1

Steaua se poate distanţa în fruntea Ligii 1. Oţelul a câştigat o singură dată pe terenul roş-albaştrilor

Steaua se poate distanţa în fruntea Ligii 1. Oţelul a câştigat o singură dată pe terenul roş-albaştrilor ASA Tg. Mureş a ratat şansa de a trece peste Steaua în clasament şi de a deveni lider în Liga 1. Echipa lui Liviu Ciobotariu

Liga 1

VIDEO Probleme de arbitraj la Cluj: două decizii luate de arbitrul Găman în favoarea celor de la ASA Târgu Mureş

VIDEO Probleme de arbitraj la Cluj: două decizii luate de arbitrul Găman în favoarea celor de la ASA Târgu Mureş VIDEO. CFR Cluj - ASA Târgu Mureş 2-2. Oaspeţii au pierdut două puncte foarte importante în economia acestui campionat şi au ratat şansa de a

Liga 1

VIDEO Clujenii recunosc că au făcut cel mai bun meci din retur: "Meritam să câştigăm"

VIDEO Clujenii recunosc că au făcut cel mai bun meci din retur: "Meritam să câştigăm" VIDEO. CFR Cluj - ASA Târgu Mureş 2-2. Gruparea din Gruia a oprit echipa lui Liviu Ciobotariu din tentativa de a trece pe primul în

Liga 1

VIDEO Ciobotariu nu simte presiunea primului loc: "Nu avem obiectiv campionatul"

VIDEO Ciobotariu nu simte presiunea primului loc: "Nu avem obiectiv campionatul" ASA Tg. Mureş a obţinut doar o remiză pe terenul celor de la CFR Cluj, scor 2-2, şi a ratat astfel şansa de a urca

Liga 1

Liga 1

VIDEO Ieşenii sunt siguri că scapă: "Atuurile noastre sunt pregătirea şi Nicolo Napoli"

VIDEO Ieşenii sunt siguri că scapă: "Atuurile noastre sunt pregătirea şi Nicolo Napoli" CSMS Iaşi a mai făcut un pas spre salvarea de la retrogradare. Moldovenii au 34 de puncte, după ce au câştigat cu 1-0 meciul de

Liga 1

VIDEO Golul care poate menține Iașiul în Liga 1, o operă de artă: trasor de la 35 de metri, direct în vinclu!

VIDEO Golul care poate menține Iașiul în Liga 1, o operă de artă: trasor de la 35 de metri, direct în vinclu! VIDEO CSMS Iași - FC Brașov 1-0. La origine fundaș central, Marius Ovidiu Mihalache (30 de ani) evoluează pe postul de mijlocaș la închidere la

Liga 1

VIDEO Ionuț Lupescu s-a amuzat cu Sol Campbell și Patrick Vieira când au vorbit despre fotbalul românesc

VIDEO Ionuț Lupescu s-a amuzat cu Sol Campbell și Patrick Vieira când au vorbit despre fotbalul românesc Lupta la titlu în Liga 1 s-a aprins şi mai mult după rezultatele negative ale Stelei, din ultimele două runde. ASA Târgu Mureş se află

VIDEO

VIDEO CFR Cluj - ASA Tg. Mureş 2-2. Echipa lui Liviu Ciobotariu a fost pe primul loc timp de 3 minute  VIDEO CFR Cluj - ASA Tg. Mureş 2-2. Echipa lui Liviu Ciobotariu a fost pe primul loc timp de 3 minute

VIDEO CSMS Iaşi - FC Brașov 1-0. Şase victorii la rând, pe teren propriu, fără gol primit VIDEO CSMS Iaşi - FC Brașov 1-0. Şase victorii la rând, pe teren propriu, fără gol primit

VIDEO Nantes - Marseille 1-0. Trei eșecuri la rând! Oaspeții au avut o bară în prelungiri VIDEO Nantes - Marseille 1-0. Trei eșecuri la rând! Oaspeții au avut o bară în prelungiri

VIDEO Dinamo Kiev - Fiorentina 1-1. Babacar a egalat spectaculos în prelungiri pentru "violeți"! VIDEO Dinamo Kiev - Fiorentina 1-1. Babacar a egalat spectaculos în prelungiri pentru "violeți"!

VIDEO Wolfsburg - Napoli 1-4. Echipa lui Rafa Benitez este aproape calificată în semifinalele Europa League VIDEO Wolfsburg - Napoli 1-4. Echipa lui Rafa Benitez este aproape calificată în semifinalele Europa League

VIDEO Sevilla - Zenit 2-1. Deținătoarea trofeului UEL are 8 victorii la rând acasă VIDEO Sevilla - Zenit 2-1. Deținătoarea trofeului UEL are 8 victorii la rând acasă

VIDEO SONDAJ Penalty neacordat pentru Fiorentina? A fost henț la Khacheridi? VIDEO SONDAJ Penalty neacordat pentru Fiorentina? A fost henț la Khacheridi?

VIDEO SONDAJ Gol controversat al lui Higuain contra lui Wolfsburg! A fost ofsaid? Dar henț? VIDEO SONDAJ Gol controversat al lui Higuain contra lui Wolfsburg! A fost ofsaid? Dar henț?

VIDEO Rafa Nadal şi Novak Djokovic, în sferturile de finală de la Monte Carlo VIDEO Rafa Nadal şi Novak Djokovic, în sferturile de finală de la Monte Carlo

VIDEO CSM Târgovişte - Alba Blaj 0-3. Ardelencele sunt tot mai aproape de primul titlu VIDEO CSM Târgovişte - Alba Blaj 0-3. Ardelencele sunt tot mai aproape de primul titlu

VIDEO Dunărea - Dinamo 33-32. Trupa lui Șania s-a impus după loviturile de la 7 metri VIDEO Dunărea - Dinamo 33-32. Trupa lui Șania s-a impus după loviturile de la 7 metri

VIDEO CSKA Moscova - Panathinaikos 100-80. Rușii, aproape de a patra prezență consecutivă în Final Four VIDEO CSKA Moscova - Panathinaikos 100-80. Rușii, aproape de a patra prezență consecutivă în Final Four

VIDEO BC Timişoara - CSU Ploieşti 63-70. Campioana, la o victorie de calificarea în semifinale VIDEO BC Timişoara - CSU Ploieşti 63-70. Campioana, la o victorie de calificarea în semifinale

VIDEO PSG - Barcelona 1-3. Luis Suarez a marcat o dublă, iar catalanii sunt cu un pas în semifinalele UCL VIDEO PSG - Barcelona 1-3. Luis Suarez a marcat o dublă, iar catalanii sunt cu un pas în semifinalele UCL

VIDEO FC Porto-Bayern 3-1. Lusitanii s-au impus clar, dar calificarea se va decide în returul de la Munchen VIDEO FC Porto-Bayern 3-1. Lusitanii s-au impus clar, dar calificarea se va decide în returul de la Munchen

Record istoric pentru Xavi. E jucătorul cu cele mai multe meciuri în cupele europene Record istoric pentru Xavi. E jucătorul cu cele mai multe meciuri în cupele europene

VIDEO Două super-goluri ale lui Suarez. Ambele sunt borne importante în istoria europeană a Barcelonei! VIDEO Două super-goluri ale lui Suarez. Ambele sunt borne importante în istoria europeană a Barcelonei!

VIDEO Neymar preferă Parisul! Din 4 goluri marcate de brazilian în acest sezon al UCL, trei au fost cu PSG VIDEO Neymar preferă Parisul! Din 4 goluri marcate de brazilian în acest sezon al UCL, trei au fost cu PSG

VIDEO Thiago Alcantara a marcat prima sa reușită în UCL și primul gol din februarie 2014 încoace VIDEO Thiago Alcantara a marcat prima sa reușită în UCL și primul gol din februarie 2014 încoace

VIDEO Ce gafe! Jucătorii lui Bayern i-au făcut cadou lui Quaresma prima dublă din Champions League VIDEO Ce gafe! Jucătorii lui Bayern i-au făcut cadou lui Quaresma prima dublă din Champions League

VIDEO Căpitanul lui PSG a abandonat ”nava”. Thiago Silva a părăsit terenul, accidentat, cu Barcelona VIDEO Căpitanul lui PSG a abandonat ”nava”. Thiago Silva a părăsit terenul, accidentat, cu Barcelona

VIDEO Bale nu mai este singurul ”vitezist” din lotul Realului. Varane, cel mai rapid cu Atletico VIDEO Bale nu mai este singurul ”vitezist” din lotul Realului. Varane, cel mai rapid cu Atletico

VIDEO Arda Turan și James, decarii lui Atletico și Real Madrid, au făcut spectacol pe Vicente Calderon  VIDEO Arda Turan și James, decarii lui Atletico și Real Madrid, au făcut spectacol pe Vicente Calderon

Ramos, printre durii UCL. Al patrulea cel mai avertizat jucător în istoria competiţiei Ramos, printre durii UCL. Al patrulea cel mai avertizat jucător în istoria competiţiei

VIDEO CSM Bucureşti - HCM Constanţa 31-29. Debut cu dreptul pentru bucureşteni VIDEO CSM Bucureşti - HCM Constanţa 31-29. Debut cu dreptul pentru bucureşteni

VIDEO Real Madrid - Anadolu Efes 80-71. Spaniolii au debutat cu dreptul în sferturi VIDEO Real Madrid - Anadolu Efes 80-71. Spaniolii au debutat cu dreptul în sferturi

VIDEO BCMU Piteşti - Energia 85-86. Se cunoaște prima semifinalistă a Ligii Naționale VIDEO BCMU Piteşti - Energia 85-86. Se cunoaște prima semifinalistă a Ligii Naționale

VIDEO Juventus - Monaco 1-0. Campioana Italiei s-a impus la limită, printr-un gol marcat din penalty VIDEO Juventus - Monaco 1-0. Campioana Italiei s-a impus la limită, printr-un gol marcat din penalty

VIDEO SONDAJ Penalty controversat primit de Juve cu Monaco. A fost fault? Dacă da, a fost în careu? VIDEO SONDAJ Penalty controversat primit de Juve cu Monaco. A fost fault? Dacă da, a fost în careu?

VIDEO Atletico - Real 0-0. Al 7-lea meci fără eșec pentru Simeone în fața ”albilor” VIDEO Atletico - Real 0-0. Al 7-lea meci fără eșec pentru Simeone în fața ”albilor”

VIDEO Mandzukic, cu arcada spartă după un duel cu Ramos. Atacantul lui Atletico a cerut două penalty-uri VIDEO Mandzukic, cu arcada spartă după un duel cu Ramos. Atacantul lui Atletico a cerut două penalty-uri

VIDEO City'Us - Spicom Sf. Gheorghe 7-2. Mureșenii luptă la titlu și la futsal VIDEO City'Us - Spicom Sf. Gheorghe 7-2. Mureșenii luptă la titlu și la futsal

VIDEO Djokovic, la pas în turul secund al turneului de la Monte Carlo VIDEO Djokovic, la pas în turul secund al turneului de la Monte Carlo

VIDEO Djokovic, în formă la Monte Carlo. A reușit punctul zilei, cu o lovitură de maestru VIDEO Djokovic, în formă la Monte Carlo. A reușit punctul zilei, cu o lovitură de maestru

VIDEO Slovacia-România 8-9. Victorie de moral a naționalei noastre VIDEO Slovacia-România 8-9. Victorie de moral a naționalei noastre

VIDEO Victorii pentru CSKA și Fenerbahce în play-off-ul Euroligii VIDEO Victorii pentru CSKA și Fenerbahce în play-off-ul Euroligii

VIDEO Petrolul - Viitorul 1-2. Ploieștenii au suferit a patra înfrângere la rând acasă. Trupa lui Hagi, ca și salvată VIDEO Petrolul - Viitorul 1-2. Ploieștenii au suferit a patra înfrângere la rând acasă. Trupa lui Hagi, ca și salvată

VIDEO Ceahlăul - Gaz Metan 0-0. Cele două echipe au rămas în zona retrogradării VIDEO Ceahlăul - Gaz Metan 0-0. Cele două echipe au rămas în zona retrogradării

VIDEO Oțelul - Pandurii 0-2. Gălățenii, cu doar două victorii în acest sezon, încă un pas spre retrogradare VIDEO Oțelul - Pandurii 0-2. Gălățenii, cu doar două victorii în acest sezon, încă un pas spre retrogradare

VIDEO La Viitorul, fundaşii înscriu. Mitrea e golgheter, Manea, cel mai tânăr marcator din istoria clubului VIDEO La Viitorul, fundaşii înscriu. Mitrea e golgheter, Manea, cel mai tânăr marcator din istoria clubului

VIDEO Hagi l-a pierdut pe Henrique, după numai 15 minute. Un adversar l-a umplut de sânge VIDEO Hagi l-a pierdut pe Henrique, după numai 15 minute. Un adversar l-a umplut de sânge

VIDEO Ceahlăul putea câştiga meciul cu Gaz Metan, dar Wellyson a ratat cea mai mare ocazie a etapei VIDEO Ceahlăul putea câştiga meciul cu Gaz Metan, dar Wellyson a ratat cea mai mare ocazie a etapei

VIDEO Valencia - Levante 3-0. "Liliecii" au 9 meciuri fără înfrângere, în La Liga VIDEO Valencia - Levante 3-0. "Liliecii" au 9 meciuri fără înfrângere, în La Liga

VIDEO Astra - Steaua 0-0. Fără Prepeliță și Bourceanu, campioana rămâne cu două puncte avans. Tănase, 'rupt' VIDEO Astra - Steaua 0-0. Fără Prepeliță și Bourceanu, campioana rămâne cu două puncte avans. Tănase, 'rupt'