DigiSport Special / Fotbal European / Fotbal Club / Saptamana de handbal

Ştiri Liga 1

Liga 1

SONDAJ Luptă încinsă pentru titul de golgheter. Keșeru și Tade au înscris în opt etape, mai mult decât Antal în tot campionatul trecut

SONDAJ Luptă încinsă pentru titul de golgheter. Keșeru și Tade au înscris în opt etape, mai mult decât Antal în tot campionatul trecut După opt etape derulate până acum în Liga 1, Keșeru are deja 10 goluri în cont. El este urmat de Tade, de la CFR Cluj

Liga 1

VIDEO Mulțescu pune eșecul cu Steaua și pe seama lui Lucescu jr: ”Din păcate, jucătorii au carențe fizice”

VIDEO Mulțescu pune eșecul cu Steaua și pe seama lui Lucescu jr: ”Din păcate, jucătorii au carențe fizice” Petrolul a fost condusă cu 0-2, a revenit pe tabelă și a egalat în prima parte a reprizei secunde, dar s-a văzut învinsă până la

Liga 1

SONDAJ Arlauskis, noul idol din Ghencea. A făcut minuni și la Ploiești. ”N-am mai văzut un portar ca el!”

SONDAJ Arlauskis, noul idol din Ghencea. A făcut minuni și la Ploiești. ”N-am mai văzut un portar ca el!” Portarul lituanian a scos incredibil, cu piciorul, o minge pe care scria gol chiar în minutul doi al partidei cu Petrolul, dar a mai avut

Liga 1

Liga 1

Liga 1

VIDEO Ioan Niculae a pus tunurile pe Fatai și Ben Youssef și amenință: "Să se aștepte la ce e mai rău"

VIDEO Ioan Niculae a pus tunurile pe Fatai și Ben Youssef și amenință: "Să se aștepte la ce e mai rău" Astra a reușit să întoarcă soarta partidei cu Pandurii și a învins cu 2-1, chiar dacă la pauză a fost condusă cu 0-1 (DETALII ȘI

VIDEO

VIDEO&SONDAJ 5 goluri de generic în acest weekend, în La Liga. Care a fost cel mai frumos? VIDEO&SONDAJ 5 goluri de generic în acest weekend, în La Liga. Care a fost cel mai frumos?

VIDEO Levante - Barça 0-5. Recital al catalanilor pe terenul ”lanternei”! Messi a strălucit: gol și pase de gol! VIDEO Levante - Barça 0-5. Recital al catalanilor pe terenul ”lanternei”! Messi a strălucit: gol și pase de gol!

VIDEO Messidependența! 9 din cele 11 goluri ale Barcelonei în acest sezon, opera decarului blaugrana VIDEO Messidependența! 9 din cele 11 goluri ale Barcelonei în acest sezon, opera decarului blaugrana

VIDEO Rakitic, primul gol în blaugrana și singurul al Barcei din afara careului VIDEO Rakitic, primul gol în blaugrana și singurul al Barcei din afara careului

VIDEO Cordoba-Sevilla 1-3. Echipa lui Emery continuă startul perfect de sezon VIDEO Cordoba-Sevilla 1-3. Echipa lui Emery continuă startul perfect de sezon

VIDEO PSG-Lyon 1-1. Echipa lui Blanc nu-și revine și e la 3 puncte în spatele liderului OM VIDEO PSG-Lyon 1-1. Echipa lui Blanc nu-și revine și e la 3 puncte în spatele liderului OM

VIDEO Lille-Montpellier 0-0. Gazdele au ratat șansa de a reveni pe primul loc în Ligue 1 VIDEO Lille-Montpellier 0-0. Gazdele au ratat șansa de a reveni pe primul loc în Ligue 1

VIDEO Monaco - Guingamp 1-0. Monegascii au părăsit zona retrogradării VIDEO Monaco - Guingamp 1-0. Monegascii au părăsit zona retrogradării

VIDEO Palermo-Inter 1-1. Echipa lui Mazzarri se îndepărtează de locurile fruntașe VIDEO Palermo-Inter 1-1. Echipa lui Mazzarri se îndepărtează de locurile fruntașe

VIDEO Roma – Cagliari 2-0. Zdenek Zeman, învins la revenirea pe Olimpico VIDEO Roma – Cagliari 2-0. Zdenek Zeman, învins la revenirea pe Olimpico

VIDEO Cum să celebrezi un gol! Florenzi a marcat, apoi s-a dus în tribună pentru a-și îmbrățișa bunica! VIDEO Cum să celebrezi un gol! Florenzi a marcat, apoi s-a dus în tribună pentru a-și îmbrățișa bunica!

VIDEO Udinese-Napoli 1-0. Probleme pentru Benitez, după a doua înfrângere la rând în campionat VIDEO Udinese-Napoli 1-0. Probleme pentru Benitez, după a doua înfrângere la rând în campionat

VIDEO Genoa-Lazio 1-0. Romanii au doar trei puncte după trei etape în Serie A VIDEO Genoa-Lazio 1-0. Romanii au doar trei puncte după trei etape în Serie A

VIDEO Chievo - Parma 2-3. Finalul a fost electrizant! Cassano a reușit o "dublă" VIDEO Chievo - Parma 2-3. Finalul a fost electrizant! Cassano a reușit o "dublă"

VIDEO Torres a debutat la Milan! A jucat un sfert de oră și a luat un cartonaș galben VIDEO Torres a debutat la Milan! A jucat un sfert de oră și a luat un cartonaș galben

VIDEO AC Milan – Juventus 0-1. Carlos Tevez a adus 3 puncte campioanei! VIDEO AC Milan – Juventus 0-1. Carlos Tevez a adus 3 puncte campioanei!

VIDEO Deportivo - Real 2-8. Prima dată în istoria La Liga când ”galacticii” au marcat de opt ori în deplasare VIDEO Deportivo - Real 2-8. Prima dată în istoria La Liga când ”galacticii” au marcat de opt ori în deplasare

VIDEO Marseille-Rennes 3-0. Echipa lui Bielsa a ajuns la 4 victorii consecutive VIDEO Marseille-Rennes 3-0. Echipa lui Bielsa a ajuns la 4 victorii consecutive

VIDEO Toulouse-Caen 3-3. Final de thriller pentru echipa lui Dragoș Grigore VIDEO Toulouse-Caen 3-3. Final de thriller pentru echipa lui Dragoș Grigore

VIDEO Golul săptămânii vine de pe Calderon: Hernandez a marcat cu călcâiul, cu spatele la poartă VIDEO Golul săptămânii vine de pe Calderon: Hernandez a marcat cu călcâiul, cu spatele la poartă

VIDEO Atletico Madrid - Celta Vigo 2-2. Al doilea meci consecutiv fără victorie pentru trupa lui Simeone VIDEO Atletico Madrid - Celta Vigo 2-2. Al doilea meci consecutiv fără victorie pentru trupa lui Simeone

VIDEO Espanyol – Malaga 2-2. Gazdele, fără victorie după patru etape VIDEO Espanyol – Malaga 2-2. Gazdele, fără victorie după patru etape

VIDEO Athletic-Granada 0-1. A treia înfrângere în patru etape pentru basci VIDEO Athletic-Granada 0-1. A treia înfrângere în patru etape pentru basci

VIDEO ”Chicharito” a marcat primele goluri la Real: o ”dublă” cu Deportivo La Coruna VIDEO ”Chicharito” a marcat primele goluri la Real: o ”dublă” cu Deportivo La Coruna

VIDEO Cristiano Ronaldo a ajuns la 27 de hattrick-uri în carieră și 20 în La Liga! VIDEO Cristiano Ronaldo a ajuns la 27 de hattrick-uri în carieră și 20 în La Liga!

VIDEO Golazo! Primul gol al lui James în La Liga, o bijuterie! Columbianul a înscris în trei competiții VIDEO Golazo! Primul gol al lui James în La Liga, o bijuterie! Columbianul a înscris în trei competiții

VIDEO Al Hilal-Al Khaleej 3-0. Victorie pentru "Reghe" chiar de ziua lui de naștere! VIDEO Al Hilal-Al Khaleej 3-0. Victorie pentru "Reghe" chiar de ziua lui de naștere!

VIDEO Stancu a marcat din nou în Turcia. Antal a fost și el titular la Genclerbirligi VIDEO Stancu a marcat din nou în Turcia. Antal a fost și el titular la Genclerbirligi

VIDEO Bordeaux - Evian 2-1. Khazri, gol de zile mari! VIDEO Bordeaux - Evian 2-1. Khazri, gol de zile mari!

VIDEO Dab Docler - Corona Braşov 4-3. Înfrângere în prelungiri în prima etapă a Ligii MOL VIDEO Dab Docler - Corona Braşov 4-3. Înfrângere în prelungiri în prima etapă a Ligii MOL

VIDEO Steaua - Academic Sofia 85-80. Roș-albaștrii și-au testat noile echiziții VIDEO Steaua - Academic Sofia 85-80. Roș-albaștrii și-au testat noile echiziții

VIDEO CSM Digi Oradea – Steaua Roșie Belgrad 12-7. Negrean, cel mai bun om  VIDEO CSM Digi Oradea – Steaua Roșie Belgrad 12-7. Negrean, cel mai bun om

VIDEO Steaua - Aalborg 6-0, după 0-0 la pauză. Dublu record al competiţiei VIDEO Steaua - Aalborg 6-0, după 0-0 la pauză. Dublu record al competiţiei

VIDEO Patru parade ale lui Arlauskis au salvat Steaua. ”Nu mă aşteptam la 6-0” VIDEO Patru parade ale lui Arlauskis au salvat Steaua. ”Nu mă aşteptam la 6-0”

VIDEO Papoulis a reușit primul gol al grupelor UEFA Europa League VIDEO Papoulis a reușit primul gol al grupelor UEFA Europa League

VIDEO Seara loviturilor libere. Gol superb pentru adversarul Astrei, Soriano. Cele mai tari reuşite din UEL VIDEO Seara loviturilor libere. Gol superb pentru adversarul Astrei, Soriano. Cele mai tari reuşite din UEL

VIDEO Dinamo Zagreb - Astra 5-1. Soudani a decis meciul! VIDEO Dinamo Zagreb - Astra 5-1. Soudani a decis meciul!

VIDEO Soudani a făcut șah-mat Astra! Alegerienii au reușit primele hat-trick-uri în acest sezon european VIDEO Soudani a făcut șah-mat Astra! Alegerienii au reușit primele hat-trick-uri în acest sezon european

VIDEO Salzburg - Celtic 2-2. Soriano a salvat campioana Austriei cu un super-gol! VIDEO Salzburg - Celtic 2-2. Soriano a salvat campioana Austriei cu un super-gol!

VIDEO Dnepr - Inter 0-1. D'Ambrosio a adus victoria VIDEO Dnepr - Inter 0-1. D'Ambrosio a adus victoria

VIDEO Rio Ave - Dinamo Kiev 0-3. Rivala Stelei a rezolvat meciul după 25 de minute VIDEO Rio Ave - Dinamo Kiev 0-3. Rivala Stelei a rezolvat meciul după 25 de minute

VIDEO Sevilla-Feyenoord 2-0. Deținătoarea trofeului a început cu dreptul noul sezon VIDEO Sevilla-Feyenoord 2-0. Deținătoarea trofeului a început cu dreptul noul sezon

VIDEO Bayern Munchen - Man. City 1-0. Victorie adusă pe final de Jerome Boateng VIDEO Bayern Munchen - Man. City 1-0. Victorie adusă pe final de Jerome Boateng

VIDEO Roma-CSKA Moscova 5-1. Start de vis pentru capitolini în "grupa morții" VIDEO Roma-CSKA Moscova 5-1. Start de vis pentru capitolini în "grupa morții"

VIDEO Chelsea - Schalke 1-1. Englezii au trecut pe lângă victorie în minutul 90! VIDEO Chelsea - Schalke 1-1. Englezii au trecut pe lângă victorie în minutul 90!

VIDEO Athletic Bilbao - Şahtior 0-0. Echipa lui Mircea Lucescu a avut un gol anulat VIDEO Athletic Bilbao - Şahtior 0-0. Echipa lui Mircea Lucescu a avut un gol anulat

VIDEO Draxler a fost aproape să marcheze ca Messi! Cursă superbă a tânărului mijlocaș VIDEO Draxler a fost aproape să marcheze ca Messi! Cursă superbă a tânărului mijlocaș

VIDEO Fundașul lui Malmo acuză comportamentul unui star de la Juve: "M-a lovit!" VIDEO Fundașul lui Malmo acuză comportamentul unui star de la Juve: "M-a lovit!"

TOP STIRI

BLOGURI

Dan Filoti Dan Filoti Bucureşti-ne de fotbal! Dincolo de meciurile în sine, dincolo de îmbunătăţirea infrastructurii şi de renovarea unor stadioane, dincolo de atenţia întregii lumi. Independent de investiţii ori sacrificii. Vorbesc aici şi acum de ce

Andrei Niculescu Andrei Niculescu Guardiola, Xabi Alonso și problemele Bayern-ului La cât de mult s-a vorbit despre Xabi Alonso în această perioadă scursă de la momentul plecării sale de la Madrid, probabil că foarte multă lume care s-a uitat miercuri

Bogdan Socol Bogdan Socol Transferuri tardive O vorbă din popor spune că înţeleptul îşi face iarna car şi vara, sanie, dar şi că neînţeleptul pune boii înaintea cailor! Cam asta a fost strategia Stelei înaintea play-off-ului

Dan Stefanescu Dan Stefanescu Efectul Inzaghi În 10 secunde, Milan şi-a dezvăluit intenţiile pentru noul sezon. În perioada foarte scurtă trecută de la recuperarea lui Bonera, până la golul lui Honda, am văzut ce îşi doreşte

Teodor Avramescu Teodor Avramescu Din Chelyabinsk cu dragoste… de judo ! Chelyabinsk este un oraș la est de munții Ural, la marginea Europei. Inițial a fost o cetate care proteja rutele comerciale de haiducii anilor 1700 și ceva, dar avânt și-a

Gabriel Morariu Gabriel Morariu Nadal și cel mai greu adversar din cariera sa Novak Djokovic și Roger Federer par să fie din nou cei doi jucători care se bat cu șansele cele mai mari pentru câștigarea ultimului Grand Slam al anului, US Open.

George Dobre George Dobre Barça! Barça?! Barça? Ter Stegen, Bravo, Rakitic, Luis Suarez, Mathieu. Așa arată lista de achiziții a Barcelonei din această vară. Adică doi portari, un mijlocaș, un atacant și un fundaș. E de ajuns