Screenshot 2024-04-26 001230
Costel Gâlcă a recunoscut superioritatea CFR-ului: ”Am fost prea respectuoși cu ei”
FOTBAL:FC U CRAIOVA-UNIVERSITATEA CRAIOVA, SUPERLIGA SUPERBET (10.03.2024)
Cum a descris Ștefan Baiaram jocul oaspeților, după ce CFR a bătut-o pe Universitatea Craiova la ea acasă
adrian mutu
Video Jucătorul CFR-ului l-a făcut ”praf” pe Adrian Mutu, după victoria cu Universitatea Craiova: ”Nu are caracter”

Ceahlăul - ASA Târgu Mureș 1-4. Prima victorie în Liga 1 pentru echipa lui Falub

01.08.2014, 18:06

ASA Tg Mureş a spart gheaţa in Liga întâi - a învins lejer la Piatra Neamţ, într-un meci în care Zicu a lipsit, iar Goga a intrat doar pe final.

targu mures
  • SuperLiga: Dinamo - Voluntari, vineri, 20:00, DGS 1

• La Liga: Real Sociedad - Real Madrid, vineri, 22:00, DGS 2

După 22 de minute, mureşenii au deschis scorul graţie reuşitei lui Ousmane Ndoye, dar bucuria oaspeţilor nu a durat mult - în mai puţin de două minute Ceahlăul a egalat prin George Cârjan, care a profitat de o gafă imensă a lui Bejan.

Pe finalul reprizei, căpitanul Ndoye şi-a dus din nou echipa în avantaj, care a mai punctat încă o dată şi în minutul 55. De această dată, Henrique, din centrarea lui Bumba, şi-a trecut numele pe lista marcatorilor. Lucrurile s-au complicat şi mai rău pentru nemţeni, care au rămas în 10 oameni un minut mai târziu - Cârjan a primit roşu direct pentru un cot aplicat în figură lui Balaur.

Tabela a fost închisă însă în minutul 85 - Hora a făcut 4 la 1, iar mureşenii au 4 puncte după 2 etape. În schimb, noul sezon a început dezastruos pentru Ceahlăul, care a primit 8 goluri.

LIVE TEXT:

Min 90+4: Final de meci la Piatra-Neamț. ASA Târgu Mureș se impune cu 4-1.

Min 90+2: Goga e lansat excelent de N'Doye, dar atacantul formației vizitatoare este blocat chiar înainte să tragă de un apărător al Ceahlăului

Min 87: Gazdele trec pe lângă golul doi. Cazan a deviat cu capul o minge spre colțul lung după o centrare venită din corner  însă Dumitraș n-a reușit să trimită mingea în plasă

Min 84: GOOOOL ASA TÂRGU MUREȘ! Bumba a executat un corner, fundașii gazdelor s-au încurcat reciproc în careul mic și mingea a ajuns la Hora iar mijlocașul gazdelor a înscris cu un șut din întoarcere

Min 84: Ultima schimbare la oaspeți. Goga intră în locul lui Voiculeț

Min 83: N'Doye șutează puternic de la 25 de metri, Jovic se întinde și respinge în corner

Min 80: Schimbare la gazde. Iese Chitoșcă, întră Ștefănescu

Min 74: Încă o modificare la oaspeți. Gorobsov îi ia locul lui Gabi Mureșan

Min 71: Conduși cu 3-1 și cu un om în minus pe teren, nemțenii nu contează în atac în ultimele minute

Min 70: Modificare la Ceahlăul. Iese Popadiuc, intră Margină

Min 64: Velayos este avertizat de Sebastian Colțescu

Min 61: Modificare la gazde. Andrei Pavel intră în locul lui Onciu

Min 58: Schimbare la ASA Târgu Mureș. Balaur nu mai poate continua și este înlocuit cu Gugu

Min 56: Cârjan vede direct cartonașul roșu din partea centralului Colțescu. Atacantul gazdelor este eliminat pentru un cot aplicat în figura lui Balaur. Fundașul oaspeților este scos pe targă

Min 54: GOOOOL ASA TÂRGU MUREȘ! Henrique marchează primul său gol în această ediție de campionatu. Fostul atacant al Oțelului a marcat din centrarea lui Bumba

Min 46: A început repriza secundă a partidei dintre Ceahlăul și ASA Târgu Mureș.

Min 45+1: Pauză la Piatra-Neamț. Oaspeții conduc cu 2-1 grație dublei reușite de  N'Doye

Min 45: GOOOOL ASA TÂRGU MUREȘ! N'Doye realizează dubla cu un șut din interiorul careului. Mingea este deviată de un fundaș al gazdelor și intră în poartă

Min 43: Achim centrează pentru Cârjan însă reluarea atacantului venit de la FC Botoșani trece pe lângă poartă

Min 38: Mureșan trage puternic de la mare distanța, dar mingea se duce în peluză

Min 31: Jocul s-a liniștit după cele două goluri marcate în doar două minute

Min 25: Mureșan este avertizat pentru un fault la Ichim

Min 24: GOOOOL CEAHLĂUL! Replica nemțenilor vine imediat. Cârjan egalează cu un șut sec de la 12 metri, după o eroare gravă a lui Bejan, care i-a pus mingea pe tavă

Min 22: GOOOOL ASA TÂRGU MUREȘ! N'Doye a deschis scorul cu o lovitură de cap după o centrare excelentă a lui Bumba dintr-un corner de pe partea dreaptă a ofensivei mureșene

Min 15: Hora centrează la colțul scurt din corner însă reluarea lui Popadiuc trece peste poartă

Min 10: Nicio ocazie importantă în primele minute ale partidei. Nici ritmul de joc nu este unul susținut

Min 7: Balaur vede primul cartonaș galben al meciului după o intrare dură asupra lui Chitoșcă

Min 1: A început partida de la Piatra-Neamț

ECHIPELE DE START:

Ceahlăul (4-2-3-1): Jovic - Dumitraş, Marc, Ichim, Cazan - Onciu, Ţepeş - Chitoşcă, V. Achim, Popadiuc - Cârjan

Antrenor: Marin Barbu

ASA Târgu Mureș (4-3-3): Stăncioiu - Velayos, Balaur, Bejan, Sepsi - N'Doye, Mureșan, Voiculeț - Hora, Henrique, Bumba

Antrenor: Adrian Falub

Etichete: liga 1 , ceahlaul , liv text ceahlaul - asa targu mures , ceahlaul - targu mures , asa targu muers

Germania avertizează că Rusia produce mai multe arme decât are nevoie în Ucraina: „Ajung în depozite. Putin ar putea avea alte planuri”

Rusia produce deja mai multe arme și echipamente militare decât are nevoie pentru războiul său...

wanda5
Un fotbalist celebru și soția lui s-au lăsat filmați în duș. Imaginile au făcut înconjurul lumii

A venit răspunsul CNA, după sesizarea în care s-a cerut interzicerea alăturării numelui ”București” denumirii CSA Steaua
csa-steaua-fcsb
”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de Gigi Becali: ”Îi dau 500.000 € pentru 6 meciuri!”
gigi becali
Fanii sunt în delir! A semnat și revine la Barcelona, după ce Xavi a decis să nu mai plece
Festive mood at Camp Nou stadium, full sold out with 91,648 spectators, the world attendance record for a women's football match, in 2022 Champions
Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan Târnovanu, după gafa din meciul cu Sepsi: ”Cum să ieși așa? Ai doi metri”
Gigi Becali
adrian mutu

Foto Clasamentul play-off-ului SuperLigii, după etapa a 6-a: cum poate sărbători FCSB titlul în runda următoare
andrei-vlad
Foto Olimpiu Moruțan a rupt tăcerea chiar de ziua lui, după accidentarea horror care îl lasă acasă la EURO
ROU: Romania V Andorra: Group I - UEFA EURO 2024 European Qualifiers, Bucharest - 15 Oct 2023
”17.000.000€”. Marius Șumudică a vorbit despre lovitura reușită într-un an și jumătate
marius
FOTBAL:FARUL CONSTANTA-AJ AUXERRE 1-0,CUPA UEFA INTERTOTO(22.07.2006)
Exclusiv Florin Prunea a remarcat un singur nume, după Universitatea Craiova - CFR Cluj: ”Ține o echipă în viață”
florin prunea-
Plină de viață și cu zâmbetul ei inconfundabil, Meg Ryan a fermecat publicul din Barcelona. Actrița, spectaculoasă într-o rochie șic
Florinel Coman, ultimele detalii despre accidentare. Ce șanse sunt să joace cu Farul și ce urmează pentru vedeta FCSB
Motivul pentru care Florinel Coman poate refuza prima de 500.000 de euro oferită de Gigi Becali: „Vor fi riscuri mari”
Logodnica lui Jason Statham, imagini în costum de baie la câteva zile dupa ce a împlinit 37 de ani. „Ești magnifică!”
Mădălina Ghenea, trup de zeiță în costum de baie, pe balconul unui apartament din Italia. Fanii, impresionați: „Ești incredibilă!”
Imagini surprinzătoare. Hoții au smuls un bancomat cu ajutorul unui utilaj, sub privirile trecătorilor Video
Unde au fost inventați mititeii românești? Cine i-a botezat așa? Rețetă de mici de la 1872
Schimbare în Codul Rutier din România: Când este permisă depășirea pe drumurile publice de către șoferi
Sorana Cîrstea, meci dramatic la Madrid împotriva unei filipineze. Urmează confruntarea cu liderul WTA?
Video Francisc Dican a fost încântat de victoria ardelenilor la Craiova: ”Fotbaliștii de la Cluj chiar au calitate!”