Sepsi - CFR Cluj, LIVE VIDEO, de la 20:30 pe Digi Sport 1. Cu o victorie, ardelenii urcă pe locul 2
FOTBAL: FC BOTOȘANI - FC UNIVERSITATEA CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (30.10.2023)
Oficial FC Botoșani a renunțat la un jucător în plin campionat! Fotbalistul a fost deja prezentat la noua echipă
FOTBAL:FCSB-SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (17.03.2024)
Total neașteptat! Ce se întâmplă cu jucătorul FCSB-ului care "refuză să accepte că fotbalul s-a terminat pentru el"
Fotbal Club

VIDEO Dinamo - CS Severin 4-2. Oltenii au condus cu 1-0 în "Ștefan cel Mare"

03.12.2012, 10:17

Dinamo a început excelent returul şi a făcut spectacol în duelul cu ultima clasată din Liga 1, CS Severin, scor 4-2.

bucurie Danciulescu
  • SuperLiga: Voluntari - Hermannstadt, vineri, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: Sepsi - CFR, vineri, 20:30, DGS 1

Severinenii i-au dat emoţii lui Bălgrădean în minutul 4, prin Dandea şi Vancea. "Lanterna roşie" a dat lovitura în Ştefan cel Mare după un sfert de oră - arbitrul a acordat penalty, iar Neacşa a înscris fără emoţii.

Problemele "câinilor" puteau fi şi mai mari dacă Koulibaly nu scotea mingea de pe linia porţii.

După 30 de minute au ieşit în prim plan şi roş-albii, însă Matei nu a reuşit să-l surprindă pe Marinescu. Portarul oltenilor nu a mai avut ce să facă la şutul mijlocaşului de 21 de ani, care a restabilit egalitatea.

Prima repriză s-a încheiat cu o nouă ocazie a lui Vancea, care a scăpat singur cu portarul advers, dar nu a nimerit spaţiul porţii. Dorinel a mutat inspirat la pauză, l-a schimbat pe Koulibaly cu Curtean, iar fostul jucător al Timişoarei s-a făcut remarcat după două minute. Acesta I-a pasat decisiv lui Dănciulescu, care şi-a trecut în cont golul cu numărul 211 din carieră.

În faţa puţinilor suporteri prezenţi la meci, dinamoviştii s-au descătuşat. Mai întâi Dănciulescu a scos penalty şi Alexe a făcut 3-1, pentru ca Ţucudean să urce scorul la 4-1 în minutul 56.

Barry Kader le-a făcut viaţa şi mai grea oaspeţilor și a fost eliminat pentru cumul de cartonaşe.

Bara s-a opus unui nou gol al lui Ţucudean, însă severinenii au închis meciul cu cel mai frumos gol al serii. Francezul Joel Thomas a reuşit o super execuţie, prea târziu pentru a mai schimba soarta disputei.

Finalul meciului. Dinamo - Severin 4-2.

Min. 90+2: Curtean trage de la distanță, mult pe lângă poartă

Min. 90: Meciul este prelungit cu trei minute

Min. 81: GOOOL SEVERIN! Thomas reduce din diferență cu un șut excelent din afara careului

Min. 79: Schimbare Dinamo: Iese Matei, intră Cristea

Min. 76: Schimbare Dinamo: Iese Țucudean, intră Filip

Min. 73: Țucudean șutează în bară singur cu portarul, iar apoi oltenii îndepărtează pericolul

Min. 72: Alexe șutează peste poartă din poziție favorabilă

Min. 71: Schimbare Severin: Iese Moutinho, intră Pătrașcu

Min. 68: Schimbare Severin: Iese Zaharia, intră Giurgiu

Min. 61: Curtean trage pe lângă poartă din careu

Min. 57:  Galcev este avertizat

Min. 57:  Barry are un gest nesportiv asupra lui Galcev și este eliminat

Min. 56: GOOOL DINAMO! Țucudean înscrie printr-o execuție spectaculoasă din careu

Min. 54: Schimbare Severin: Iese Dragalina, intră Thomas

Min. 51: GOOOL DINAMO! Alexe înscrie din penalty, după ce Marinescu l-a faultat în careu pe Dănciulescu, fază la care portarul Severinului a văzut și cartonașul galben

Min. 47: GOOOL DINAMO! Gazdele trec în avantaj după golul lui Dănciulescu, care înscrie din pasa lui Curtean

Schimbare Dinamo: Iese Koulibaly, intră Curtean

Începe repriza secundă

Finalul primei reprize

Min. 44: Vancea scapă din nou singur cu portarul, dar se precipită și trage pe lângă buturile lui Bălgrădean

Min. 34: GOOOL DINAMO! Cosmin Matei egalează cu un șut la colțul lung

Min. 30: Marinescu respinge centrarea lui Matei, iar apoi șutul lui Dănciulescu este blocat

Min. 30:  Adrian Olah vede cartonașul galben

Min. 26: Vancea trece pe lângă al doilea gol al oltenilor, îl depășește pe Bălgrădean, însă Koulibaly respinge de pe linia porții

Min. 15: GOOOL SEVERIN! Neacșa transformă fără probleme lovitura de pedeapsă

Min. 14: Penalty Severin, după ce bulgarul Galcev faultează în careu

Min. 11:  Țucudean este avertizat

Min. 4: Oaspeții sunt aproape să deschidă scorul, însă Vancea reia imprecis din poziție favorabilă.

A început meciul.

Issa Ba s-a accidentat la încălzire, locul său fiind luat de Koulibaly

Jucătorii lui Dinamo au ieșit pe teren cu un banner în memoria unui suporter decedat într-un accident de mașină

Etichete: george tucudean , dinamo otelul penalty , dinamo severin video , cs severin napoli , dinamo dorinel munteanu

A crezut că a înghițit un os, dar medicii au fost oripilați când au văzut ce era, de fapt. Ce a pățit o femeie

O femeie din Peru a ajuns de urgență la spital, după ce ar fi înghițit un os. Medicii, însă, au...

aza3
Nu se mai ascund! Internaționalul român și-a făcut publică relația

Chetă pentru un violator: cine a plătit, de fapt, milionul de euro care l-a scos pe Dani Alves din închisoare
Dani Alves is released on bail from Can Brians jail
După 57 de ani, recordul e istorie! Un puști a reușit să îl întreacă pe marele Arnold Schwarzenegger
327210115_214907157678345_2804730496893185967_n
Se îngroașă "gluma": Napoli a intrat și ea în cursa pentru un jucător din SuperLiga României!