Exclusiv S-a dus la Denis Alibec în Qatar și i-a spus ce decizie să ia, după apariția interesului de la FCSB
Foto Românul căpitan de la Real Madrid a fost convocat la naționala Spaniei și a luat decizia
LIVE Digi Sport Special

VIDEO Gaz Metan-Viitorul 4-1. Bawab și Llullaku au îngenuncheat echipa lui Hagi

08.03.2013, 09:48

Gaz Metan a învins-o fără probleme pe Viitorul Constanța, scor 4-1, echipa lui Gică Hagi fiind depășită la toate capitolele, mai ales în prima repriză.

bawab bucurie
  • SuperLiga: FCU Craiova - Dinamo, sâmbătă, 17:30, DGS 1

Medieșenii au început tare și au deschis scorul încă din minutul 4, când Bawab a înscris printr-o lovitură de cap. Oaspeții nu și-au revenit din șocul primirii golului, iar Llullaku a majorat avantajul gazdelor, din centrarea lui Avram. Gaz Metan a continuat să facă spectacol, iar Llullaku a punctat pentru 3-0, la capătul unui contraatac.

Pe finalul primei reprize, Breeweld a trimis în bară, iar Viitorul a redus din diferență înainte de pauză, după golul lui Chițu.

În repriza secundă, Gaz Metan nu a mai forțat, însă Viitorul a fost incapabilă să revină și să evite înfrângerea. Chiar și fără să preseze, medieșenii au mai înscris o dată. Bawab a stabilit scorul final, 4-1, după ce a trecut de Puțanu și Bejan.

Viitorul Constanța are un singur punct din trei meciuri în 2013, în timp ce Mulțescu a obținut a doua victorie pe banca celor de la Gaz Metan.

ECHIPELE DE START

Gaz Metan: Greab - Avram, Trtovac, Radovic, Markovic - V. Negru, Breeweld - C. Petre, Eric, Llullaku - Bawab

Antrenor: Gigi Mulțescu

Rezerve: Gurincu - Buzean, Frăsinescu, Todea, Fl. Dan, C. Gheorghe, D. Roman

Viitorul: Buzbuchi - Bălașa, Bejan, Puțanu, Toșca - Vaștag, Lazăr - Cârstocea, Dică, Chițu - Alibec

Antrenor: Cătălin Anghel

LIVE TEXT

Finalul meciului

Min. 90+1: GOOOL GAZ METAN! Bawab primește o pasă de la Breeweld, îi depășește pe Puțanu și Bejan, iar apoi îl învinge și pe Buzbuchi

Min. 45:  Bejan este avertizat

Min. 39: GOOOL VIITORUL! Alibec centrează pentru Chițu, iar acesta reduce din diferență printr-o lovitură de cap

Min. 32: Breeweld este aproape de 4-0, însă trimite în bară din careu

Min. 31: GOOOL GAZ METAN! Contraatac al gazdelor, apărarea Viitorului este prinsă din nou pe picior greșit, Buzbuchi gafează și el, iar Llullaku profită și înscrie pentru 3-0

Min. 30:  Trtovac este avertizat

Min. 24: Llullaku trage periculos din apropierea careului, la colțul scurt, Buzbuchi respinge în corner

Min. 17: GOOOL GAZ METAN! Avram centrează perfect și Llullaku înscrie printr-o lovitură de cap, de lângă Puțanu

Min. 12: Ocazie mare pentru Gaz Metan, însă oamenii lui Mulțescu nu reușesc să înscrie din fața porții, încurcându-se la finalizare. În cele din urmă, oaspeții îndepărtează pericolul

Min. 4: GOOOL GAZ METAN! Corner pentru gazde, mingea ajunge în careu până la Bawab, care trimite în poartă printr-o lovitură de cap

Începe meciul

Etichete: liga 1 , video , gaz metan medias , viitorul constanta , gheorghe hagi , denis alibec , live text , multescu

Cazul ciudat al miliardarului german care și-ar fi înscenat moartea ca să fie împreună cu amanta rusoaică la Moscova

Un miliardar german care a fost declarat oficial mort în 2021, la trei ani după ce a dispărut în...

Screenshot 2024-04-18 at 16.51.31-modified
A murit la doar 17 ani: ”Boala a răpus-o în 24 de ore”. Două zile de doliu

Nu mai suporta și a vrut să plece gratis de la Real Madrid! Acum a devenit erou, iar soția sa a transmis doar ȘASE cuvinte
lunin
Recunoști personajul? Acum nouă ani era un copil și sărbătorea titlul cu Gigi Becali la Iași, acum e titular la FCSB
WhatsApp Image 2024-04-18 at 15.44.47
Au rămas mască! Ce a purtat la Disneyland, înconjurată de mii de copii, după ce a riscat închisoarea din cauza ținutei
bianca-censori
Au apărut primele imagini: Ion Țiriac a primit ”bijuteria” după 5 ani! ”Nu întrebați cât costă, că e obscen”
Screenshot 2024-04-18 at 21.05.58

Adio, Real Madrid! I-a spus "nu" lui Florentino Perez și pleacă la finalul sezonului
Manchester City v Real Madrid CF: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24
Întrebarea care l-a făcut pe Mircea Lucescu să plece din timpul interviului: ”Vedeți-vă de treabă, mă”
lucescu
Oficial "Cutremur" la echipa unui jucător român! A ajuns pe -1 după depunctare și a retrogradat după 35 de ani
Netherlands: Fortuna Sittard vs Vitesse
Ce a făcut Gică Hagi în timpul meciului Manchester City - Real Madrid: ”Nu am mai rezistat!”
WhatsApp Image 2024-03-15 at 20.40.20
Gheorghe Hagi, surprins înaintea meciului Farul - CFR Cluj. ”Nu știam asta”
FOTBAL:FCSB-FARUL CONSTANTA, SUPERLIGA SUPERBET (5.02.2024)
Game, set și meci. Zendaya, fabuloasă în ținute inspirate de tenis și noul ei film, la premiere în jurul lumii
Adrian Mutu, ofertă pe bani grei din străinătate! A cerut un salariu uriaș!
Ionel Ganea îl mitraliază pe Adrian Mititelu, înainte de FCU Craiova - Dinamo! Atac tare: „Vrea să îl copieze pe Becali”
Cum arăta Sofia Vergara când și-a început cariera de model. Actrița este neschimbată la vârsta de 51 de ani
Cum arată Samantha Fox la 58 de ani. Interpreta hitului "Touch Me", care punea pe jar imaginația bărbaților, e măritată cu o femeie
Siturile nucleare ale Iranului: Unde ar putea lansa Israelul un atac în caz de război
De ce Sergiu Nicolaescu era convins că are un fiu? „M-a ales să fiu tatăl copilului ei"
El a fost ”regele” radioului românesc, ascultat de întreaga naţiune. Îţi dai seama cine este tânărul din imagine?
EXCLUSIV. Se face loc pentru un nou președinte la Rapid. Va fi Dani Coman?
Gică Hagi a dezvăluit cine a fost idolul său. ”Ne-a arătat că poți fi cel mai bun”
FOTBAL:FARUL CONSTANTA-RAPID BUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET (20.12.2023)

Lino Golden s-a căsătorit civil cu aleasa lui. Primele imagini cu tinerii îmbrăcați la patru ace, în alb și negru
Adevărul despre plicurile de ceai pe care le folosește toată lumea. Ce au descoperit în ele oamenii de știință
Cum arată cu adevărat o furnică. Fotografia care a cucerit internetul: „E incredibil! Pare un monstru”