FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMANIEI BETANO - SEMIFINALA (17.04.2024)
Peste cine poate da Corvinul Hunedoara în primul tur preliminar din Europa League! Variantele ”horror”

• 90+5 | Final repriza 2
    Final de meci în Banat! Timișoara se impune cu 1-0.
  • 90+4 | OcaziiACS Poli
    Chițu trece pe lângă egalare. Șutul atacantului din interiorul careului de 16 metri este scos în corner de Straton.
  • 90 | OcaziiACS Poli
    Ocazie mare pentru Timișoara! Bărbuț îl pierde pe drum pe Brandan însă nu reușește să-l învingă pe Râmniceanu cu un șut din interiorul careului de 16 metri.
  • 90 | Cartonaşe Galbene
    Mailat vede cartonașul galben după un fault la Brandan.
  • 86 | OcaziiACS Poli
    Ratare uriașă pentru bănățeni! Cârstocea rămâne singur în careul advers însă șutul său din apropierea careului de 6 metri este scos de pe linia porți de Răzvan Marin.
  • 85 | Schimbări
    Ultima schimbare la Timișoara! Croitoru este înlocuit de Șeroni.
  • 82 | Goluri
    Goooolll Timișoara!!! Gooolll Cârstocea! Alin Cârstocea transformă cu siguranță lovitura de la 11 metri.
  • 81 | Penalty-uriACS Poli
    Penalty pentru Timișoara! Centralul dictează lovitură de la 11 metri după un contact între Carp și Străuț.
  • 75 | Schimbări
    Ultima schimbare la Viitorul! Iese Stoica și intră Casap.
  • 73 | Schimbări
    O nouă schimbare la bănățeni! Iese Doman și intră Mailat.
  • 70 | Cartonaşe Galbene
    Llorente vede cartonașul galben.
  • 67 | Schimbări
    Schimbare și la Viitorul! Iese Dani Lopez și intră Hodorogea.
  • 64 | Schimbări
    Schimbare la Timișoara! Cârstocea intră în locul lui Drăghici.
  • 61 | Cartonaşe Galbene
    Lopez vede primul cartonaș galben al jocului.
  • 61 | OcaziiACS Poli
    Stoica șutează periculos din interiorul careului de 16 metri însă Straton reușește să respingă.
  • 58 | OcaziiACS Poli
    Ocazie uriașă pentru Timișoara! Drăghici scapă singur spre poarta constănțenilor însă nu reușește să-l învingă pe Rîmniceanu.
  • 48 | OcaziiACS Poli
    Răzvan Marin ratează prima ocazie a reprizei secunde! Șutul său din interiorul careului este însă deviat în corner de fundașii adverși.
    A început repriza secundă! Viitorul a avut lovitura de start.
    Prima schimbare la Viitorul! Iese Nimely și intră Coman.
    Pauză la Timișoara! Cele două echipe se află la egalitate.
  • 41 | OcaziiACS Poli
    Bănățenii ripostează prin Cînu. Fundașul timișorenilor trimite cu capul spre poarta constănțenilor însă Rîmniceanu este la post și respinge.
  • 39 | OcaziiACS Poli
    Răzvan Marin îl pune la grea încercare pe Straton. Șutul său de la peste 25 de metri este respins în corner de portarul bănățenilor.
  • 37 | OcaziiACS Poli
    Ocazie importantă pentru Viitorul! Brandan centrează în careul de 16 metri al bănățenilor, Cînu respinge până la Stoica al cărui șut de la circa 11 metri este respins de Straton.
  • 31 | OcaziiACS Poli
    Chițu șutează din interiorul careului de 16 metri însă mingea trimisă de el nu prinde cadrul porții.
  • 30 | Faze meciACS Poli
    Timișorenii au mai echilibrat jocul dar nu au reușit încă să pună în pericol poarta lui Rîmniceanu.
  • 20 | Faze meciACS Poli
    Viitorul este echipa care domină jocul. Jucătorii lui Hagi nu și-au creat însă ocazii mari de gol.
  • 10 | OcaziiACS Poli
    Primul șut pe spațiul porții aparține celor de la Viitorul. Nimely șutează periculos de la aproximativ 25 de metri însă Straton reușește să respingă în corner.
  • 6 | Faze meci
    Cele două echipe au început jocul prudent și nu și-au creat până în acest moment nicio ocazie de gol.
    A început jocul! ACS Poli Timișoara a avut lovitura de start!
Gică HagiViitorul

ACS Poli - Viitorul 1-0. Bănățenii produc surpriza și obțin a treia victorie a sezonului

ACS Poli Timişoara a reuşit a treia victorie din acest sezon. Bănățenii au învins Viitorul, pe teren propriu, cu 1-0.

Oaspeţii au fost mai periculoşi în prima repriză. Straton s-a opus mai întâi la şutul lui Nimely, apoi a reţinut în doi timpi reluarea lui Alexandru Stoica.

Răzvan Marin l-a pus şi el la încercare pe portarul bănăţenilor. Gazdele puteau intra în avantaj la pauză, dar lovitura de cap a lui Cânu a fost respinsă de Rîmniceanu.

În actul secund, Drăghici a scăpat singur spre poarta Viitorului, dar Rîmniceanu a salvat din nou. Şi Straton s-a remarcat, cu două intervenţii în mai puţin de un minut în faţa lui Stoica. Cu nouă minute rămase, Străuţ a căzut în careu în duel cu Carp, iar penalty-ul a fost transformat de Cârstocea.

Mijlocaşul bănăţenilor putea înscrie a doua oară în poarta fostei sale echipe, după incursiunea lui Bărbuţ, dar Răzvan Marin a respins de pe linia porţii. Scor final 1 la 0 pentru ACS Poli Timişoara, care a ajuns la minus trei în clasament.

Pentru Viitorul a fost al patrulea eşec din acest sezon.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Englezii au dezvăluit ce înseamnă...

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Video Barcelona - PSG 1-4. Kylian Mbappe i-a...

mbappe

Exclusiv Verdictul lui Ilie Dumitrescu după ce...

• 19:30 LIVE Digi Sport Special
  • FOTBAL:SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE-UNIVERSITATEA CLUJ, FINALA CUPEI ROMANIEI (24.05.2023)

FOTBAL: Oțelul Galați - ”U” Cluj, ora 20:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

MEDIA: Digi Sport Special, ora 19:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

MEDIA: Fotbal Club, ora 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• A tennis ball with details of a racquet , shadows and a clay court

TENIS: ATP București, ora 11:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Notele primite de Istvan Kovacs în marile publicații sportive, după Barcelona - PSG 1-4

Foto Ilie Năstase a apărut de mână cu ”cea mai frumoasă femeie din lume”: ”I-a luat trei ani”

Screenshot 2024-04-16 at 21.24.53

Video&Foto Gesturile pe care nimeni nu le-a înțeles făcute de Ronald Araujo, după ce Istvan Kovacs l-a eliminat și l-a pus la punct

Exclusiv Bergodi a câștigat o avere ca ”să rezilieze amiabil” contractul cu Rapid. Nu și-a asumat nimic