17.10.2016, 18:00, Digi Sport 1
90+5 |
Final de meci în Banat! Timișoara se impune cu 1-0.
90+4 |
Chițu trece pe lângă egalare. Șutul atacantului din interiorul careului de 16 metri este scos în corner de Straton.
90 |
Ocazie mare pentru Timișoara! Bărbuț îl pierde pe drum pe Brandan însă nu reușește să-l învingă pe Râmniceanu cu un șut din interiorul careului de 16 metri.
90 |
Mailat vede cartonașul galben după un fault la Brandan.
86 |
Ratare uriașă pentru bănățeni! Cârstocea rămâne singur în careul advers însă șutul său din apropierea careului de 6 metri este scos de pe linia porți de Răzvan Marin.
85 |
Ultima schimbare la Timișoara! Croitoru este înlocuit de Șeroni.
82 |
Goooolll Timișoara!!! Gooolll Cârstocea! Alin Cârstocea transformă cu siguranță lovitura de la 11 metri.
81 |
Penalty pentru Timișoara! Centralul dictează lovitură de la 11 metri după un contact între Carp și Străuț.
75 |
Ultima schimbare la Viitorul! Iese Stoica și intră Casap.
73 |
O nouă schimbare la bănățeni! Iese Doman și intră Mailat.
70 |
Llorente vede cartonașul galben.
67 |
Schimbare și la Viitorul! Iese Dani Lopez și intră Hodorogea.
64 |
Schimbare la Timișoara! Cârstocea intră în locul lui Drăghici.
61 |
Lopez vede primul cartonaș galben al jocului.
61 |
Stoica șutează periculos din interiorul careului de 16 metri însă Straton reușește să respingă.
58 |
Ocazie uriașă pentru Timișoara! Drăghici scapă singur spre poarta constănțenilor însă nu reușește să-l învingă pe Rîmniceanu.
48 |
Răzvan Marin ratează prima ocazie a reprizei secunde! Șutul său din interiorul careului este însă deviat în corner de fundașii adverși.
46 |
A început repriza secundă! Viitorul a avut lovitura de start.
46 |
Prima schimbare la Viitorul! Iese Nimely și intră Coman.
45 |
Pauză la Timișoara! Cele două echipe se află la egalitate.
41 |
Bănățenii ripostează prin Cînu. Fundașul timișorenilor trimite cu capul spre poarta constănțenilor însă Rîmniceanu este la post și respinge.
39 |
Răzvan Marin îl pune la grea încercare pe Straton. Șutul său de la peste 25 de metri este respins în corner de portarul bănățenilor.
37 |
Ocazie importantă pentru Viitorul! Brandan centrează în careul de 16 metri al bănățenilor, Cînu respinge până la Stoica al cărui șut de la circa 11 metri este respins de Straton.
31 |
Chițu șutează din interiorul careului de 16 metri însă mingea trimisă de el nu prinde cadrul porții.
30 |
Timișorenii au mai echilibrat jocul dar nu au reușit încă să pună în pericol poarta lui Rîmniceanu.
20 |
Viitorul este echipa care domină jocul. Jucătorii lui Hagi nu și-au creat însă ocazii mari de gol.
10 |
Primul șut pe spațiul porții aparține celor de la Viitorul. Nimely șutează periculos de la aproximativ 25 de metri însă Straton reușește să respingă în corner.
6 |
Cele două echipe au început jocul prudent și nu și-au creat până în acest moment nicio ocazie de gol.
1 |
A început jocul! ACS Poli Timișoara a avut lovitura de start!

Video rezumat: ACS Poli - Viitorul

ACS Poli - Viitorul 1-0. Bănățenii produc surpriza și obțin a treia victorie a sezonului

ACS Poli Timişoara a reuşit a treia victorie din acest sezon. Bănățenii au învins Viitorul, pe teren propriu, cu 1-0.

Oaspeţii au fost mai periculoşi în prima repriză. Straton s-a opus mai întâi la şutul lui Nimely, apoi a reţinut în doi timpi reluarea lui Alexandru Stoica.

Răzvan Marin l-a pus şi el la încercare pe portarul bănăţenilor. Gazdele puteau intra în avantaj la pauză, dar lovitura de cap a lui Cânu a fost respinsă de Rîmniceanu.

În actul secund, Drăghici a scăpat singur spre poarta Viitorului, dar Rîmniceanu a salvat din nou. Şi Straton s-a remarcat, cu două intervenţii în mai puţin de un minut în faţa lui Stoica. Cu nouă minute rămase, Străuţ a căzut în careu în duel cu Carp, iar penalty-ul a fost transformat de Cârstocea.

Mijlocaşul bănăţenilor putea înscrie a doua oară în poarta fostei sale echipe, după incursiunea lui Bărbuţ, dar Răzvan Marin a respins de pe linia porţii. Scor final 1 la 0 pentru ACS Poli Timişoara, care a ajuns la minus trei în clasament.

Pentru Viitorul a fost al patrulea eşec din acest sezon.