Final de meci! Voluntari învinge cu 3-2.
90 |
Cartonaș galben pentru Butean.
88 |
Tudorie ratează șansa de a închide meciul. Acesta a reluat cu capul centrarea lui Căpățână, dar Iliev a respins în corner.
85 |
Ioniță șutează pe lângă poartă din interiorul careului.
84 |
Cartonaș galben pentru Popadiuc.
82 |
Ioniță șutează din apropiere în blocajul lui Acsinte.
79 |
Cernat a intrat în locul lui Marinescu.
78 |
Abang reia cu capul pe lângă poartă, o centrare venită de pe partea stângă.
74 |
Le Tallec intră în locul lui Nyuiadzi.
73 |
Abang încearcă să-l surprindă pe Balauru, cu o execuție din prima.
73 |

Căpățână a intrat în locul lui Ivanovici.

72 |
Ioniță este foarte aproape să marcheze din nou din lovitură liberă. Șutul său s-a dus puțin pe lângă poartă.
69 |
Butean a intrat în locul lui Balaure.
69 |
Marquinhos a intrat în locul Belu.
67 |
GOOOOOOOOOOOOOOOOOL Voluntari! Marinescu transformă penalty-ul fără probleme.
66 |
Cartonaș galben pentru Alexandru Dandea.
66 |
Penalty pentru Voluntari, după un fault al lui Dandea asupra lui Ivanovici.
64 |
Costin Lazăr a intrat în locul lui Alexandru Răuță.
60 |
Belu șutează peste poartă dintr-o lovitură liberă de la mare distanță.
58 |
Ioniță șutează în Nyuiadzi, iar apoi togolezul reia slab până în brațele lui Balauru.
56 |
Filipov șutează peste poartă, de la mare distanță.
54 |
Marinescu șutează de la 20 de metri, direct în brațele lui Iliev.
51 |
Abang șutează periculos, peste poartă, din interiorul careului.
48 |
Marinescu trage de la distanță, dar Iliev reține.
47 |
Nyuiadzi reia cu capul pe lângă poartă, centrarea lui Balaure.
46 |
45+1 |
Pauză la Giurgiu. 2-2.
45 |
Belu șutează din afara careului, pe lângă poarta lui Balauru.
44 |
Cartonaș galben pentru Balauru, care a întârziat reluarea jocului, pentru a-și lega șireturile.
43 |
Abang reia spectaculos din cădere. Balauru reușește să respingă.
40 |
Filip Mrzljak șutează de la aproximativ 20 de metri. Balauru se întinde și respinge în corner.
37 |
GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL Astra! Alexandru Ioniță egalează cu o execuție superbă din lovitură liberă.
31 |
Cartonaș galben pentru Belu.
29 |
Cartonaș galben pentru Bejan.
28 |
Ioniță trage din afara careului, dar Balauru reține fără probleme.
24 |
Abang este foarte aproape să profite de gafa lui Balauru. Atacantul Astrei a reluat însă peste poartă, din interiorul careului, după ce l-a depășit pe portarul advers.
23 |
Abang trece pe lângă egalare. Șutul său din interiorul careului a fost parat de Balauru.
21 |
Mrzljak șutează pe lângă poarta lui Balauru, din afara careului.
18 |
Mrzljak reia cu capul pe lângă poartă.
14 |
GOOOOOOOOOOOOOOOOL Voluntari! Ilfovenii preiau conducerea! În urma unei faze în care Iliev a intervenit salvator de două ori, mingea a ajuns la Tudorie, care a punctat din apropiere și a ajuns la șapte goluri în acest sezon.
9 |
Cartonaș galben pentru Achim, după o intervenție fără minge asupra lui Balaure.
8 |
GOOOOOOOOOOOOOOOL Voluntari! Doru Popadiuc restabilește egalitatea după reia în poartă, cu ajutorul devierii lui Radunovic, o minge trimisă slab în fața porții de Marinescu.
2 |
GOOOOOOOOOOOOOOL Astra! Abang deschide scorul, după ce a reluat în poartă centrarea perfectă a lui Nyuiadzi.

Video rezumat: Astra - FC Voluntari

Astra - FC Voluntari 2-3. Meci nebun la Giurgiu. Ilfovenii au câștigat după un penalty

Fosta campioană Astra a pierdut pentru a treia oară la rând cu FC Voluntari - ilfovenii s-au impus cu 3-2 la Giurgiu după o partidă nebună, cu cinci goluri.

FC Voluntari rămâne coşmarul Astrei - după victoriile din finala cupei şi din tur, ilfovenii au învins fosta campionă pentru a treia oară în cinci luni.

În minutul opt, era deja 1-1 la Giurgiu - o pasă ideală l-a găsit pe Abang în careul oaspeţilor pentru golul Astrei, dupa care Radunovic a deviat în propria poartă reluarea lui Popadiuc.

Gonit de FCSB, Tudorie a ajuns la cota şapte în clasamentul golgheterilor după un sfert de oră de joc. Până la pauză s-a făcut însă 2-2 - fostul rapidist Alex Ioniţă a transformat ca la carte o lovitură liberă.

În repriza a doua, veteranul Marinescu a adus victoria Voluntariului dintr-un penalty obţinut de Ivanovici, scor final 3-2 pe terenul Astrei Giurgiu.

Pentru ambele echipe urmează partidele din Cupă - Astra joacă la Chiajna, iar Voluntari la Hermannstadt.