Pintilii respinge cu capul o centrare venită de pe partea dreaptă, iar apoi Deac reia slab cu capul.
    Nouvier șutează la colțul lung, puțin pe lângă poartă.
  • 80 | Schimbări
    Dan Roman a întrat în locul lui Păun.
  • 77 | OcaziiCFR Cluj
    Florin Tănase se descurcă impecabil în careu, dar după ce îi driblează pe Tiago Lopes și pe Horj, șutează pe lângă poartă.
  • 70 | Schimbări
    Nascimento intră în locul lui Sorsa.
  • 67 | Faze meciCFR Cluj
    Gomelt a fost foarte aproape să devieze cu mâna în poartă o centrare venită din corner. Arbitrul George Găman sancționase hențul croatului.
  • 65 | OcaziiCFR Cluj
    Ocazie uriașă ratată de FCSB. După ce mingea centrată de Boldrin i-a venit prea în spate lui Gnohere, Gabi Enache a trimis pe lângă cu o jumătate de poartă goală.
  • 61 | Schimbări
    Alibec îi lasă locul lui Harlem Gnohere.
    Nouvier intră în locul lui Cristi Bud.
  • 55 | OcaziiCFR Cluj
    Tiago Lopes pătrunde în careu și trimite un șut-centrare cu piciorul stâng. Niță reține înainte ca mingea să ajungă la Bud.
  • 46 | Schimbări
    Gabi Enache intră în locul lui William de Amorim, înainte de startul reprizei secunde.
  • 45+1 | Final repriza 1
    Pauză la Cluj!
  • 43 | OcaziiCFR Cluj
    Ciprian Deac preia în interiorul careului și șutează spre poarta lui Niță. Bălașa respinge însă în corner.
  • 40 | Faze meciCFR Cluj
    Deac șutează slab spre poarta lui Niță, iar mingea se duce pe lângă bară.
  • 36 | Faze meciCFR Cluj
    Cristi Bud șutează din afara careului, peste poarta lui Niță.
  • 27 | Faze meciCFR Cluj
    Camora centrează de pe partea stângă, iar Păun trece puțin pe lângă minge. Mingea se scurge apoi în afara terenului.
  • 20 | Faze meciCFR Cluj
    Ovidiu Popescu șutează pe lângă poarta clujenilor, fără să-i dea emoții lui Mincă.
  • 17 | Faze meci

”Feroviarii” au trecut la conducerea jocului, însă n-au avut nicio șansă notabilă, după ratarea lui Sorsa.

• 7 | OcaziiCFR Cluj
    Prima ocazie a meciului este ratată de cei de la CFR. Sorsa reia cu capul pe lângă poartă dintr-o poziție foarte bună.
  • 5 | Faze meci
    FCSB controlează începutul de meci, dar încă nu și-a creat nicio ocazie importantă.
Laurențiu ReghecampfFCSB

CFR Cluj - FCSB 0-0. ”Roș-albaștrii” se distanțează la trei puncte de locul al doilea

CFR şi FCSB nu au reuşit decât o remiză albă în Gruia. Oaspeţii au avut cele mai mari ratări ale partidei, semnate de Gabriel Enache şi Florin Tănase.

Echipa din Gruia a avut însă prima ocazie, prin Sorsa, care a reluat cu capul pe lângă poartă, din poziţie excelentă, în minutul șapte. Apoim Păun putea deschide scorul până la pauză dintr-o centrare excelentă a lui Camora, în minutul 27.

În partea secundă, a venit randul roş-albaştrilor sa treaca pe lânga gol. Mai întâi, Gabi Enache a ratat o ocazie mare. Servit excelent de Gnohere, a tras imprecis, în minutul 65.

Cu un sfert de oră înainte de final, Florin Tănase a semănat panică în careul advers. A driblat doi adversari dar a reluat pe lângă poartă.

În final, Ciprian Deac s-a aflat şi el într-o situaţie excelentă dar nu i-a dat mari emoții lui Niță.

Egalul din Gruia le-a întrerupt celor de la FCSB seria de trei victorii.

Exclusiv Cea mai dură reacție după FCSB - Sepsi...

FOTBAL:FCSB-SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (17.03.2024)

Video FCSB - Sepsi 2-1. Golul lui Băluță a...

baluta

Exclusiv ”Poate juca lejer la orice echipă din...

ilie

Bernd Storck a anunțat două plecări de...

• 14:15 LIVE Superliga: Rezumatele Etapei
  • FOTBAL:FARUL CONSTANTA-DINAMO BUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET (12.02.2024)

MEDIA: Digi Sport Special, 21:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

”500 de euro ca să bem o cafea”. La 30 de ani, s-a lăsat de fotbal și câștigă o ”avere”: ”Nicio lună fără 5 cifre în cont”