Pintilii respinge cu capul o centrare venită de pe partea dreaptă, iar apoi Deac reia slab cu capul.
Nouvier șutează la colțul lung, puțin pe lângă poartă.
80 |
Dan Roman a întrat în locul lui Păun.
77 |
Florin Tănase se descurcă impecabil în careu, dar după ce îi driblează pe Tiago Lopes și pe Horj, șutează pe lângă poartă.
70 |
Nascimento intră în locul lui Sorsa.
67 |
Gomelt a fost foarte aproape să devieze cu mâna în poartă o centrare venită din corner. Arbitrul George Găman sancționase hențul croatului.
65 |
Ocazie uriașă ratată de FCSB. După ce mingea centrată de Boldrin i-a venit prea în spate lui Gnohere, Gabi Enache a trimis pe lângă cu o jumătate de poartă goală.
61 |
Alibec îi lasă locul lui Harlem Gnohere.
61 |
Nouvier intră în locul lui Cristi Bud.
55 |
Tiago Lopes pătrunde în careu și trimite un șut-centrare cu piciorul stâng. Niță reține înainte ca mingea să ajungă la Bud.
46 |
46 |
Gabi Enache intră în locul lui William de Amorim, înainte de startul reprizei secunde.
45+1 |
Pauză la Cluj!
43 |
Ciprian Deac preia în interiorul careului și șutează spre poarta lui Niță. Bălașa respinge însă în corner.
40 |
Deac șutează slab spre poarta lui Niță, iar mingea se duce pe lângă bară.
36 |
Cristi Bud șutează din afara careului, peste poarta lui Niță.
27 |
Camora centrează de pe partea stângă, iar Păun trece puțin pe lângă minge. Mingea se scurge apoi în afara terenului.
20 |
Ovidiu Popescu șutează pe lângă poarta clujenilor, fără să-i dea emoții lui Mincă.
17 |

”Feroviarii” au trecut la conducerea jocului, însă n-au avut nicio șansă notabilă, după ratarea lui Sorsa.

7 |
Prima ocazie a meciului este ratată de cei de la CFR. Sorsa reia cu capul pe lângă poartă dintr-o poziție foarte bună.
5 |
FCSB controlează începutul de meci, dar încă nu și-a creat nicio ocazie importantă.

Video rezumat: CFR Cluj - FCSB

CFR Cluj - FCSB 0-0. ”Roș-albaștrii” se distanțează la trei puncte de locul al doilea

CFR şi FCSB nu au reuşit decât o remiză albă în Gruia. Oaspeţii au avut cele mai mari ratări ale partidei, semnate de Gabriel Enache şi Florin Tănase.

Echipa din Gruia a avut însă prima ocazie, prin Sorsa, care a reluat cu capul pe lângă poartă, din poziţie excelentă, în minutul șapte. Apoim Păun putea deschide scorul până la pauză dintr-o centrare excelentă a lui Camora, în minutul 27.

În partea secundă, a venit randul roş-albaştrilor sa treaca pe lânga gol. Mai întâi, Gabi Enache a ratat o ocazie mare. Servit excelent de Gnohere, a tras imprecis, în minutul 65.

Cu un sfert de oră înainte de final, Florin Tănase a semănat panică în careul advers. A driblat doi adversari dar a reluat pe lângă poartă.

În final, Ciprian Deac s-a aflat şi el într-o situaţie excelentă dar nu i-a dat mari emoții lui Niță.

Egalul din Gruia le-a întrerupt celor de la FCSB seria de trei victorii.