Adrian Mititelu si Adrian Mititelu junior asista la meciul de fotbal dintre Universitatea Craiova si FC U Craiova, conta
Sediul Craiovei lui Mititelu a fost vandalizat fix înaintea derby-ului cu rivalii de la Universitatea
FOTBAL:FCSB-SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE, SUPERLIGA SUPERBET (11.02.2024)
Exclusiv Atenție, FCSB! Cum a ratat rivala Dinamo titlul: ”Mai țineți minte?”
hagi
L-a auzit pe Gică Hagi în direct și a răbufnit: ”Frustrare!”

Gol din Penalty
    Final de meci! Ultima clasată din play-off, Astra, se impune cu 3-1.
  • 89 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Plamen Iliev.
  • 84 | OcaziiCS U Craiova
    Măzărache trimite în fața porții, de unde Gustavo reia pe lângă poartă.
  • 83 | Faze meciCS U Craiova
    Bancu centrează în fața porții, iar Fabricio nu găsește altă variantă decât să-i paseze cu capul propriului portar. Plamen Iliev este atent și reține, evitând un autogol caraghios.
  • 82 | Schimbări
    Daniel Florea intră în locul lui Sergiu Buș.
  • 79 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Băluță.
  • 78 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Budescu.
  • 73 | Schimbări
    Florin Lovin intră în locul lui Mansaly Boubacar.
  • 71 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Gustavo.
  • 70 | Faze meciCS U Craiova
    Alexandru Stan încearcă să-l surprindă pe Calancea cu un lob de la mare distanță. Portarul moldovean se retrage la timp și se opune.
  • 66 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL ASTRA!!! Giurgiuvenii se desprind din nou la două goluri, după ce Cristi Săpunaru a reluat cu capul, iar Simon Măzărache a deviat în proprie poartă.
  • 64 | OcaziiCS U Craiova
    Budescu centrează din lovitură liberă, Fabricio deviază cu capul, însă Calancea se întinde și respinge.
  • 61 | Faze meciCS U Craiova
    Budescu trimite direct pe poartă dintr-o lovitură liberă din lateral, dar Calancea este atent și deviază mingea în corner.
  • 57 | Faze meciCS U Craiova
    Băluță șutează mult peste poartă din 10 metri.
  • 54 | Faze meciCS U Craiova
    Jucătorii Astrei au continuat protestele după gol și au vrut chiar să refuze reluarea jocului. În cele din urmă, aceștia au repus mingea de la centru.
  • 52 | Gol din Penalty
    GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL CRAIOVA!!! Gustavo transformă penalty-ul fără probleme.
  • 50 | Penalty-uriCS U Craiova
    Un nou penalty pentru Craiova, după o intervenție a lui Oros asupra lui Burlacu. Jucătorii Astrei protestează, întrucât fundașul giurgiuvenilor a intervenit la minge.
    Stan a intrat în locul lui Moise.
    A început repriza a doua!
    Pauză!
  • 44 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Romario Moise.
  • 44 | OcaziiCS U Craiova
    Mare ocazie ratată de Budescu. Decarul Astrei preia în interiorul careului și șutează periculos. Calancea reușește însă să respingă.
  • 39 | Schimbări
    O nouă schimbare la Craiova. Barthe este înlocuit cu Andrei Burlacu. Și fundașul francez se duce direct la vestiare, la fel ca și Zlatinski.
  • 38 | Faze meciCS U Craiova
    Nicușor Bancu pătrunde în careu, apoi șutează din unghi, în brațele lui Iliev.
  • 35 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL ASTRA!!! Campioana se desprinde, după ce Buș, preia de lângă Barthe și Kelic, se întoarce și marchează cu un șut la colțul scurt.
  • 32 | Faze meciCS U Craiova
    Gustavo șutează defectuos, dintr-o lovitură liberă de la 25 de metri de poarta lui Iliev.
  • 29 | Schimbări
    Mulțescu îl scoate pe Zlatinski, care a ratat penalty-ul din minutul 4, și îl introduce pe Gustavo. Bulgarul se duce direct la vestiare.
  • 26 | Faze meciCS U Craiova
    Băluță șutează peste moartă de la mare distanță de poarta lui Iliev.
  • 24 | OcaziiCS U Craiova
    Ivan centrează în fața porții, de unde Băluță reia periculos cu capul. Plamen Iliev se întinde și respinge în corner.
  • 15 | Faze meciCS U Craiova
    Budescu trage de la mare distanță. Șutul se duce însă pe centrul porții, iar Calancea reține.
  • 11 | Faze meciCS U Craiova
    Budescu încearcă un șut de la mai puțin de 20 metri, însă Calancea reține fără probleme.
  • 7 | Faze meciCS U Craiova
    Mateiu șutează de la marginea careului, însă nu-i pune probleme lui Iliev.
  • 5 | Faze meci
    Debutul acestui meci se aseamănă cu prima repriză a partidei dintre Astra și Viitorul! Fazele importante se succed cu repeziciune, la fel ca în partida din urmă cu trei etape, atunci când bulgarul din poarta giurgiuvenilor, Plamen Iliev, a apărat două lovituri de pedeapsă.
  • 4 | Ratare Penalty-uri
    Zlatinski ratează lovitura de pedeapsă! Iliev a ghicit colțul și a reținut fără probleme!
  • 3 | Penalty-uriCS U Craiova
    Penalty pentru CS U Craiova. Băluță a fost faultat în careu de Romario Moise.
  • 2 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOOOOL ASTRA!!! Alexandru Ioniță deschide scorul pe contraatac, după o pasă a lui Budescu.
Marius ȘumudicăAstra

CS U Craiova - Astra 1-3. Campioana a câștigat un meci în care oltenii au avut două penalty-uri

Primul succes din playout pentru Astra a venit în partida cu CS U Craiova, într-un meci în care oltenii au avut două penalty-uri dar au marcat o singură dată. Campioana s-a impus cu 3-1.

Astra a reuşit prima victorie din playoff abia în prima etapă a returului, la Piteşti, cu CS U Craiova - campioana s-a impus cu 3-1 într-un meci în care oltenii au avut două penalty-uri.

În derby-ul ultimelor clasate, campioana a deschis scorul prin Alex Ioniţă, după doar două minute. Un minut mai târziu gazdele au beneficiat de o lovitură de pedeapsă, dar Iliev a demonstrat încă o dată că este specialist la loviturile de la 11 metri şi a parat execuţia lui Zlatinski.

Băluţă a reluat periculos din centrarea lui Ivan dar s-a marcat tot la poarta opusă.

În minutul 35, Buş a marcat al doilea gol de la venirea la Astra, după o eroare a defensivei oltenilor.

Până la pauză, Budescu a trecut pe lângă 3-0, când l-a pus la încercare pe Calancea.

În minutul 50, Craiova a beneficiat de al doilea penalty, după o intervenţie a lui Oros la Burlacu. Gustavo a transformat fără emoţii.

Peste un sfert de oră, Astra s-a desprins din nou la două goluri după ce Măzărache a deviat în propria poartă o minge reluată de Săpunaru.

Astfel, echipa lui Şumudică a oprit seria de patru eşecuri consecutive.

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...