0 - 1
CFR Cluj logo CFR Cluj
17.09.2017, 18:00, Digi Sport 1
90+4 |
FINAL DE MECI! CFR Cluj s-a impus cu 1-0, prin golul marcat din penalty de Deac, şi şi-a consolidat primul loc în Liga 1.
85 |
Ultima modificare şi la clujeni. Luchin a intrat în locul lui Peteleu, accidentat.
78 |
Ultima schimbare la Chiajna. Pena a intrat în locul lui Babic.
77 |
Nistor a fost avertizat, după un duel cu Grădinaru.
74 |
Schimbare la CFR. Omrani i-a lăsat locul lui Coman.
71 |
GOOOOOL, 1-0 CFR! Liderul a deschis scorul, prin Deac, care a trasnformat lovitura de la 11 metri.
70 |
Penalty pentru CFR Cluj! Oaspeţii au primit lovitură de pedeapsă, după un duel între Omrani şi Marc.
68 |
O nouă schimbare la gazde. Grădinaru a intrat în locul lui Deaconu.
60 |
Cartonaş galben primit de Romario Kortzorg.
56 |
O primă modificare şi la clujeni. Moutinho, autorul ratării incredibile de mai devreme, i-a lăsat locul lui Dan Nistor.
55 |
Schimbare la gazde. Bucşa a intrat în locul lui Bawab.
54 |
Ocazie CFR! Şansă uriaşă irosită de clujeni, prin Moutinho. Portughezul a primit de la Deac, într-o poziţie ideală, complet liber, dar a tratat faza superficial şi mult prea relaxat şi nu a reuşit să înscrie.
46 |
45+1 |
PAUZĂ! Concordia Chiajna şi CFR Cluj sunt la egalitate, scor 0-0.
44 |
Ocazie Chiajna! Ilfovenii au avut şansa de a marca chiar înainte de pauză, dar Boli a reuşit să respingă cu un efort admirabil, la şutul lui Deaconu.
39 |
Omrani a primit cartonaşul galben, după ce l-a faultat pe Fota.
35 |
Ocazie CFR! Fază construită frumos de elevii lui Dan Petrescu, dar Moutinho nu a reuşit să marcheze din poziţie foarte bună. Portughezul a ratat execuţia cu piciorul stâng şi a nu reuşit să prindă spaţiul porţii.
17 |
Cartonaş galben primit de Peteleu, după o intrare tare asupra lui Deaconu.
13 |
Ocazie CFR! O oportunitate mare irosită de Deac. "Decarul" clujenilor, complet liber, a trimis cu capul peste poartă, din mijlocul careului.
12 |
Nouvier a scăpat pe dreapta, a încercat să centreze în faţa porţii, dar Fota a reuşit să devieze în corner.
4 |
Djokovic a tras din prima, din voleu, de la aproximativ 25 de metri, dar nu suficient de tare şi de bine plasat pentru a-i pune probleme lui Bălgrădean.
1 |
A început meciul. Lovitura de start a aparţinut clujenilor.

Video rezumat: Chiajna - CFR Cluj

Chiajna - CFR Cluj 0-1. Liderul s-a impus printr-un gol marcat din penalty de Deac

CFR Cluj s-a impus la limită în faţa Concordiei Chiajna, scor 1-0. Liderul a câştigat pe terenul ilfovenilor dintr-un penalty executat de Ciprian Deac.

Ardelenii au ajuns astfel la a opta victorie în primele 10 etape şi şi-au consolidat primul loc în Liga 1, înaintea marelui duel cu FCSB, din runda viitoare.

Deac a ratat prima ocazie la Chiajna, în timp ce Kevin Boli, în premieră titular la CFR, şi-a salvat echipa de la gol chiar înainte de pauză.

În repriza a doua, Moutinho a ratat incredibil pentru liderul campionatului, apoi a fost imediat înlocuit de Dan Petrescu.

Cu 20 de minute înainte de final, clujenii au primit al cincilea penalty în zece meciuri, după un duel între Omrani şi Marc.

În lipsa lui Culio, Deac a transformat lovitura de pedeapsă şi a adus victoria pentru clujeni, care au ajuns la 25 de puncte.