Stefan Nikolic intră în locul lui Atilla Hadnagy.
    Astafei îşi încearcă din nou norocul de la distanţă, dar nici acum nu-i pune probleme lui Bălgrădean.
  • 61 | Schimbări
    Dima a intrat în locul lui Patrick Petre.
  • 59 | Faze meciConcordia Chiajna
    Hadnagy pătrunde până la marginea careului, de unde șutează în blocajul lui Marc, cel care a oprit balonul cu mâna. Cojocaru a lăsat jocul să continue.
  • 57 | Faze meciConcordia Chiajna
    Victoraș Astfei trage de la peste 20 de metri, dar nu-i pune mari probleme lui Bălgrădean.

Cartonaș galben pentru Ionuț Ursu.
    Grădinaru a intrat în locul lui Cristescu, înainte de startul reprizei secunde.
    Pauză la Chiajna. 1-1.
  • 38 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Marius Burlacu.
  • 37 | OcaziiConcordia Chiajna
    Patrick Petre scapă spre poarta Concordiei, dar avansează prea mult, iar Bălgrădean îl blochează/
  • 33 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOL Chiajna! Concordia egalează, după ce Paul Batin reia în poarta goală pasa perfectă a lui Bawab.
  • 31 | OcaziiConcordia Chiajna
    Ronaldo Deaconu a fost aproape de un gol senzațional. Acesta a trimis direct pe spațiul porții, dintr-o lovitură liberă din lateral, de la mare distanță, dar Fejer s-a repliat la timp și a respins în bară.
  • 17 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOL Sepsi OSK! Istvan Fulop reia imparabil din centrul careului, după ce a fost servit perfect de Hadnagy.
  • 10 | Faze meciConcordia Chiajna
    Hadnagy șutează mult pe lângă poartă din afara careului.
Valentin SuciuSepsi Sfântu Gheorghe

Concordia - Sepsi 2-1. Bumba a adus victoria ilfovenilor în prelungiri, la debutul pentru Chiajna

Prima victorie a Chiajnei pe propriul teren a venit cu nou-promovata Sepsi. Bumba a marcat în prelungiri pentru 2-1, iar oaspeţii au acuzat arbitrajul la final. "Am avut penalty, iar ei au marcat din ofsaid", s-au plâns jucătorii echipei din Sfântu Gheorghe.

Sepsi a început mai bine meciul de la Chiajna. Oaspetii au deschis scorul după 17 minute prin Istvan Fulop, aflat la primul gol pentru OSK. La pauză, scorul a fost egal - Paul Batin a fructificat pasa lui Bawab, în fața porții.

În repriza a doua, Astafei a încercat să-şi aducă echipa în avantaj, dar nu i-a pus mari probleme lui Bălgrădean. Oaspeţii au cerut penalty când Hadnagy a şutat în mâna lui Marc, dar Cojocaru nu a acordat nimic.

Victoria a venit in prelungiri - Claudiu Bumba a inscris chiar în primul său meci pentru Concordia.

În etapa a 13-a, Concordia Chiajna are derby local cu Voluntari, iar Sepsi primeşte vizita celor de la FCSB, la Braşov.

Exclusiv Cea mai dură reacție după FCSB - Sepsi...

FOTBAL:FCSB-SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (17.03.2024)

Video FCSB - Sepsi 2-1. Golul lui Băluță a...

baluta

Exclusiv ”Poate juca lejer la orice echipă din...

ilie

Bernd Storck a anunțat două plecări de...

• 14:15 LIVE Superliga: Rezumatele Etapei
  • FOTBAL:FARUL CONSTANTA-DINAMO BUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET (12.02.2024)

MEDIA: Digi Sport Special, 21:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

”500 de euro ca să bem o cafea”. La 30 de ani, s-a lăsat de fotbal și câștigă o ”avere”: ”Nicio lună fără 5 cifre în cont”