Stefan Nikolic intră în locul lui Atilla Hadnagy.
Astafei îşi încearcă din nou norocul de la distanţă, dar nici acum nu-i pune probleme lui Bălgrădean.
61 |
Dima a intrat în locul lui Patrick Petre.
59 |
Hadnagy pătrunde până la marginea careului, de unde șutează în blocajul lui Marc, cel care a oprit balonul cu mâna. Cojocaru a lăsat jocul să continue.
57 |
Victoraș Astfei trage de la peste 20 de metri, dar nu-i pune mari probleme lui Bălgrădean.

46 |
Grădinaru a intrat în locul lui Cristescu, înainte de startul reprizei secunde.
45 |
Pauză la Chiajna. 1-1.
38 |
Cartonaș galben pentru Marius Burlacu.
37 |
Patrick Petre scapă spre poarta Concordiei, dar avansează prea mult, iar Bălgrădean îl blochează/
33 |
GOOOOOOOOOOOOOL Chiajna! Concordia egalează, după ce Paul Batin reia în poarta goală pasa perfectă a lui Bawab.
31 |
Ronaldo Deaconu a fost aproape de un gol senzațional. Acesta a trimis direct pe spațiul porții, dintr-o lovitură liberă din lateral, de la mare distanță, dar Fejer s-a repliat la timp și a respins în bară.
17 |
GOOOOOOOOOOOOL Sepsi OSK! Istvan Fulop reia imparabil din centrul careului, după ce a fost servit perfect de Hadnagy.
10 |
Hadnagy șutează mult pe lângă poartă din afara careului.

Video rezumat: Concordia Chiajna - Sepsi Sfântu Gheorghe

Concordia - Sepsi 2-1. Bumba a adus victoria ilfovenilor în prelungiri, la debutul pentru Chiajna

Prima victorie a Chiajnei pe propriul teren a venit cu nou-promovata Sepsi. Bumba a marcat în prelungiri pentru 2-1, iar oaspeţii au acuzat arbitrajul la final. "Am avut penalty, iar ei au marcat din ofsaid", s-au plâns jucătorii echipei din Sfântu Gheorghe.

Sepsi a început mai bine meciul de la Chiajna. Oaspetii au deschis scorul după 17 minute prin Istvan Fulop, aflat la primul gol pentru OSK. La pauză, scorul a fost egal - Paul Batin a fructificat pasa lui Bawab, în fața porții.

În repriza a doua, Astafei a încercat să-şi aducă echipa în avantaj, dar nu i-a pus mari probleme lui Bălgrădean. Oaspeţii au cerut penalty când Hadnagy a şutat în mâna lui Marc, dar Cojocaru nu a acordat nimic.

Victoria a venit in prelungiri - Claudiu Bumba a inscris chiar în primul său meci pentru Concordia.

În etapa a 13-a, Concordia Chiajna are derby local cu Voluntari, iar Sepsi primeşte vizita celor de la FCSB, la Braşov.