Iese Vasile Gheorghe, intră Enescu.
90+1 |
Serediuc îi ia locul lui Purece.
90 |
BARĂ CONCORDIA! Cristescu șutează cu efect de la 17 metri, dar trimite în transversala porții ieșene.
88 |
Llullaku intră în locul lui Cristea.
83 |
Cristea reia cu capul de la 9 metri, după centrarea lui Țigănașu, dar mingea se duce puțin afară.
77 |
Iese Giurgiu și intră Marian Cristescu.
68 |
Purece șutează din afara careului, periculos, dar Grahovac reușește să devieze în corner.
59 |
ROȘU MILEVSKYI! Intrat de trei minute, Milevskyi îl lovește cu palma pe Mitic, intenționat, pentru a proteja mingea.
56 |
La Concordia intră Milevski în locul lui Cristian Garcia.
40 |
Bucurică vede și el cartonașul galben.
30 |
Pena este avertizat.
22 |
Golubovic câștigă un duel aerian cu Odibe, scapă singur în careu, în dreapta, dar preferă un șut afară, în locul unui dribling pe lângă bălgrădean.
18 |
GOOOOOOL CSMS IAȘI! GOOOOOOOL CRISTEA! Andrei Cristea egalează cu o lovitură de cap, după o nesincronizare a fundașilor adverși, în urma centrării de pe dreapta a lui Bole.
14 |
GOOOOOOL CONCORDIA! GOOOOOOOL OBODO! Nigerianul șutează plasat, în stânga lui Grahovac, care se duce pe minge dar nu poate interveni. Concordia - CSMS Iași 1-0.
13 |
Frăsinescu este eliminat.
13 |
PENALTY CONCORDIA! Cristian Garica intră în careu și e placat de Frăsinescu.
8 |
Feussi l-a faultat pe Țigănașu și a primit cartonașul galben.

Concordia Chiajna - CSMS Iaşi 1-1. Câte un eliminat de fiecare parte

Concordia Chiajna a mai făcut un pas spre salvarea de la retrogradare: a remizat cu CSMS Iaşi, 1-1, într-un meci în care ambele echipe au avut câte un jucător eliminat. Arbitrajul a fost pus sub semnul întrebarii de ambii antrenori.

Concordia e neînvinsă în play-out după patru etape. Moldovenii au ramas în zece în minutul 13, când Frasinescu l-a busculat pe Cristian Garcia în careu.

Obodo a profitat din plin de ocazia ivită, l-a învins pe Grahovac de la 11 metri și a ajuns la al treilea gol în tricoul Concordiei. Patru minute mai târziu, fostul dinamovist Andrei Cristea a egalat cu o lovitură de cap.

Chiar dacă jucau cu un om mai puțin, ieșenii puteau întoarcec rezultatul în minutul 22, când Golubovic a șutat pe lângă poartă.

Egalitatea numerică s-a restabilit în minutul 59. Milevskyi l-a lovit cu palma pe Mitic și a văzut roșu direct, după doar 3 minute de la intrarea pe teren.

CSMS Iași putea câștiga toate cele 3 puncte în minutul 82, însă Andrei Cristea a ratat incredibil. Și Chiajna a trecut pe lângă victorie în minutul 90, când Cristescu a trimis în bară, iar partida s-a încheiat nedecis, 1-1.