FOTBAL: DINAMO BUCURESTI - POLI IASI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (14.04.2024)
Exclusiv Care este starea lui Luca Mihai, la cinci zile de la accidentare. ”Șocant. Nu exagerez cu nimic”
Zeljko Kopic, detalii despre Josue Homawoo, fundașul care l-a băgat în spital pe Luca Mihai
FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-CFR CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (11.02.2023)
Video Cristi Manea și-a anunțat plecarea de la CFR Cluj, după 1-5 cu Farul Constanța

• 90+1 | OcaziiDinamo București
    Ocazie importantă ratată de Dinamo. Salomao a șutat puțin peste poartă, din interiorul careului.
  • 82 | Goluri
    Gooooooooool Astra!!! Romario Moise transformă impecabil o lovitură liberă de la aproximativ 20 de metri de poartă.
  • 81 | Faze meciDinamo București
    Marquinhos este faultat de Nedelcearu și centralul Bîrsan acordă o lovitură liberă spre nemulțumirea dinamoviștilor, care contestă decizia
  • 80 | Schimbări
    Jeremy Bokila a intrat în locul lui Adam Nemec.
  • 79 | Faze meciDinamo București
    Marquinhos trage de la peste 20 de metri, dar Penedo reține cu siguranță și de această dată.
  • 73 | Schimbări
    Rivaldinho i-a luat locul lui Valentin Costache, autorul assist-ului de la golul lui Nemec.
  • 72 | Schimbări
    Romario  Moise a intrat în locul lui Mrzljak.
    Marquinhos a intrat în locul lui Erico.
  • 66 | Goluri
    Goooooooool Dinamo!!! Adam Nemec deschide scorul cu o lovitură de cap, după o centrare a lui Costache de pe partea dreaptă.
  • 63 | Schimbări
    Anthony Le Tallec a intrat în locul lui Abang.
  • 60 | Faze meciDinamo București
    Mrzljak șutează slab, pe lângă poartă, din interiorul careului.
  • 59 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Erico Da Silva.
  • 53 | Faze meciDinamo București
    Stan trimite în fața porții, iar Nedelcearu este aproape de autogol.
  • 52 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Nedelcearu.
  • 50 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Dandea.
  • 49 | OcaziiDinamo București
    Dinamo începe în forță repriza secundă și este aproape de gol. Șutul lui Diogo  Salomao a trecut puțin pe lângă poarta lui Iliev.
    Diogo Salomao a intrat în locul lui Maxi Oliva.
    S-a încheiat prima repriză. 0-0.
  • 36 | Faze meciDinamo București
    Ioniță șutează cu exteriorul de pe partea dreaptă, dar Erico reia cu capul mult peste poartă.
  • 35 | OcaziiDinamo București
    Takayuki Seto șutează dintr-un unghi închis, iar Penedo respinge în corner.
  • 28 | Faze meciDinamo București
    Ioniță trimite în fața porții pentru Abang, acesta trece pe lângă minge, iar Penedo se întinde și respinge.
  • 22 | OcaziiDinamo București
    Șansă importantă ratată de Astra. Ioniță șutează în blocajul lui Romera, iar, apoi, Abang luftează din șase metri.
  • 13 | Faze meciDinamo București
    Alexandru Stan șutează de la aproximativ 20 de metri, dar Jaime Penedo reține fără probleme.
  • 10 | Faze meci
    S-au scurs primele zece minute din această partidă, în care niciun dintre echipe n-a reușit să-și creeze faze de poartă importante. Astra este echipa care încearcă să construiască mai mult în acest start de meci.
    A început meciul. Jucătorii lui Dinamo au intrat pe teren cu un banner dedicat unuia dintre suporterii echipei (Dan Cucu), care este bolnav de cancer și este internat într-o clinică din Istanbul.

Dinamo - Astra 1-1. ”Câinii” nu au mai bătut pe nimeni de cinci etape

Vasile Miriuţă a obţinut primul punct de când este antrenorul lui Dinamo, după 1-1 cu Astra în etapa a 13-a. Dinamo termină turul sezonului regulat pe primul loc din playout.

Ameninţaţi de finanţatorul Ionuţ Negoiţă că nu-şi vor mai primi salariile până nu ajung pe podium, jucătorii lui Dinamo nu au avut nicio ocazie în prima repriză a meciului cu Astra. În schimb, jucătorul convocat, în premieră, la naţională, Alex Ioniţă a orchestrat cele două şanse de gol pentru echipă lui Edi Iordănescu din primele 45 de minute.

În a doua repriză, Nedelcearu a fost aproape de autogol înainte ca Dinamo să marcheze prin Nemec. Pentru atacantul slovac a fost abia a doua reuşită din turul Ligii 1.

Fără victorie de patru etape, dinamoviştii au fost egalaţi în minutul 82 după lovitura liberă executată perfect de Romario Moise.

Salomao a ratat în prelungiri şi Dinamo - Astra s-a terminat 1-1, primul punct pentru Miriuţă pe banca ”alb-roşilor”

La jumătatea sezonului regulat, Dinamo este la un punct sub locurile de playoff.

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...