Laurențiu Buș i-a lăsat locul lui Serediuc.
88 |
Nedelcearu șutează peste poartă.
84 |
Rivaldinho încearcă să plaseze mingea cu piciorul drept de la marginea careului. Șutul său este parat de Cobrea.
82 |
Penedo intervine salvator la șutul lui Laurențiu Buș.
81 |
Încă o ocazie ratată de dinamoviști. Rivaldinho a șutat în blocajul lui Miron.
80 |
Penedo poate continua jocul.
78 |
Penedo se resimte, după ce a aterizat urât și are nevoie de îngrijiri medicale. Miriuță a epuizat schimbările.
78 |
Dumitraș șutează puțin peste poartă de la aproape 30 de metri.
76 |
Și dinamoviștii rămân în zece oameni. Katsikas vede roșu direct, după ce a intrat cu talpa asupra lui Kuku.
74 |
Bokila a intrat în locul lui Nemec.
72 |
Dinamoviștii irosesc o mare ocazie. Scăpați pe contraatac, ”câinii” au ratat mai întâi prin Rivaldinho, la șutul căruia s-a opus Cobrea, iar apoi Nemec a tras peste poartă.
71 |
Salomao trage peste poartă, de la marginea careului.
65 |
Nemec reia cu capul peste poartă, centrarea lui Hanca.
64 |
Rivaldinho a intrat în locul lui Costache.
60 |
Cartonaș galben pentru May Mahlangu.
59 |
Andrei  Dumitraș a intrat în locul lui Mihai  Roman.
59 |
Nemec ratează o ocazie uriașă. Slovacul a reluat pe lângă poartă, din apropiere, centrarea lui Costache.
58 |
Cartonaș galben pentru Nemec. Feșnic a revenit și l-a avertizat pe Nemec, cel care a încercat să oprească atacul moldovenilor printr-un fault.
58 |
Meci alert la Botoșani. Kuku șutează peste poartă, din interiorul careului.
56 |
Cobrea se opune la șutul lui Nemec din interiorul careului.
53 |
Mușat este eliminat, după o intrare dură asupra lui Hanca.
52 |
Steliano Filip este foarte aproape să-l surprindă pe Cobrea, cu o execuție de pe partea stângă. Portarul Botoșaniului reușește să respingă cu vârful degetelor.
51 |
Kuku șutează dintr-un unghi închis, fără a-i pune probleme lui Penedo.
46 |
A început repriza secundă.
46 |
Sergiu Hanca a intrat în locul lui Filipe Nascimento.
46 |
Benjamin Kuku a intrat în locul lui Daniel Popa, înainte de startul reprizei secunde.
45+2 |
Pauză la Botoșani. 0-0.
45 |
Roman trage de la mare distanță, dar Penedo se întinde și reține.
44 |
Romera ratează cea mai mare ocazie a câinilor. Spaniolul a reluat peste poartă, din 7-8 metri centrarea lui Salomao.
40 |
Burcă reia cu capul, pe lângă poartă, în urma unui corner.
35 |
Nedelcearu reia periculos, cu capul, în urma unui corner. Mingea se duce puțin peste poarta lui Cobrea.
34 |
Romera șutează de la marginea careului. Mingea este deviată și iese în corner.
30 |
Burcă șutează peste poartă, din lovitură liberă.
29 |
Cartonaș galben pentru Paul Anton.
28 |
Bordeianu șutează în forță de la peste 20 de metri. Mingea este blocată însă de apărarea lui Dinamo.
21 |
Mihai Roman șutează peste poartă, din lovitură liberă.
19 |
Steliano  Filip primește cartonașul galben pentru proteste.
18 |
Laurențiu Buș șutează periculos de la marginea careului, la capătul unui atac prelungit. Penedo reușește să respingă.
17 |
Mahlangu șutează peste poartă, din afara careului.
16 |
Roman reia cu capul, peste poartă, centrarea lui Mușat, de pe partea stângă.
13 |
Moruțan șutează periculos de la peste 20 de metri. Mingea se scurge pe lângă poartă.
10 |
Început de meci lipsit de ocazii la Botoșani. Dinamo este echipa care controlează jocul în aceste prime minute.
1 |
A început meciul. Lovitura de stat a fost dată de Ilie Năstase, prezent la Botoșani pentru un turneu de tenis de juniori.

Video rezumat: FC Botoşani - Dinamo

Botoşani - Dinamo 0-0. Două cartonașe roșii în cea mai spectaculoasă remiza albă din acest sezon

Dinamo a ratat șansa de a urca pe loc de play-off în confruntarea care a închis etapa a 15-a a Ligii 1. Alb-roşiii au remizat la Botoşani, 0-0, într-un meci încins, in care Horaţiu Feşnic a arătat două cartonaşe roşii.

Mai întâi gazdele au rămas în inferioritate - fostul dinamovist Nicolae Muşat a fost eliminat pentru interventia la Hanca. Jucătorul gazdelor a fost imitat de Katsikas, cu un sfert de oră înainte de final.

Chiar în ziua în care finanţatorul lui FCSB a anunţat că a ajuns la un acord pentru transferul lui Nemec, slovacul a ratat două ocazii uriaşe. Atacantul câinilor nu l-a putut învinge pe Cobrea din poziţii ideale. Şi Rivaldinho a avut o şansă importantă de a înscrie - portarul de 26 de ani a intervenit salvator şi Botoşani-Dinamo s-a terminat 0-0.