FOTBAL:STEAUA BUCURESTI-GAZ METAN MEDIAS, LIGA 1 (15.03.2014)
Federico Piovaccari îi avertizează pe jucătorii FCSB-ului: ”Traseul e mai dificil acum!”

Cartonaşe Roşii
    Final de meci în Gruia! Steaua se impune cu 5-3 în partida cu FC Botoşani. A fost meciul cu cele mai multe goluri din acest sezon al Ligii 1.
  • 90+3 | Cartonaşe Galbene
    Galben pentru Bordeianu.
  • 89 | Cartonaşe Roşii
    Cartonaş roşu pentru Miron, care a intrat periculos la noul intrat Onţel.
  • 86 | Schimbări
    Ultima schimbare la gazde. Onţel a intrat în locul lui Tade.
  • 81 | Schimbări
    A doua modificare la Steaua. Alcenat a intrat în locul lui Tahar.
  • 79 | Cartonaşe Galbene
    Cordoş este şi el avertizat.
  • 78 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Hadnagy.
  • 76 | Schimbări
    Schimbare la Steaua. Carp i-a luat locul lui Guilherme.
  • 74 | Schimbări
    Ultima schimbare la Botoşani. Batin a intrat în locul lui Cabrera.
  • 73 | OcaziiSteaua
    Ocazie Steaua! Iliev a intervenit senzaţional la o lovitură de cap a lui Tade, apoi a prins uşor la încercarea lui Toşca de a înscrie cu călcâiul.
  • 71 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOOOL, 5-3 Steaua! Nicuşor Stanciu reuşeşte dubla, după o pasă excelentă a lui Tade, aflat la cel mai bun meci în tricoul roş-albaştrilor.
  • 68 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOOOL, 4-3 Steaua! Cornel Râpă îi readuce în avantaj pe campioni, cu un şut din interiorul careului, după ce Tade trimisese cu capul în bară.
  • 66 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Chipciu, care, la fel ca şi Tahar, nu se va afla pe teren la meciul cu Dinamo.
  • 55 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOL Botoşani, 3-3! Cabrera restabileşte egalitatea. Din nou un gol cu capul, venit acum în urma centrării foarte bune a noului intrat Ivanovici.
  • 52 | OcaziiSteaua
    Ocazie Steaua! O nouă şansă irosită de Tahar, care a tras pe lângă poartă de la 16 metri, după o fază creată de Tade.
    Schimbare la Botoşani. Ivanovici i-a luat locul lui Dan Roman.
  • 45+2 | Final repriza 1
    Pauză în Gruia! Steaua conduce cu 3-2, după o primă repriză nebună.
  • 35 | Schimbări
    Schimbare la Botoşani. Plămadă, accidentat, i-a lăsat locul lui Miron.
  • 30 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOL, 3-2 Steaua! Tade i-a readus în avantaj pe campioni, cu primul său gol din acţiune în roş-albaştru. Atacantul roş-albaştrilor a marcat cu un şut printre picioarele lui Iliev, după pasa lui Filip.
  • 29 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOL Steaua, 2-2! Nicuşor Stanciu a egalat, tot cu o lovitură de cap, după centrarea ideală de pe partea stângă a lui Guilherme.
  • 27 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOL, 2-1 Botoşani! Martinus i-a adus în vantaj pe moldoveni, cu o lovitură de cap, după o centrare excelentă a lui Hadnagy.
  • 26 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOL Botoşani, 1-1! Dan Roman restabileşte egalitate, cu o execuţie simplă din interiorul careului, după o degajare a lui Plămadă.
  • 25 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Nicuşor Stanciu.
  • 21 | OcaziiSteaua
    Ocazie Steaua! Tahar a profitat de o neatenţie a lui Dimitrov, a preluat frumos pe piept şi a scăpat singur cu Iliev, dar a trimis incredibil pe lângă poartă dintr-o poziţie excelentă.
  • 18 | Cartonaşe Galbene
    Tahar a primit cartonaşul galben şi va rata derby-ul cu Dinamo, din etapa viitoare.
  • 14 | Faze meciSteaua
    Chipciu a avut şansa de a dubla avantajul echipei lui Rădoi, dar a trimis slab cu capul din poziţie bună.
  • 8 | Faze meciSteaua
    Oportunitate importantă pentru FC Botoşani, după o minge pierdută uşor de Breeveld la mijlocul terenului. Varela, cu riscul unei accidentări, l-a blocat foarte bine pe Martinus.
  • 1 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOOOL, 1-0 Steaua! Campioana deschide rapid scorul, după o fază superbă la care au participat Stanciu şi Tade şi care a fost finalizată cu sânge rece de Breeveld.
    A început meciul. Lovitura de start a aparţinut botoşănenilor.
Cristi PustaiFC Botoşani

VIDEO Steaua - FC Botoşani 5-3. Campioana a câştigat meciul cu cele mai multe goluri din acest sezon

Steaua a reuşit o victorie spectaculoasă în Gruia, 5-3 cu FC Botoşani, într-un meci al recordurilor. S-au marcat nu mai puţin de opt goluri (mai multe decât în orice altă partidă din actuala ediţie a Ligii 1), patru dintre ele în mai puţin de patru minute, iar Breeveld a bifat cea mai rapidă reuşită din acest sezon.

Primul meci jucat "acasă" de Steaua pe stadionul celor de la CFR a fost unul al recordurilor. Nicandro Breeveld a înscris cel mai rapid gol al campionatului, după doar 60 de secunde, la capătul unei faze superbe la care au mai participat Chipciu, Tade şi Stanciu.

Din minutul 26 până în minutul 30 s-a marcat ca la handbal. Dan Roman şi Martinus i-au adus în avantaj pe moldoveni în doar două minute, înainte ca Stanciu şi Tade să întoarcă rezultatul în favoarea Stelei.

Reuşita de 3-2 a fost prima din acţiune în acest sezon pentru golgheterul ediţiei trecute din Liga 1.

Repriza a doua a fost la fel de spectaculoasă.
Cabrera a egalat pentru moldoveni în minutul 55, dar Steaua a revenit în avantaj peste 13 minute, prin Râpă, care a marcat după ce Tade trimisese în bară.

În minutul 71, după un assist frumos cu capul al lui Tade, aflat la cea mai bună prestaţie la Steaua, Nicuşor Stanciu a făcut dubla.

FC Botoşani a rămas în 10 oameni în minutul 88, după un fault dur al lui Miron asupra nou-intratului Onţel.

Steaua s-a impus cu 5-3 în meciul cu cele mai multe goluri din acest sezon şi a urcat pe locul 3 în campionat, fără vreo înfrângere în meciurile considerate pe teren propriu.

Totuşi, Mirel Rădoi a avut parte şi de veşti proaste. Tahar şi Chipciu au fost avertizaţi şi vor rata marele derby cu Dinamo, din etapa viitoare.

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de...

gigi becali

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan...

Gigi Becali

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat...

FCSB v FC Nordsjaelland - UEFA Europa Conference League, Bucharest, Romania - 10 Aug 2023

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...

• Mutua Madrid Open 2024 - Day 1

TENIS: Jaqueline Cristian - Barbora Krejcikova, 16:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Liga Digi Sport, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• fotbal club logo

MEDIA: Fotbal Club, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: DINAMO BUCURESTI - POLI IASI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (14.04.2024)

FOTBAL: Dinamo - Voluntari, 20:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: Real Sociedad - Real Madrid, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

Foto A venit reacția soțului, după ce o jurnalistă celebră s-ar fi sărutat cu alt bărbat în fața a 20.000 de oameni

48

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de Gigi Becali: ”Îi dau 500.000 € pentru 6 meciuri!”

gigi becali

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan Târnovanu, după gafa din meciul cu Sepsi: ”Cum să ieși așa? Ai doi metri”