Măzărache ratează singur cu portarul.
  • 90+2 | Cartonaşe Galbene
    Emil Dică este avertizat.
  • 90 | Faze meciCS U Craiova
    Fază amuzantă în finalul partidei. Încercând să reţină balonul, Emil Dică iese din teren şi îl pune la pământ pe antrenorul Gheorghe Mulţescu.
  • 87 | Faze meciCS U Craiova
    Măzărache centrează de pe partea stângă, Rocha reia cu capul, dar nu-i pune probleme lui Edi Stăncioiu.
  • 83 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    Al doilea cartonaş galben şi implicit eliminare pentru Gabi Matei. Cel faultat este autorul golului de 2-1, Măzărache.
  • 81 | Schimbări
    Intră Dumitraş în locul lui Rambe.
  • 73 | Schimbări
    Intră Feketics în locul lui Octavian Ursu.
  • 70 | Cartonaşe Galbene
    Gabi Matei este avertizat după faultul asupra lui Gustavo.
  • 69 | Schimbări
    Intră Gustavo Vagenin în locul lui Madson.
  • 66 | Goluri
    GOOOL CS U CRAIOVA! Stăncioiu este învins de proaspătul intrat Măzărache. Pasa a venit de la Nuno Rocha.
  • 62 | OcaziiCS U Craiova
    Vătăjelu centrează de pe stânga pentru Ivan, care iroseşte o ocazie imensă de-a readuce echipa în avantaj.
  • 58 | Schimbări
    Bancu iese şi în locul lui intră Măzărache.
  • 55 | Faze meciCS U Craiova
    Rocha cere lovitură de la 11 metri după ce cade în careu, în urma unui duel aerian cu Emil Dică.
  • 48 | Auto Goluri
    GOOOL ASA Târgu Mures! Lovitură liberă executată perfect de Ianis Zicu. Mingea ajunge în poartă după ce este ştearsă cu capul de Ivan.
    Începe repriza secundă.
    Iese Borza şi intră Yasin Hamed.
  • 45+2 | Final repriza 1
    Se termină prima repriză.
  • 45 | Faze meci
    De la margine se arată 2 minute de prelungire.
  • 42 | Faze meciCS U Craiova
    Atacul la poarta oaspeţilor se termină cu un şut mediocru lansat de Ivan. Acelaşi Stăncioiu reţine fără probleme.
    Corner pentru craioveni, reia la prima bară Kai, Stăncioiu boxează
  • 41 | Faze meciCS U Craiova
    Rocha încearcă un şut din prima, dar execuţia este prea pretenţioasă şi mingea trece pe lângă poartă.
  • 40 | OcaziiCS U Craiova
    Ivan îl fentează pe Borza, sutează la colţul lung, dar mingea trece puţin pe lângă poartă.
  • 37 | Cartonaşe Galbene
    Rambe este avertizat după o intrare asupra lui Gabi Matei.
  • 33 | Goluri
    GOOOOL CS U Craiova! Rocha deschide scorul din pasa lui Rambe.
  • 32 | Faze meciCS U Craiova
    Zlatinski execută o lovitură liberă, Rambe reia cu capul, dar Stăncioiu se întinde după minge şi reţine.
  • 28 | Ocazii
    Zlatinski nu este sancţionat pentru joc periculos la o intervenţie în propriul careu, la care oaspeţii cer penalty. Proaspătul intrat Octavian Ursu a fost lovit în faţă cu gheata de către bulgar.
  • 27 | Faze meci
    Pauză de hidratare.
  • 26 | Faze meciCS U Craiova
    Ivan trimite un şut bun din lovitură liberă, însă Stăncioiu reţine fără probleme.
  • 25 | Schimbări
    Florent Andre iese şi intră Octavian Ursu.
  • 23 | Cartonaşe Galbene
    Borza este avertizat.
  • 20 | Faze meci
    Apostol Popov şi Florent Andre s-au ciocnit. Cei doi primesc îngrijiri medicale.
  • 16 | Cartonaşe Galbene
    Madson este avertizat.
  • 15 | Cartonaşe Galbene
    Alex Ioniţă este avertizat pentru un fault asupra lui Rambe.
  • 10 | Faze meciCS U Craiova
    Zicu şutează excelent din afara careului, Calancea încearcă să reţină, dar mingea îi sare din braţe. Pericolul este totuşi îndepărtat.
  • 6 | OcaziiCS U Craiova
    Ocazie uriaşă pentru Rambe care nimereşte bara din stânga după pasa excelentă venită de la Bancu.
    A început partida. CS U Craiova a avut lovitura de start.
Dario BonettiASA Târgu Mureș

CS U Craiova - ASA Târgu Mureș 2-1, pe Digi Sport 1. Oltenii au obţinut primele 3 puncte din acest sezon

ASA Târgu Mureş a înregistrat al doilea eşec, de această dată, pe „Extensiv”, în deplasarea cu CS U Craiova. Elevii lui Gheorghe Mulţescu au controlat meciul şi prima fază s-a consumat după doar şase minute de joc, la poarta lui Edi Stăncioiu, când Rambe a nimerit bara. Ardelenii puteau primi un penalty, la imprudenţa lui Hristo Zlatinski, din minutul 28, când Ursu a fost lovit în plină figură de bulgar. „Centralul” Marcel Bârsan nu a fluierat, lăsând faza să „curgă”. Scăpaţi ieftin, cinci minute mai târziu, gazdele au deschis scorul prin golul lui Rocha. Ultimele minute din prima repriză le-au aparţinut în totalitate gazdelor, Ivan şi Rocha irosind cele mai importante ocazii de-a majora scorul. La doar trei minute de la reluarea partidei, Ianis Zicu a executat perfect o lovitură liberă, iar în încercarea sa de-a respinge cu capul, Andrei Ivan reuşeşte doar să trimită balonul în proproie poartă. Gheorghe Mulţescu mută inspirat şi îl trimite în joc pe Măzărache, care servit perfect de Rocha, trimite din careul mic pe lângă Edi Stăncioiu şi îi readuce pe olteni în avantaj. Ieşit perfect pe contraatac, acelaşi Măzărache ar fi înscris din nou dacă nu ar fi fost acea intrare dură a lui Gabi Matei, care i-a adus eliminarea, după ce a văzut al doilea cartonaş galben. S-a terminat 2-1 pentru olteni, care se află la prima victorie din actualul sezon. Etapa viitoare, elevii lui Mulţescu vor face deplasarea pe terenul campioanei, în timp ce ASA Târgu Mureş va primi vizita Iaşiului.

Luka Modric a decis! Unde vrea să își...

Real Madrid v Rayo Vallencano, La Liga 2018-19, Football, Estadio Santiago Bernabeu, Madrid, Spain - 15 Dec 2018

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...