FOTBAL:FARUL CONSTANTA-FCSB, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (31.03.2024)
FCSB - Farul Live Video, 20:30, Digi Sport 1 | FCSB poate câștiga titlul după 9 ani. Absențe importante. ECHIPELE

• 90 | Start a doua repriza
    FINAL DE MECI! STEAUA - DINAMO KIEV 0-0. DEȚINĂTOAREA TITLULUI A ÎNCHEIAT FĂRĂ VICTORIE ȘI CEL DE-AL ȘASELEA AMICAL DIN 2014
  • 81 | Faze meciSteaua
    Șutul lui Yarmolenko este respins în corner de defensiva Stelei
  • 75 | Schimbări
    Stanciu este înlocuit cu Târnovan
  • 74 | OcaziiSteaua

Stanciu a tras din lovitură liberă de la 20 de metri, portarul era ieșit din poartă, dar mingea a izbit transversala.

• 71 | Schimbări
    Gabi Iancu intră în locul lui Adi Popa
    Prepeliță îi lasă locul lui Grădinaru
  • 70 | OcaziiSteaua
    Haruna a tras violent peste transversală
  • 69 | OcaziiSteaua
    Haruna l-a deposedat pe Prepeliță, a șutat de la limita careului, iar Gardoș a respins în corner
  • 67 | Schimbări
    Continuă modificările în tabăra roș-albaștrilor: Chipciu îi lasă locul lui Keșeru
  • 64 | Schimbări
    Gabi Matei iese, iar în locul lui intră Râpă
  • 63 | Schimbări
    Prima schimbare a Stelei: Răduț îi ia locul lui Tănase
  • 59 | OcaziiSteaua
    Yarmolenko a avut o ocazie mare: Niță a fost izbit cu mingea în față de șutul lui Kravets, iar apoi internaționalul ucrainian a trimis pe lângă poartă
  • 57 | OcaziiSteaua
    Piovaccari i-a pasat lui Stanciu, care a tras din afara careului. Selin a respins în corner. Steliștii au cerut lovitură de la 11 metri. Lovitura de colț l-a găsit foarte bine pe Piovaccari, italianul a trimis pe lângă poartă cu capul
  • 46 | Faze meci
    Dinamo Kiev și-a schimbat aproape întreaga echipă
    A reînceput jocul cu ocupanta locului 2 din Ucraina
    Pauză! Steaua și Dinamo Kiev sunt la egalitate, 0-0
  • 32 | OcaziiSteaua
    Garmash a tras de la 20 de metri, puternic, mingea prinde spațiul porții, dar este reținută de Niță.
  • 21 | OcaziiSteaua
    Piovaccari a scăpat spre poarta adversă, dar a fost blocat în ultima clipă de portarul Koval. După această fază, amândoi jucătorii au rămas întinși pe teren minute bune
  • 18 | OcaziiSteaua
    Prepeliță a șutat de la peste 20 de metri, la colțul scurt, dar mingea a ratat de puțin cadrul porții.
  • 14 | OcaziiSteaua
    Gusev trage din lovitură liberă din afara careului, mingea trece peste transversală
  • 9 | Faze meciSteaua
    Dinamo Kiev are posesia, însă deocamdată poarta lui Niță nu a fost pusă în pericol

Rezumat meci

Steaua a ajuns la şase meciuri amicale fără victorie în 2014. Roş-albaştrii nu i-au putut învinge nici pe ucrainenii de la Dinamo Kiev, cu care au terminat la egalitate, 0-0.

Tătărușanu nu a fost folosit deloc în primul amical din cel de-al doilea cantonament, iar între buturi a luat loc Niţă pe durata întregii partide.

Chipciu a avut şansa golului în minutul 10, dar Dragovic a respins din faţa porţii. Prepeliţă a şutat apoi puternic din afara careului, fără să nimerească ținta. Nici Piovaccari nu l-a putut învinge pe Koval din apropiere, iar prima repriză s-a încheiat cu execuţiile lui Garmash şi Tremoulinas, care au încercat să deschidă scorul prin şuturi de la distanţă.

În minutul 58, Nicuşor Stanciu a avut şansa golului la pasa lui Piovaccari, dar apărarea ucrainenilor a îndepărtat pericolul. La faza următoare, atacantul italian a fost cel care a trecut pe lângă gol, însă lovitura sa de cap a mers pe lângă buturile adverse.

Haruna şi-a încercat şutul în minutul 70, iar ultima ocazie importantă i-a aparţinut lui Stanciu. Din poziție lateral stânga, mijlocaşul Stelei a nimerit doar bara transversală din lovitură liberă, iar Steaua - Dinamo Kiev s-a încheiat 0-0.

Video Jucătorul CFR-ului l-a făcut ”praf” pe...