Final de meci la Severin! Cele două echipe au încheiat la egalitate, scor 0-0.
90+1 |
Ultima schimbare la moldoveni! Iese Ștefănescu și intră Panțîru.
86 |
Ocazie uriașă pentru ieșeni! Bole pătrunde în careul de 16 metri al gazdelor, îl găsește liber pe Ștefănescu, dar șutul acestuia, din 8 metri, este reținut de Stanca.
84 |
Păcurar vede cartonașul galben pentru un fault.
83 |
Ultima schimbare la Pandurii! Iese Surugiu și intră Trifu.
84 |
Frăsinescu îl faultează la marginea careului de 16 metri pe Păcurar, însă Ene trimite mult peste poartă.
80 |
Ocazie pentru Pandurii! Surugiu bate bine o lovitură liberă de la aproximativ 25 de metri, însă mingea se duce puțin pe lângă poarta moldovenilor.
74 |
O nouă schimbare și la Pandurii! Iese Firțulescu și intră Pîrcălabu.
73 |
O nouă schimbare la Iași! Iese Cristea și intră Ciucur.
66 |
Schimbare și la gazde! Iese Hlistei și intră Păcurar.
64 |
Schimbare la oaspeți! Iese Gheorghe și intră Mitic.
53 |
Pandurii ratează prima ocazie a reprizei secunde! Hlistei îi pasează excelent lui Surugiu, acesta scapă singur spre poarta moldovenilor, pătrunde în careul de 16 metri, însă șutul său este respins de Grahovac.
50 |
Ștefănescu vede cartonașul galben.
46 |
A început repriza a doua! Gorjenii au avut lovitura de start.
45 |
Pauză la Severin! Cele două echipe se află la egalitate.
41 |
Bușu vede și el cartonașul galben.
41 |
Bole vede cartonașul galben după un conflict cu Bușu.
30 |
Fază ciudată la poarta moldovenilor. Arbitrul întâlnirii dictează lovitură liberă pentru ieșeni, Grahovac vrea să execute însă se răzgândește în ultimul moment și atinge mingea cu piciorul, iar când Negruț dorește să intervină o ia cu mâna. Tudor dictează repetarea loviturii libere pe motiv că atacantul gorjenilor nu a respectat distanța regulamentară.
24 |
Răuță vede cartonașul galben după un fault la Negruț.
18 |
Ieșenii ratează prima ocazie a meciului. Ștefănescu centrează bine în careul de 16 metri, însă Cristea sare pe sub minge și Bușu respinge în corner.
10 |
Cele două echipe au început jocul prudent fără a-și creea vreo ocazie de poartă.
2 |
"Brad Pitt" Tudor are un look mai "fioros" ca niciodată:)
1 |
A început jocul! CSM Poli Iași a avut lovitura de start. Gorjenii se află la meciul 400 în Liga 1.

Video rezumat: Pandurii - CSM Poli Iași

Pandurii - CSM Poli Iași 0-0. Meciul 400 în Liga 1 nu a fost cu noroc pentru gorjeni, care rămân pe loc retrogradabil

Meciul cu numarul 400 pentru Pandurii Tîrgu Jiu în Liga 1 le-a adus gorjenilor un punct, pe teren propriu, cu CSM Poli Iaşi.

După o primă repriză de tatonări, prima ocazie au ratat-o gazdele, în minutul 53, prin Surugiu, lansat excelent de Hlistei. În minutul 80, Ene a încercat să profite de o lovitură liberă din afara careului dar execuţia sa nu a prins spaţiul porţii.

Cu 4 minute înainte de final, cea mai mare ratare a partidei a fost semnată de mijlocaşul moldovenilor, Ştefănescu, care, singur cu Stanca, nu a reușit să-l învingă pe acesta. Pandurii - CSM Poli Iaşi s-a terminat 0-0.

După acest egal, cele două echipe au rămas neînvinse după primele două etape din play-out.