Comunicat dur al CSA Steaua! ”Nu puteți nega realitatea. Să ia măsuri cât se poate de rapid”
Urmează un ”exod” de la FCSB: cinci jucători sunt pe picior de plecare! Doi fotbaliști pot veni în vară, unul e sigur

Duminică, 2 octombrie, 20:30
Steaua Steaua
CS U Craiova CS U Craiova
  • 90 | Final repriza 2
    Final de meci. Steaua a învins CS U Craiova, scor 2-1, şi s-a distanţat la şase puncte în fruntea Ligii 1.
  • 89 | Schimbări
    Schimbare la CS U Craiova. Hristo Zlatinski a fost înlocuit de Rambe.
  • 87 | Ocazii
    Ocazie CS U Craiova! Bogdan Vătăjelu a ratat şansa "dublei" după o incursiune foarte bună şi un şut de la 16 metri, blocat de Niţă.
  • 84 | Ocazii
    Ocazie Steaua! Kelic a ratat intercepţia, iar Adrian Popa a fost blocat de portarul oltenilor, Calancea.
  • 81 | Schimbări
    Schimbare la CS U Craiova. Simon Măzărache este înlocuit de debutantul Vladimir Screciu, în vârstă de numai 16 ani.
  • 76 | Cartonaşe Galbene
    Calancea este şi el avertizat, pentru proteste.
  • 75 | Goluri
    Gooool Steaua! Fernando Boldrin a transformat cu siguranţă penalty-ul şi steliştii conduc cu 2-1 pe CS U Craiova
  • 74 | Cartonaşe Galbene
    Stephane Acka primeşte şi cartonaşul galben.
  • 74 | Penalty-uri
    Penalty pentru Steaua după henţul lui Acka de la limita careului de 16 metri. Oltenii au protestat vehement, iar ultimele reluări demonstrează că infracţiunea a fost comisă în afara careului.
  • 67 | Schimbări
    Ultima schimbare la Steaua. Dennis Man a fost înlocuit la numai 38 de minute de la intrarea în teren, cu Ovidiu Popescu.
  • 63 | Faze meci
    Dennis Man a solicitat penalty după intervenţia croatului Kelic asupra lui.
  • 57 | Ocazii
    Ocazie CS U Craiova! Încă o şansă foarte bună irosită de Alexandru Băluţă, care a şutat de la 11 metri peste poarta lui Calancea.
  • 56 | Schimbări
    Schimbare la Steaua. Alexandru Bourceanu a fost înlocuit de Bojan Golubovic.
  • 50 | Ocazii
    Ocazie CS U Craiova! Incursiune foarte bună a lui Alexandru Băluţă, lansat de Măzărache. Şutul lui Băluţă a fost blocat însă de portarul Stelei.
    A început repriza a doua a partidei de pe Arena Naţională.
    Schimbare la CS U Craiova. Nicuşor Bancu i-a luat locul lui Gustavo Vagenin.
    Steaua şi CS U Craiova sunt la egalitate după prima repriză, 1-1, în derby-ul care opune primele două clasate din Liga 1.
  • 45 | Cartonaşe Galbene
    Nuno Rocha primeşte primul cartonaş galben al partidei.
  • 41 | Goluri
    Goooool CS U Craiova! Bogdan Vătăjelu a egalat pentru echipa lui Gheorghe Mulţescu după pasa excelentă a lui Băluţă şi un şut fără speranţe pentru Niţă, care a lovit bara înainte de a intra în poartă.
  • 33 | Faze meci
    Steaua are doar o victorie în ultimele patru meciuri de pe teren propriu, însă nu a pierdut niciodată în cele patru dueluri din Liga 1 cu CS U Craiova.
  • 29 | Schimbări
    Schimbare la Steaua. Dennis Man i-a luat locul lui Florin Tănase, accidentat.
  • 28 | Faze meci
    Pierdere importantă pentru Steaua. Florin Tănase s-a accidentat şi a părăsit gazonul pe targă.
  • 24 | Ocazii
    Ocazie CS U Craiova! Andrei Ivan nu a reuşit să-l învingă pe Florin Niţă din aproximativ zece metri, lateral stânga.
  • 17 | Goluri
    Gooool Steaua! William de Amorim a înscris cu capul, din careul mic, după centrarea excelentă a lui Gabriel Tamaş. Este al doilea gol în tricoul Stelei pentru mijlocaşul transferat de la Astra.
  • 16 | Ocazii
    Ocazie Steaua! Florin Tănase a reluat cu capul, după un corner, peste poarta lui Calancea.
  • 10 | Ocazii
    Rămas singur în careul mic, Florin Tănase ratează de puţin întâlnirea cu mingea, la centrarea lui Fernando Boldrin, şi şansa de a deschide scorul pe Arena Naţională.
  • 9 | Ocazii
    Şutul de la distanţă al lui Andrei Ivan a fost reţinut de Florin Niţă.
  • 5 | Faze meci
    Alexandru Bourceanu l-a lovit uşor cu cotul pe Simon Măzărache, însă a scăpat nesancţionat de arbitrul Radu Petrescu.
    A început derby-ul etapei a 11-a din Liga 1, dintre Steaua şi CS U Craiova.
Gheorghe MulțescuCS U Craiova

Steaua - CS U Craiova 2-1. Echipa lui Reghecampf s-a distanţat la şase puncte de olteni

Steaua s-a distanţat în fruntea clasamentului din Liga 1 după victoria din derby-ul etapei a 11-a, 2-1 contra lui CS U Craiova pe Arena Naţională.

Echipa lui Laurenţiu Reghecampf a deschis scorul în minutul 17, prin William De Amorim, aflat la al doilea gol după venirea de la Astra.
Oltenii au egalat cu patru minute înainte de pauză prin Bogdan Vătăjelu şi au început mai bine şi repriza secundă, cu două ocazii de a prelua conducerea.

Steliştii s-au impus după penalty-ul acordat în minutul 75 pentru un henţ comis de Acka şi transformat de un alt fost jucător al Astrei, Fernando Boldrin.

Steaua - CS U Craiova s-a încheiat 2-1, iar "roş-albaştrii" se află la şase puncte distanţă de principalele urmăritoare, Craiova şi Viitorul, şi la zece puncte în faţa rivalei Dinamo.

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...